| AlCoLiKdEnIsA a întrebat:

Oare cati baieti mai sunt care se gandesc cu adevarat la o fata? care nu vor doar sex, si se gandesc doar la ****, serios acum! oare d ece unii au impresia ca toate sun curve, ca toate gandesc la fel, ca toat evor acelasi lucru... cand de fapt nu e deloc asa
Cica daca ai bani esti cineva, incerci sa mituiesti, sa arunci in stanga si in dreapta. fericirea nu se gaseste asa. si pentru cateva minute de fericire chiar se merita sa platesti *****?
Chiar in halul asta u ajuns unii?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Pentru ca barbatii ca noi sunt batuti in cap si nu inteleg ce vor femeile fara sa le spuna concret ce vor.
sunt exceptii si exceptii, atat la barbati cat si la femei.

Eu de exemplu pun accent pe sinceritate, si independenta. adica o femeie care sa nu depinda mereu de mine, care sa nu se ascunda dupa degete de rusine.
din cauza asta probabil se creeaza cele mai multe impresii gresite.

Daca ai bani si stii ca ai muncit pentru ei iti garantez ca nu o sa ii arunci asa usor.

cand intri intr-o relatie, si eventual casatorie, ai obligatia sa il faci pe celalalt fericit. si vice versa. daca nu este acest lucru din ambele sensuri, degeaba.

| AlCoLiKdEnIsA explică (pentru Danzell):

Ce dragut...big grin astept si alte raspunsuri daca nu te intrecenimeni. ai funda.winking...big grin

30 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Pai ce sa zic. cand vezi in dreapta si-n stanga ca nu se mai cupleaza decat daca ai masina si cont in banca, cam cum ai vrea sa le catalogam? drept maici? Logic nu toate, dar destule.

Si tu de ce te ofensezi? Daca nu te simti curva care-i problema?

| AlCoLiKdEnIsA explică (pentru AlexanderAdrian):

Ma ofensez fiinda multi m-au luat de curva...sad

| CataC a răspuns (pentru AlCoLiKdEnIsA):

Daca-s multi incearca sa analizezi situatia, poate si tu transmiti semnale nepotrivite.

| AlCoLiKdEnIsA explică (pentru CataC):

Eu glumesc... toata ziua... de cand ma trezesc pana adorm. na acuma daca cineva nu intelege glumele sau le ia in serios e alta treaba.winking nu?

| CataC a răspuns (pentru AlCoLiKdEnIsA):

In principiu da, dar daca vezi ca se trag concluzii gresite ai putea fi mai selectiva cu cine si ce glumesti. happy

| AlCoLiKdEnIsA explică (pentru CataC):

Pai daca eu glumesc cu cineva... care tine la gluma... si este unu in spate care nu am treaba cu el si asculta. a? atunci?laughing

| CataC a răspuns (pentru AlCoLiKdEnIsA):

Sunt convins ca ai inteles ce vreau sa spun, pari suficient de dezghetata.winking

| AlCoLiKdEnIsA explică (pentru CataC):

Da...laughing mersi oricum big grin

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AlCoLiKdEnIsA):

Pai daca le-ai pretins si tu masina si alte alea in loc sa te interesezi exclusiv de sentimente...s-or fi ofuscat si ei.

| Danzell a răspuns (pentru AlCoLiKdEnIsA):

Te iau de c***a pentru ca lasi spatiu sa se creada asta.
cel mai des astfel de zvonuri apar tot de la voi fetele, din gelozie sau mai stiu eu ce (fara suparare, insa nu exclud baietii)
Sa zicem ca vorbesti cu un tip de la tine de la scoala. si pe tipul asta il place o alta fata. fata asta te vede pe tine cu el si se enerveaza. te mai vede ca gluesti cu alt tip si te face c***a fara sa realizeze ca nu ai nici cea mai mica intentie sa te bagi intre. si uitea asa apar zvonurile.
este din pacate diferenta de mentalitate si maturitate. atat intre baieti si fete cat si intre persoanele de acesasi sex.

e ca faza cu cum vorbesci baieti si fetele dupa prima noapte de dragoste laughing
"baiatu x. si cum a fost?
baiatu y. bine. mai bem o bere?
-------
fata x. si cum a fost?
fata y. pai a fost super... lungime, latime, grosime, etc."

sunt multe chestii de discutat in detaliu despre ce, si ce nu, duc la rezultate de genul.

| RAY a răspuns:

