| Bombonica_5811 a întrebat:

Dupa cum v-am mai spus m-am certat cu prietenul meu sambata, dupa cearta, m-a sunat dar eream prea nervoasa si nu i-am raspuns, l-am sunat dupa cateva ore dar el nu mi-a raspuns mi-a trimis doar un mesaj si mi-a spus "nu pot sa vorbesc. nb" Duminica l-am sunat sa vad ce face si el imi vorbea foarte urat imi tot spunea sa il las in pace ca nu vrea sa vorbeasca cu mine, i-am inchis dupa care nu l-am mai cautat nici in cursul zilei de duminica nici luni si nici el nu ma cautat de loc. M-am gandit ca poate asteapta sa il caut eu si i-am dat ieri(marti) un mesaj si i-am spus ca imi e dor de el si el mi-a trimis un mesaj inapoi imediat si mi-a spus urmatorul lucru"Si mie de asemenea, nu stiu dar in fiecare secunda imi sta gandul la tine pacat pentru tot ce se petrece!" eu am inteles din mesaj ca ar vrea sa ne impacam dar probabil am inteles gresit.La cateva ore dupa mesaj i-am trimis alt mesaj si i-am spus ca vreau sa ies pe afara si mi-ar placea daca ar vrea sa iesim impreuna, si mi-a trimis mesaj inapoi si mi-a spus "Nu". I-am trimis mesaj inapoi si i-am spus "bine" Peste 1 ora l-am sunat si i-am spus ca vreau sa stiu ce are el de gand sa faca in continuare pentru ca mie nu imi place aceasta situatie.Si el se tot agita si mi-a spus ca cel mai bine ar fi sa o terminam ca stie el sigur 100% ca daca ne impacam peste 2 luni ne despartim iar si ca el vrea sa fie singur ca nu mai vrea pe altcineva cel putin 1-2 ani sau poate 1-2 saptamani, ca el acum vrea sa stea linistit si sa numai stie nimic (bineinteles ca la mine nu se gandeste cum ma simt eu si ce vreau eu)ca el nu ma mai iubeste decat asa putin si mi-a spus ca el oricum nu are pe nimeni ca daca vroia avea si l-am intrebat atunci de ce mi-ai raspuns la mesaj dimineata si mi-a spus pentru ca asa am simtit atunci.Si mi-a spus ca daca e ma suna el azi, l-am intrebat: De ce? si nici el nu stia, cica sa mai vorbim, pe urma zicea sa ramanem prieteni (sa mai intamplat 1 data sa zica ca nu mai vrea sa stam impreuna si pe urma tot el am cautat sa ne impacam, dar atunci ma suna in fiecare zi sa vada ce fac iar acum nu ma mai cautat deloc). Treaba e ca mie imi este destul de greu pentru ca eu inca mai tin la el si ma doare tot ce imi spune si felul in care se comporta cu mine. Ce ma sfatuiti sa fac? Cum ar trebui sa reactionez in conditiile astea?

Răspuns Câştigător
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu ai zis motivul pentru care v-ati certat si ce s-a intamplat de a luat decizia de a va desparti asa brusc. cel mai bine e sa nu-l mai cauti. sa-l lasi o perioada singur sa vada ce vrea si cum ii e fara tine si daca te iubeste si iti simte lipsa te va cauta el. nu-l mai cauta, nu-i mai trimite sms-uri si nu-l mai baga in seama si daca iti simte lipsa o va face el. stiu ca e greu dar nu mai insista, lasa-l pe el s-o faca.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Puteai să formulezi în 3 fraze scurte nu atâţia kilometrii de istorie, pe mine m-ai obosit.
Dacă ţi-a cerut să-l laşi în pace, asta şi trebuie să faci, respectă-i dorinţa. Dragostea cu sila nu se face, nu-l axfisia cu telefoanele, nu-l sugruma cu sms-urile şi nu-l plictisi cu insistenţele.
Fiecare merge pe drumul său.
Dragostea provoacă şi răni care numai timpul le poate vindeca. Pentru tine această situaţie este o experienţă pentru viitor.
Pa, pa.

