| RAY a întrebat:

Oare Dumnezeu intelege femeile? Daca vorbesti cu ele cica esti disperat si filtrezi cu ele, daca nu vorbesti cu ele esti ciudat, gay etc

56 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă comunici mai mult, ai putea ajunge sa le înțelegi. Și sa știi ca sunt femei care nu sunt dificile deloc. trebuie doar sa le dai voie sa se facă înțelese.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

The friendzone again and then again, nu mai vreau asa ceva, am sa invat ebraica sa port o conversatie cu Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ți-am răspuns doar, la întrebare. Deci nu are legătură cu friend zone, poți comunica și cu iubita. Deci, viata nu înseamna numai sex! Și app. Femeile nu sunt doar instrumente sexuale pe care le folosești și le arunci. Sunt și ele oameni! Trebuie sa încerci sa te înțelegi pe tine și apoi pe femei. Fără dragoste viata e pustiu!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu am spus ca fetele sunt obiecte sexuale am spus ceea ce imi doresc in prezent, nu consider ca viata fara femei e pustie

| sofisis a răspuns:

Tine strict de chimia dintre doua persoane. Daca instinctiv faci click cu o persoana, nu te va deranja nici ca e tacuta, nici ca nu-i mai tace gura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar o tehnicã de manipulare femininã,, ceva gen, nu esti destul de barbat" fac asta doar pentru a se lua de masculinitatea ta. Oricum te comporti. Probabil fac asta doar pentru ca la ele in comparatie cu noi, conteazã mult mai mult aspectul fizic.
Oricum chestia e ca daca o dai prea tare in flirt, isi dau seama cã esti disperat, mai bun ar fi sa fi sarmant si carismatic dar asta tine de tonul vocii.

| Freya1 a răspuns:

Pai trebuie sa stii cum si cu cine sa comunici...Nah eu daca vorbesti cu mine nu te fac disperat, nici daca ma ignori nu te consider gay.(bine nu ma refer neaparat la a forma un cuplu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu care iubita sa comunice zapacito, ca omu' nu trece de friendzone?
Viata nu inseamna numai sa mananci - Imagineaza-ti totusi sa traiesti fara sa mananci.
"Femeile sunt si ele oameni" - Oare singura ai ajuns la concluzi asta? De fapt ce sa te mai intreb, cand tu ii reprosezi unui virgin, care nu e in stare sa vorbeasca cu o fata si sa si-o faca prietena, ca viata nu se rezuma numai la sex, ca femeile nu sunt instrumente sexuale. Mda, ironia trista si ignoranta din "logica" de femeie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Adica in traducere: "Eu nu sunt ca altele, eu nu am sa-ti zic nimic, eu sunt fata buna, si tie am sa-ti spun ca esti baiat bun, ca oricum nu meriti sa stii adevarul, ca de fapt te consider un fraeier, un lingau... Atat doar sa nu cumva sa te gandesti la vreo relatie cu mine, ca nu esti material de asa natura, fereasca Sfantu'!"

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Am vazut filmul, asa e

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai omule daca nu sti de ce te bagi.Eu am vorbit cu Ray.Suntem amici, stie el mai bine ce am vrut sa spun si de ce.
Nu vrei sa intri in polemica asta crede-ma, asa ca mai bine incheiem subiectul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Eu vorbeam la modul general, nu te ambala ca nu vorbeam de tine si de el la modul specific, pe un forum... La stadiul de "amici" a ramas el cu multe, nu cu tine aici pe forum, ca nu asta e relevant si asta e si problema lui, ca acolo va ramane de fiecare data, la stadiul de "amic". Degeaba sari tu de cur in sus, ca asta-i realitatea. Toate o sa il considerati doar "amic". Si in realitate sa fi fost tu singura si sa-l fi cunoscut prin cine stie ce intamplare, tot la stadiul de "amic" l-ai fi incadrat. Lasa acum ca ai tu o relatie, ca nu esti singura, ca ai fi mai in varsta ca el, sau mai stiu eu ce. Omul vrea sa inteleaga rezolvarea la o problema si crede-ma ca de la o femeie e cea mai proasta sursa sa primeasca sfaturi. Ex. mai sus (Mirela) care nu intelege o iota despre un baiat/barbat. Ea ii reproseaza ca trateaza femeile ca pe obiecte sexuale si ii explica cum ca viata nu se rezuma numai la sex. Ea ii spune de comunicare si intelegere, cand el se plange ca nu poate discuta si ajunge la o intelegere cu nici una... Nu te mai simti tu lezata asa ca oricum nu esti cine vrei sa pari a fi. Poate nici nu iti dai seama de fapt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog frumos sa nu îmi spui tu mie zăpăcita ca nu ne tragem de șireturi. Și eu voiam sa explic ceva ce tu nu ai cum sa înțelegi pentru ca eu am vb cu Ray in privat niște chestii pe care nu am cum sa le discut cu voi aici pentru ca sare unu ca tine, și rade ca omul e virgin și ca nu iese din friend zone. De unde știi tu ca nu are iubita, uite eu poate îl cunosc personal și știu ca are iubita și o cunosc și pe ea și este o fata de treaba. Dacă cauți băgare in Seama, măcar fă-o frumos, nu fi vulgar.
App. Ți-ai ales bine numele!