Salut
1 scopul mascului este de milioane de ani sexul,aici nu ma refer la a minti o fata doar pentru sex si la sex ca o nevoie umana de asta si exista atractie sexuala mostenita genetic,scopul nostru este reproducerea scopul biologic, iar sexul este o nevoie si a femei si a barbatului deci nu vad de ce scoti sexul din a avea o relatie, conteaza si el ca si iubirea, atractia fizica, personalitatea etc

2 lasa vrajeala ca banii nu aduc fericirea eu ma simt fericit ca acuma nu stau afara la minus un grad,fara mancare,casa,haine, etc
ma simt fericit nu-mi pasa daca tu nu te simti,banii sunt importanti in viata,fara banii nu ai mancare,apa,haine,sanatate, casa nimic,asa ca asta e o ipocrizie e ca si cum as spune am muncit o luna pentru ceva ce nu imi aduce linistea, stai acasa si cersete daca urasti banii, banii sunt importanti in viata cum cresti un copil fara banii, cum ai o relatie aiureli fictive, ipocrizi, ca frumustea nu conteaza alte fictiuni

3 faza cu curvele ce ai cu ele lasa sa fie cum vor ele, eu unu n-am nimic cu ele ba mi separe misogin denumirea lor, eu am impresia ca fete mature, serioase, sincere nu prea exista din cate vad eu ma asteptam la mai mult in fine nu baga pe toate in acelasi oala

| Exilee a răspuns:

Cauze/motive
- societatea ( in special teama de a detine un sentiment stanjenitor si ca nu te vei putea la regulile (stupide) ale societatiii)
-anturajul- Omul avand nevoia de fi in centrul atentiei, a unei categorii sociale incepe sa adopte, sa-si insuseasca faptele celor din jur;
- obsesie sexuala ( influentata in mare parte de pornografie/mass-media)
- lipsa notiunilor in ceea ce priveste educatia sexuala
- lipsa cunostintelor in ceea ce priveste relatia dintre psihicul omului si dorinta sexuala si cum depind in mare masura de ele;
Gandeste-te ca de la un simplu instinct sexual, pot deriva si alte probleme: adulter/viol/pedofilie si toate cauzate de lipsa cunostintelor dogmatice. ( oricum exista si explicatii religioase, dar pe care nu cred ca le va citi un oarecare la momentul actual). Pierdem din vedere idealurile, obiectivele / lucrurile importante din cauza celor mentionate de catre mine mai sus, nu constientizam ca nu este bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti vor doar sex, majoritatea vor pe langa sex si altceva. Depinde de tine daca ai acel altceva sau nu.
Acum acel altceva depinde de la tip la tip. Discutand cu ei vei afla ce le place la fiecare.
Acum sexul completeaza si intareste o relatie, insa doar acele relatii in care prisoseste acel ALTCEVA.
Spor la cautat persoana potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alcool Denisa, esti cam mica sa poti face afirmatii despre fericire sau despre cum isi traiesc cei din jurul tau viata, tot ce iti pot spune e ca inca nu ai inteles mare lucru din viata. Vestea buna e ca ai tot timpul din lume sa o faci.

Răspuns utilizator avertizat
| AlCoLiKdEnIsA explică:

Scuzati greselile de ortografie... sunt intrata de pe telefonwinking

| gmxromania78 a răspuns:

Nu toti sunt la fel, gaseste unul care te iubeste pentru ceea ce esti nu doar pentru a-si face nevoile si placerile cu tine! Sunt destui golani d'astia in lume dar sunt si baieti respectuosi! Acei baieti ii deosebesti foarte bine de ceilalti baieti "golani", ei sunt timizi si nu prea vorbesc sau nu se i-a in vorba cu oricine. Cauta baiatu' portrivit si e normal sa te simti asa daca ai gasit baiatul care vrea doar sex... Succes!

| SarcasmBoy a răspuns:

Eu ma gandesc cu adevarat la ea.Nu toti se gandesc numai la sex, mai sunt si alte lucruri si prioritati...

| PentruCaAutomobile a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati. Prima este ca tu sa traiesti intr-un mediu "pacatos". Adica daca mergi tot timpul in cluburi, baruri, sau traiesti intr-o zona rea, sau pur si simplu prietenii tai se gandesc si vorbesc mult despre sex, atunci cum ii cunosti pe ei, vei iesi cu ei si "ii bagi pe toti in aceeasi oala". Sau acesti prieteni iti recomanda alti prieteni de-ai lor care au aceleasi ganduri...

