| SCUFY a întrebat:

Oameni buni toata lumea inseala macar o data in viata``cu fapta sau doar gandind``, dar atunci cand incerci macar sa intelegi persoana ce face asta, durerea trece mai usor.Constienti sau nu suntem toti supusi greseli, doar ca ne este cam greu sa o recunoastem. Familistii intotdeauna se intorc acasa si dupa toate astea dragostea e tot mai mare.Astept pareri

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu sunt de acord. Asta e parerea unuia care a inselat sau vrea sa o faca. De fapt, cand inseli, dragostea a disparut demult, te intorci la familie doar din obisnuinta, din rutina, din lasitate. Dragostea nu e mai mare, dar intervine sentimentul de vinovatie care te face mai maleabil, mai docil. Dupa mine, inselatul e sfarsitul iubirii, inceputul compromisului de "ochii lumii".

3 răspunsuri:
| mihaa a răspuns:

Daca ai inselat, inseamna ca ceva iti lipseste din acea relatie sau poate de prea bine o iei pe uleii si din statisticii zic asa:99/100 din cazurile care isi parsesc familia se intorc inapoi la familie, acum depinde de fiecare daca pot ierta, eu cred ca as ierta

| nekane a răspuns:

Nu sunt de acord cu afirmatia ta. Ceea ce tu numesti "inselat doar cu gandul", intra in categoria fanteziilor, parerea mea. Iar cel care trece la fapte, nu iubeste.Cand iubesti, iubesti cu tot sufletul, te sfasie gandul ca cel pe care il iubesti ar putea suferi din cauza ta. Iar cel care inseala si apoi se intoarce la iubita, sau mai rau, la familie, isi saruta copii, iubita/sotia cu seninatate, este un mare nesimtit, om lipsit de sentimente si principii.Nu vad cum dragostea ar putea creste in situatia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg cum poate cineva sa fie de acord cu chestia asta cu inselatu... e tradare cum poti sa mai stai cu cineva care stii ca te-a tradat? si nu inteleg dc sa le cautam scuze ...nu au nevoie de asa ceva cine insala da dovada de inconstientza au de nepasare. si daca o face o data sigur o va mai face si a doua oara. parerea mea e ca nu trebuie iertata o persoana care insala.