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma ambalez? Tu ai comentat la raspunsul meu complet aiurea.
Eu ma refeream strict la el, dupa cum e scris in comentatiul pe care eu l-am postat si pe care se presupune ca l-ai citit.Nu cataloghez barbati si femeile in nici un fel ca nu toti suntem la fel.Tu nu ai de cat sa generalizezi ca sincer nu imi pasa.
Daca si tu la randul tau ai fost respins sau ai avut dezamagiri nu iti sun eu sau site-ul asta de vina.Inainte sa spui toate sunt la fel cauta greseli si in comportamentul si gandirea ta, ca nu e ca si cum o plateta intreaga de femei e de vina si gresesc si tu esti miezul din paine si perfect.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba ca nu pot vorbi cu o fata in cazul meu, dar faza cu sufletul conteaza e vrajeala, daca nu te place =zona prieteniei si acolo ramai pe veci

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Uite eu poate îl cunosc personal și știu ca are iubita și o cunosc și pe ea și este o fata de treaba.
))))))))))))))))))))))))))) buna asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fetiță... zăpăcită. Vorbești de "lume" că sare la concluzii și râde de om că e virgin? Cred că încurci borcanele tu. Nu lumea râde de el, ci voi, fetele cucuiete și cochete. Voi râdeți de el prin simplu fapt că vă dați bine și bune prietene "amice" pe lângă el și-l duceți cu zăhărelul cum că voi sunteți sufletiste și atente și aveți nevoie de băieți buni și simpatici și mai știu eu ce. Ca de fapt pe băieții aia buni și atenți și simpatici să-i țineți de fapt doar pe lângă voi ca "amici", să aibă cine să vă umfle orgoliul cu atenție, în timp ce voi vă plângeți că nu mai sunt băieți buni și vă uitați după "zmei" și vă mai plângeți că sunteți înșelate, sau că nu aveți parte de atenție, că toți suntem niște măgari și nesimțiți și tot așa mai departe. Cum ai zis și mai sus, tu ai impresia că noi vă vedem pe voi ca niște jucării sexuale... de aici îmi și pot da seama cu cine ai avut tu de-a face in viața ta, cui i-ai dat tu de fapt curs, pe cine ai acceptat în viața ta. Vezi ironia aici? Și pe de altă parte de ce crezi tu că mulți ajung să se scârbească de voi? Fiindcă la unii ni s-a acrit de-a lungul anilor să stăm în friendzone sau să fim refuzați, să fim tratați de parcă ar trebui să plătim pentru batjocura de care ați avut parte din partea altora, de parcă v-am fi băgat mâna-n poșetă, în timp ce ne uităm la voi cum sunteți ignorante, îngâmfate, umflate de atâta atenție și în continuare faceți aceleași greșeli, aceleași prostii de care vă plângeți constant. Cum generalizați și voi, așa generalizăm și noi. Atât că unii dintre noi o fac pe bună dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Să mă uit eu la comportamentul meu? Țin să spun că a fost exemplar comportamentul meu până nu de mult. Și ghici ce. Am avut numai de pierdut. Uite-așa cu comportament de băiat bun și cu bun simț, cu respect pentru toată lumea și în special pentru fete/femei am ajuns alt virgin la vreo 35 de anișori... Și ghici de ce. Pentru că nu am fost golanaș ca alții, fiindcă am fost prea băiat bun și toate fetele vroiau doar să fim prieteni și atât, că lor nu le plac de ăștia fără experiență, care n-au făcut nimic înaintea lor. Mă rog, a fost greșeala mea că m-a născut mama virgin și m-a crescut de una singură. Că doar na și ea la rândul ei tot fluturi a avut în cap când și-a ales cu cine să se-ncurce. Evident, tot cu un "macho" care pe unde a trecut, și-a lăsat amprenta și dus a fost. La ăia nu le reproșați că vă tratează ca jucării sexuale, sau că generalizează, aia vă excită, vă umezesc între piciorușe. Vrei să o dăm în polemici?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai inceput polemica si acum inteleg de ce.
