| anonim_4396 a întrebat:

Sărutul dintre o persoană căsătorită și una necăsătorită poate fi considerat adulter din partea celei căsătorite?
Dar ca relație intimă se pune?

Răspuns Câştigător
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Da este adulter și când o persoana căsătorită privește pe cineva și are gânduri cu persoana aia

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Da si da.

| oSalamadra a răspuns:

Ce naiba crezi ca inseamna adukterul? Are alta definitie si nu stim noi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si da!

| AmandinaDragan a răspuns:

Da la ambele intrebari.

| Adina5 a răspuns:

Adulterul, în sens tradițional, implică în general infidelitatea sexuală a unei persoane căsătorite cu o altă persoană în afara căsătoriei lor. Cu toate acestea, etichetarea unui simplu sărut între o persoană căsătorită și una necăsătorită ca adulter ar putea fi o interpretare exagerată pentru unele persoane. Până la urmă, un sărut poate fi o expresie a afecțiunii, dar nu implică neapărat o relație sexuală. Deci, să fim deschiși și să nu tragem concluzii pripite despre ce înseamnă adulterul. Este întotdeauna bine să luăm în considerare nuanțele relațiilor individuale și normele culturale care le guvernează. Iubirea este un lucru complex și frumos, nu-i așa?

| wildthing a răspuns (pentru Adina5):

Ei nu zau! Deci daca partenerul tau isi ia limba in gura cu alta, esti deschisa si nu tragi concluzii pripite, nu consideri ca implica neaparat o relatie sexuala si vei lua in considerare nuantele relatiilor individuale si normele culturale? Cam ce nuante pot exista atunci cand doi oameni isi introbaga limba pe gat unul altuia? Iubirea, in complexitatea si in frumusetea ei, face sa fie acceptabil pentru tine schimul direct de saliva intre partenerul/partenera tau/ta si altcineva?winking

| darrio2007 a răspuns (pentru wildthing):

Cati ani ai?

| Adina5 a răspuns (pentru wildthing):

În cazul meu, partenerul meu a sărutat-o pe mama.

| wildthing a răspuns (pentru Adina5):

Hai sa nu ne facem ca nu intelegem despre ce vorbim.winking
Cred ca e evident ca intrebarea nu se referea la un pupic pe obraz de ziua cuiva sau atunci cand iti saluti rudele...ale tale sau ale partenerului.winking
Aici era vorba de "french kiss" si da-mi voie sa ma indoiesc ca partenerul tau i-a bagat limba in gura mamei tale.winking

| Adina5 a răspuns (pentru wildthing):

Nu specifică nicăieri că a fost french kiss. Și dacă în timp ce este băut partenerul meu și o nebună vine și îl sărută, ar trebui să mă despart de el?

| wildthing a răspuns (pentru Adina5):

Pff, deja devine ridicola conversatia. Era nevoie sa specifice ca e vorba de french kiss?! Atunci de ce ar fi vorbit despre adulter sau relatii intime? Crezi ca ea intreba daca se comite adulter sau ai relatii intime cu rudele daca le pupi pe obraz la venire si la plecare?
Si daca pe partenera mea o saruta unu' pentru ca e beata si nu mai stie de ea, pe de o parte se numeste agresiune sexuala, iar pe de alta parte, tot ma despart de ea, pentru ca nu-mi doresc sa fiu cu o femeie care bea pana nu mai stie ce face.winking

| oSalamadra a răspuns (pentru Adina5):

Tu intretii relatii intime fara sa te saruti pe gura? Ce fel de robot esti? E foarte nenatural

| Emma30555 a răspuns (pentru Adina5):

Sărutul înseamnă că e pe buze, altfel e pupic, pupat etc, deci este adulter, nu vorbim de sărutul cu forța care face subiectul altei discuții