| somemanywrongchoises a întrebat:

O relatie de un an cu multe certuri in ultimele 3 luni, si vreo 4 despartiri minore in ultimele 5 luni.
eu am 21 de ani iar ea 17.
In relatie am dat TOT ce aveam, timp, banii, dragoste si sentimente.
Ea m-a informat in final ca numai vrea sa continuam pentru ca eu nu suportam cand cineva se dadea la ea, si ea nu facea nimic, ba mai mult, pe ascuns tinea legatura cu respectivii.
Ne-am departit acum 2 saptamani.
Ea deja a gasit pe altul, de "vrajeala", in timp ce incerca sa desparta pe un tip de gagicasa, ca sa se combine cu el.
Nu i-a reusit pentru ca ala i-a dat cu flit, dupa ce i-a promis luna si stelele.
A incercat sa ma faca mereu gelos. Cand am intrebat-o de ce a cautat pe altul a bagat texte : nu tin la el, tu nu m-ai mai cautat, nu l-as putea iubi pentru ca deja te iubesc pe tine etc.
Totusi tineam legatura... oarecum
Azi, i-am zis ca e vremea sa ne decidem total ce vrem sa facem si ca o voi suna seara sa vorbim.
Ea nu stia ca eu stiam tot ce planiua si facea.
Apoi la pranz am intrebat-o daca vrea sa ne vedem si a zis ca poate.
Apoi a acceptat, iar cu 20 de minute inainte sa ne vedem a anulat, pe motiv ca doarme la o prietena.
Atunci am cercetat si am aflat sa s-a intalnit cu bietul baiat "pasager" din viata ei.
Eu m-am suparat si i-am dat sms in care i-am zis sa nu ma mai caute si sa ramana cu el.
Dupa 20 de minute, ma suna sa vada pe unde sunt, era singura la metrou.
I-am spus ca sunt acasa si am intrebat-o daca vrea sa ne mai vedem sa vorbim, si a zis ca da….
Cand ne-am vazut era suparata, mahnita, si imi tot repeta ca nu stie ce sa faca, ca tocmai s-a despartit de ala.
Apoi a incercat sa ma faca sa ma simt vinovat de toata relatia, si de faptul ca ea renuntase la ala, si ca numai stie daca a facut bine ca a renuntat la el.
Eu i-am spus ca mai bine ca a facut-o acum, pentru ca mai tarziu ar fi fost mult mai greu si dureros pentru amandoi.
Ea s-a aprins si mi-a zis ca nu fac decat sa inrautatesc situatia, si ca nu stie de ce a renuntat la ala, pentru ca eu oricum mi-am pierdut deja sansa cu ea.
Ea e o persoana rea si dura, care nu da o a doua sansa.
Eu m-am intristat, m-am ridicat si i-am urat la revedere.
Am plecat, si ea la fel in timp ce suna dupa ala si incerca sa dea de el, ca sa se impace cu el.
Cand am ajuns acasa i-am scris un mesaj dur pe facebook in care i-am spus verde in fata exact ce simt, si in care i-am spus tot ce mi-a fost greu sa ii spun in timpul relatiei (pentru nu vroiam sa o ranesc)
Ea in timpul asta cauta sa dea de tipul ala.
Mi-a dat block pe facebook.
Mi-a raspuns foarte aiurea ala mesaj, jignidu-ma inapoi si spunandu-mi ca oricum nu eram de nasul ei
I-am zis ca nu merita efortul si am lasat-o in pace.
Anyway. Parea ca e final si ca s-a terminat, over, finish, the end finito, fin.
Dupa vreo 2 ore deja m-am obisnuit cu ideea ca o pierdusem.
Cine credeti ca ma suna, Ea.
Ma intreba ce fac, si imi zicea ca vrea sa retraiasca cu mine toate momentele placute si sa uite de certuri.
Mie mi se pare foarte dubios.
Nu stiu ce sa cred.
Inainte, recunosc ca, aveam parola ei de facebook, si vedeam ce vb cu altii si totusi o lasam sa ma minta in fata si treceam cu vederea.
Ultimul mesaj care il dadea aluia inainte sa schimbe parola era ceva de genu:
"pui imi pare rau ca am tipa la tine, poate ne vedem maine"
Acum m-a sunat ca vrea sa ne impacam.
Mi-e frica ca incearca sa se razbune pe mine, m-ai ales ca acum nu stiu ce pune la cale.
Mi-a zis ca tipul respectiv nu ii raspunde deloc la mesaje si telefon.
Cand am intrebat'o de ce vrea sa imi dea a 1000a sansa, mi-a zis ca nu stiu, doar simte ca vrea.
Nu stiu ce sa fac.
Oare ma mai iubeste? sau vrea doar sa ma atraga ca apoi la final sa isi bata joc de mine?
Chiar vrea sa ne impacam?
Va rog, ajutor?!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Parca tu ai avea 17 ani si ea 21 de ani. Trebuie sa recunosti ca te-a jucat si inca mai te joaca, cum a vrut ea. Tu daca erai barbat, ii spuneai ce aveai de spus in fata, nu te ascundeai dupa un calculator, ca un copil fara minte. Nu te onoreaza nici violarea corespondentei ei electronice. Daca doresti sa fii cainele ei, dar nu caine de companie, nu ai decat sa te impaci cu ea.

| LittleEndian a răspuns:

Fata asta de duce de nas cum vrea ea. Azi nu i-a iesit combinatia cu ala, si nu suporta sa fie singura, pentru ca are nevoie mereu de atentie si afectiune. Asa ca apeleaza la ex-ul (adica tu!), care orricum e un fraier (in viziunea ei) si nu se prinde, si o asteapta cu bratele deschise. Dar surpriza! Maine apare altul, si "fraierul" nu mai e bun de nimic. Pana cand o dezamageste si ala, si tot asa! Eu cred ca ar fi cazul sa pui piciorul in prag si sa iti vezi de viata ta. Ea stie ca tii la ea, de-aia profita de sentimentele tare. Insa e o copila, la 17 ani de la ce poti sa te astepti din partea ei? Gaseste-ti o fata care sa merite, si pe ea las-o sa-si gaseseasca altu pe care sa-l invarta.

| sonyericson a răspuns:

Din punctul meu de vedere ea este o curva, pitipoanca nu stiu cum sa-i zic mai bine, care isi bate joc de tinehappyeu zic sa ii zici bye-bye ca nu e de tine e genul de fata care daca ii se pune pata te lasa oricat de mult ai iubio tu si te mai si insealalaughingnu te impaca cu ea ca va face la fel cu sigurantawinking

| Ghibanu_Alexandru_1998 a răspuns:

Eu zic sa o lasi naibi si sa scapi de ea am intalnit si eu una asa si iti spun sigur ca vrea doar sa se razbune pentru ca iubirea nu vine asa din seninwinking

| Mita95 a răspuns:

Eu zic ca a vazut ca nu i-a mers cu ala. si a venit din nou la tine. las`o in pace. mai sunt destulewinking. traieste` ti viata frate happy.