Tu consideri ca ai avut un comportament exemplar, tu consideri ca ai facut tot ce iti sta in putinta, tu consideri ca ai cautat unde trebuie.Trebuie altii sa iti spuna asta sper ca macar asta constientizezi.
Fiecare fata a avut in viata ei ocazia sa cunoasca un "vagabont" dar nu toate raman cu el de aceia am spus: Nu mai generaliza daca tu nu ai cunoascut acea persoana ce nu e asa, sau daca tu in loc sa vorbesi ce ai de vorbit cu o femeie incepi sa te plagi de cat sunt femeile de nenorocite, cat esti tu de perfect, cate necazuri ai in viata. Femeile se plang nu barbati, dar daca mereu te vaiti normal ca femeile sa gandesc "pai am eu o gramada de probleme, daca il mai iau si pe asta ce se vaita toata ziua ce naiba fac".
Am avut si am partener ce si-a inceput viata sexuala cu mine si crede-ma nu avea 14 15 ani atunci (nu intru in detalii dar era mult mai mare).Am avut si am si imi doresc un barbat ce nu este curtat de 5200 de femei, ce nu sta mort in bar (ca nu suport oameni ce consuma alcool), ce este harnic si cu aspirati indiferent de ce meserie are, si nu trebuie sa fie MR univers ca nici eu nu sunt perfecta.Dar nu am cum si de ce sa te conving eu pe tine ca eu sunt asa sau ca mai sunt si altele daca tu te-ai lasat prada esecului si in loc sa iti verifici si tu psihicul cataloghezi pe toata lumea intr-un mod neplacut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Sincer nu știu de ce îți bați capul cu un om care nu merita. Tu nu vezi cât tupeu are? Ne judeca pe noi (deșii nu ne cunoaște) pentru ceea ce i-au făcut lui anumite fete. Nu-i înțeleg pe acești oameni frustrați care în loc sa încerce sa își repare propria viata, se i-au de alții și ii pune la zid pe niște filme pe care și le fac ei în mintea lor. Deci sfatul meu este să-l ignori. A nu merita sa-ți încingi creierii și tastatura pentru a explica ceva ce oricum nu va fi înțeles! Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Eu cred ca imi constientizez foarte bine situatia si comportamentul, merci, dar nu sunt tipul de om care sa se laude sau sa vorbeasca din burta. Ca nu ma cunosti tu sau ca nu ma cunoaste nimeni si n-ar avea nimeni nici un interes asta e alta problema. Asta de fapt e unul dintre lucrurile de care "ma plang eu"... Probabil asta a si fost problema mea, ca nu mi-a placut sa ma laud si sa mint si sa ma arat eu "macho"... Ironia sortii cred.
Femeile se plang nu barbatii? Vai tu, mandro, m-ai dat pe spate. Ce vrei tu sa spui e ca barbatii nu au incredere sa va spuna nimic si prefera sa va minta, fiindca si-au dat seama ca orice problema va fi de fapt tratata de voi ca o slabiciune, ca de fapt, in traducere, pe voi va doare fix 3 metri mai in spate de "problemele noastre". Cum ramane atunci cu replicile alea de pe site cum ca vai Doamne, intr-o relatie o femeie ar trebui sa-i ofere barbatului suport, sprijin moral si sa-l asculte si nu mai stiu eu ce? Astea-s fantezii. Si dupa aia mai intrebati de ce sunteti mintite. Pai va spun eu de ce, fiindca nu ar avea nimeni incredere in voi sa discute niste lucruri fara ca voi ulterior sa nu le folositi impotriva respectivului. Dar pana acolo, orice problema, o considerati slabiciune. Stai tu cuminte ca si barbatii se plang, in caz ca nu stiai, si barbatii barfesc intre ei despre diverse probleme si in special despre femei. Atat