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Exact asa am patit si eu cu prietenul meu putin unele cuvinte difera dar in mare cam asa a fost chestia e ca eu am incercat sa fac oe indiferenta si o saptamana nu i-am mai dat nici un semn, apoi dintr-o data a inceput sa ma caute era speriat credea ca l-am uitat ca am pe altcineva. zicea ca fara mine nu poate trai bla, bla, deci fa ca mine si lasa-l sa simta ce inseamna indiferenta sa vada cum se simte cand nu stie nimic de tine. 7 zile fa experimentul daca nu da nici un semn dupa 7 zile e clar ca nu mai vrea sa aiba dea face cu tine.iesi si tu in oras cu prieteni nu trebuie sa stai in casa sa bocesti sau sa te tot stresezi cu gandul la el.

| Silvia_6960 a răspuns:

Este clar dupa mine ca este atat de copilaros incat nici el nu stie ce vrea. In cazul de fata trebuie sa preiei tu controlul. L-ai intrebat o data ce are de gand si a zis ca ar fi mai bine sa o terminati. Ei bine arata-i indiferenta, pur si simplu incearca sa nu te gandesti la el. Este foarte greu sa iti inabusi sentimentele, dar in aceasta situatie, relatia voastra nu ar avea nicio stabilitate, el ar fi mereu in balanta intre da sau nu, iar tu ai fi atat de confuza, incat nu te vei bucura de acea incercare de relatie. Asa ca dupa mine cel mai bine este sa o lasi balta, si daca mai ai ocazia, sa ii spui ca un barbat/baiat, ar trebuie sa fie sigur pe el si sa stie exact ce vrea de la viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine si te ajut cu ce pot daca vrei asa mi s-a intamplat si mie cu iubita mea dar am urmat un sfat chiar de la cel mai bun prieten al meu care mi-a dat un sfat foarte asemanator cu a lui cora si a mers dar totusi merita incercat si al lui zumbalaarebeca.iti urez mult noroc in impacare

| dulceatzata a răspuns:

Buna...Clar din cate ai sp nici el nu stie ce vrea de la viata lui
eu zic sa nul mai cauti daca chiar tine la tine o sa te caute el. stiu cum e si mie mi s-a intamplat nu l-am mai cautat

si dupa 2 3 saptamana el a inceput sa ma caute pe la liceu sa-mi dea msg sa ma sune si sa isi ceara iertare

nu uita INDIFERENTA DOARE CEL MAI TARE!

...Mult succes!

| Star5doll a răspuns:

Tu trebuie sa iti gasesti un alt iubit si dupa aia el se va bucura si va pleca de la tine!

| simsimsim a răspuns:

Parerea mea este ca este foarte posibil sa fie insurat sau angajat intr-o alta relatie( ai zis ca l-ai sunat si nu putea sa vb). Sau este nesigur pe el si se joaca cu tine fara sa vrea, sa se asigure ca se poate intoarce oricand are el chef la tine( barbatilor le place sa lase usa intredeschisa atunci cand pleaca pentru ca in caz de nevoie sa nu se mai chinuie sa mai apese pe clanta. sau cauta ceva mai "bun", nu te merita, demonstreaza-i asta ignorandu-l.

| simsimsim a răspuns:

Parerea mea este ca este foarte posibil sa fie insurat sau angajat intr-o alta relatie( ai zis ca l-ai sunat si nu putea sa vb). Sau este nesigur pe el si se joaca cu tine fara sa vrea, sa se asigure ca se poate intoarce oricand are el chef la tine( barbatilor le place sa lase usa intredeschisa atunci cand pleaca pentru ca in caz de nevoie sa nu se mai chinuie sa mai apese pe clanta. sau cauta ceva mai "bun" , nu te merita, demonstreaza-i asta ignorandu-l.