Alta posibilitate este ca tu sa pori mereu colanti, fuste mini, bluze cu decolteu, "sa iti incurci fata cu o carte de colorat" (machiajul e bun, dar daca exagerezi arati ca o piti), adica sa arti ca o pitipoanca sau ajunge sa ai si comportament de fata dorinca de ***, adica sa te imbeti intruna (username-ul tau "alcolik"), sa vorbesti intr-una de ***, sa razi si sa faci glume deochiate si lista continua; atunci baieteii n-o sa te mai vada pe tine, o sa vada doar o c**va cu p*z*a dornica de ***, mai ales daca esti beata.

| Kinezuul a răspuns:

Buna lasa-mi id-ul tau si vorbim mai multe in privat

| LifeIsFine6243 a răspuns:

Problema este ca voi fetele va plangeti atat dar nu stiti sa ii observati pe tipii OK care chiar daca se gandesc la sex sunt rabdatori deoarece nu au avut atatea femei la viata lor SI CHIAR CAUTA O FATA DRAGUTA cu care sa fie. Voi umblati cu tipii cool si bogati care va *** si va lasa, in timp ce eu si multi altii au multa dragoste de oferit doar ca nu au cui, deoarece tipele dragute umbla dupa ratati si nu se uita la altii pentru ca sunt"urati", "timizi", "saraci". Incearca sa te gandesti la ce am spus.

| Pissicuta a răspuns:

Asta e generatia ce vrei. Pornografia le-a sucit capul tuturor.Si anturajul e de vina.....cati barbati se gandesc sincer la o fata? pai stai sa ma gandesc cred ca 1 la un milion sau 1 % din populatie laughing

| p3dro5 a răspuns:

Sunt destui baieti care se gandesc cu adevarat la ofata, dar asta pana cand? v-a trebui la un moment dat ca el sa incerce ceva, ca asta-i in firea lui. ce ai vrea sa stea ca prostu langa tine si sa nu incerce nimic iar la un momentdat tu sa spui ca ce prost mai e si asta ca nu incearca si el ceva.deci vrei nu vrei mai tarziu tot la sex ajungeti.

| aliali61 a răspuns:

Da, zici foarte bine,pentru ca acesti baieti au intalnit cateva fete care li s-au oferit pe„tava„ si le considera usuratice. si cred ca asa sunt toate fetele. In lagatura cu banii,asa este, pentru ca daca ai banii rezolvi orice, bineinteles toata lumea spune ca banii nu aduc fericirea si alte chestii dar eu nu merg pe principiul asta, ai banii, ai masina ai fete (mai sunt si materialiste) cu banii nu poti cumpara inima unei fete, dar ii poti oferi ceva care sa o incante, cu banii nu cumperi sanatate dar cumperi medicamente(intr-un spital daca mergi si nu ai bani nu se uita nimeni la tine iti garantez.) asa ca d-asta lumea considera toate persoanele la fel, pentru ca au intalnit catva ce li s au oferit „pe tava„ cum ziceam mai sus. de ce crezi ca zic anumite feete„toti baietii sunt la fel?" pentru ca au fost 2-3-4-5 in viata lor care s-au comportat urat.le-au jignit, au fost doar pe interes..si asa.

| NuiBaiBa a răspuns:

Pai normal ca un barbat vrea sex ca na de aia e barbat daca femeia nu e asa interesata si daca nici barbatul nu ar fi ar disparea specia.Totus e o diferenta intre a face dragoste si a face sex adica sex faci si cu o prostituata dragoste faci numai cu fata pe care o iubesti...Si intr-adevar barbatu nu are cum sa nu vrea dar cand iubeste o fata nu forteaza nota... Iar dorinta de a face sex este din cauza testosteronului de aia tauri dupa ce ii castrezi se potolesc nu mai intra in calduri si devin boi

| NumePlubic a răspuns:

Hopa, stai unpic, nu sunt toti baietii asa. Ce e drept, majoritatea da, dar incearca sa cunosti un baiat si iti dai seama imediat de ce vrea de la tine.

| 97Alex97 a răspuns:

Simplu. Exista, da' atata timp cat toate ranjiti doar dupa cei frumosi la ce te astepti? Cand au atatea posibilitati si toate fetele sunt dupa ei, logic ca se gandesc doar la sex, ori faci sex cu el, ori trece la urmatoarea, oricum are zeci de variante happy. Uita-te dupa un baiat mai uratel care nu prea are prietene, si o sa vezi ca o sa te respecte si nu o sa-ti ceara sex happy. dar nu vei face asta, nu atata timp cat arati bine si ai avea sanse la un "print" happy!

| RAY a răspuns (pentru 97Alex97):

Foarte bine spus, daca vrei unu hot ala va vrea mai multe ca poate da vezi pretentile sunt mari si nu toti suntem sau aratam ca leonardo di caprio