| dian a întrebat:

Oare de ce i-au aparut sotului meu, negi minusculi pe organul genital?

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

A facut sex neprotejat, cu una plina de asa ceva! Fuga la dermatolog, pana nu se agraveaza situatia! Si spune-i sa-i fie invatatura de minte, sa nu mai faca sex neprotejat! Poate fi si mai rau!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

A facut sex neprotejat, cu una plina de asa ceva! Fuga la dermatolog, pana nu se agraveaza situatia! Si spune-i sa-i fie invatatura de minte, sa nu mai faca sex neprotejat! Poate fi si mai rau! Sanatate!

| Sara a răspuns:

Hey. nu o luati peste picior... pana te duci cu el la deramtolog sa nu aveti contact sexual neprotejat. ai luat si tu, cred ca este vb de hpv. eu am luat negi de la el. si acum ma tratez... ai grija trebuie cauterizati. Trebuie sa va tratati aman2 in acelasi timp, nu amana, ca e mai rau/

| lora_9285 a răspuns:

Sotul tau este infectat cu virusul HPV.Negii genitali sunt cauzati de tulpinele 6 si 11 ale acestui virus. Daca viata voastra sexuala este fara sa va protejati atunci, esti si tu infectata. El trebuie sa mearga la medicul dermatolog pentru a primii tratamentul necesar.Este vorba de o solutie care se aplica pe negi. Ori extirpare chirurgicala atunci cand au risc cancerigen. Tu, trebuie sa-ti faci un test Papa Nicolau pentru a stii exact cum stai ginecologic. Acest virus este raspunzator pentru dezvoltarea cancerul de col uterin.

| florinel_8849 a răspuns:

A fost la vreo traseista e cazul de mers la dermatolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi merci ca nu i-a iesit un furuncul, era mai grav. laughing
Stii, si eu am avut unul pe degetul aratator, iar cineva mi-a spus sa-l ard cu tigarea.Sa stii ca merge, am probat.Incearca si tu sa-i arzi cu tigarea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi schimbat pestele, stai fara grija, spune-i sa mai astepte pana la legalizare happy tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai...ar trebui sa va tratati repede, zau. Fuguta la medic.

| amapet a răspuns:

Exact. este vorba de o afectiune dermato-venerica care se contacteaza prin sex neprotejat cu o persoana infectata. Recomandarea mea este sa mergi cat mai repede la medicul dermato-venerolog. Tratamentul se face in cuplu, adica concomitent.