| love_2286 a întrebat:

Oare de ce oamenii nu invata din greseli?sadsi le repeta...

Răspuns Câştigător
| KARINA2012 a răspuns:

Oamenii care gresesc si nu invata din greseli(atunci cand recunosc ca au gresit) sunt lipsiti de cea mai vaga urma de inteligenta, bun simt si constiinta.Am intalnit astfel de oameni si m-am amagit ca se vor schimba! Fals! Oamenii nu se schimba ...trist,dar adevarat! Cei ce nu invata din greseli,le vor repeta cu siguranta, iar cei ce spera ca ei se vor schimba, vor fi totdeauna dezamagiti.
Ei asteapta iertarea ta pentru a gresi iar si iar...constienti de faptul ca tu ii vei ierta. Asadar, chibzuieste bine daca se merita sa ierti la infinit si si mori in fiecare zi cate putin!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca refuza sa se considere vinovati ei personal,de greseala pe care tocmai au facut-o.
Dau vina pe "soarta","ceasul rau","fatalitate" si mii de alte motive superficiale,refuzand sa inteleaga,pana si in fata lor,ca sunt unicii vinovati.
Sunt persoane care nu vor invata niciodata,isi mangaie pe capusor ego-ul ranit si nu-si asuma niciodata vreo raspundere.
Fereste-te de asemenea specimene, te vor rani mereu si nu numai ca nu vor invata nimic din greselile lor, dar te vor aduce si pe tine la stadiul sa te indoiesti de greseala lor si judecata ta!

| mgtow a răspuns:

Din cauza ca le plac sa comita acele greseli si nu isi dau seama ca fac rau persoanelor cu suflet.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că nu toată lumea le consideră greșeli!
Pa, pa.

| LoveRu a răspuns:

Omul cica invata din greseli...dar cand creseste nu invatasad
Asa este viata...mereu suferim din diverse motivesad

| AureolaMofetica a răspuns:

Se spune ca cine face o greseala de mai mult de 2 ori se numeste prost.