ca nu v-o spun in fata. Si multi chiar nu au multe motive sa se planga de fapt si pana la urma urmei, in afara de politica, salariu, echipa favorita, sau mai stiu eu ce subiecte fantastice. Nu au motive in primul rand pentru ca multe dintre treburile de care s-ar plange sunt direct alegerile lor. Voi vreti direct numai unul implinit, pus la punct si care sa nu se planga. Asta inainte sa intre in vreo relatie. Atat ca sa iti spun eu o treaba daca nu o stii, ca sa te poti realiza in viata, intai trebuie sa fii implinit ca om, ca persoana, intr-un fel sau altul. Dupa aia, cu mintea limpede poti sa le faci pe toate, grele sau usoare cum or fi. Si nu ai motiv sa te plangi. Ce "ma plang eu" de fapt e faptul ca nu mai pot avea nici un pic de incredere in voi, ca de fiecare data ati actionat ca niste roboti ignoranti si care nu isi vad decat interesul personal si nu s-ar complica pentru nimic in lume sa investeasca o secunda din timpul lor pentru altcineva. Stai tu cuminte, ca din 34 de ani de zile vreo 20 am stat si am inghitit in sec si nu m-am plans la nimeni. Tu probabil ai vreo 20 de ani de toti, eu am vreo 20 de ani de depresii si anxietate si nu m-am plans la nimeni pana nu am crezut ca-mi crapa inima-n mine si am ajuns la urgente. Dar ma rog, tu, voi tratati asta ca pe o slabiciune. Eu zic asa, ca vorba aia: Copilul care nu plange nu primeste de mancare" e valabila in multe circumstante. Degeaba-mi zici tu mie ca "ma plang" ca eu stiu bine si alternativa. Si alternativa nu mi-a adus nimic bun in viata. Stai tu cuminte ca nu are rost sa-ti insiruiesc tie aici pe site povesti vanatoresti si sa ma justific fata de tine. Oricum tot ce scriu aici e doar hartie igienica si e irelevant in realitate. Tu crezi in continuare ca le stii pe toate si ai cui sa-i dai lectii de viata fiindca ti-a iesit tie bine o incercare. Dar datele problemei nu le iei in calcul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce-i de inteles mai razboinico, ce-i de cunoscut la voi, ca de ani de zile tot cunosc sute ca voi si toate functionati dupa acelasi model de ignoranta, narcisism si minciuna. Nu va vedeti decat de propriul interes si atat. Nici voi de fapt nu stiti cum functionati. Zici de amine ca "va pun la zid"... Imediat sariti ca e "atac la persoana". Pai aveti si de ce, fiindca va simtiti, de aia. Ce filme crezi tu ca imi fac eu in mintea mea, nu vezi ca apelezi la minciuna pana si aici in topicul prezent, numai ca sa demonstrezi ca ai avea tu dreptate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing dacă cunoști femeile de sute de ani, inseamna ca ești vampir! Faci atac la persoana și nu e corect. Cu ce te-am deranjat eu sau Natalie95? Chiar dacă am fi asa cum zici tu, de ce îți descarci frustrările pe noi? Cumva suntem noi vinovate pentru dezamăgirile tale? Și app, cam cati ani ai de ma faci pe mine fetita și zăpăcita? De unde îți permiți? Distrus(ule)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Invata sa citesti... "de ani de zile tot cunosc sute ca voi" - sau mai bine zis, sa interpretezi ceea ce citesti. Stii sa faci un acord intree subiect si predicat?
2. Cu ce m-ati deranjat? Ca dati sfaturi aiurea la un topic, sfaturi care nu ajuta cu nimic, de fapt mai mult incurca. Omul a pus o intrebare si cauta raspuns pentru o problema si voi ii explicati cum ca e bine acolo in friendzone din partea voastra, deci: Continua "fraiere" tot asa, in traducere, ca pe noi de fapt nu ne intereseaza, am venit aici doar sa fim si noi "amice" cu tine, ca ne plictiseam, ca nu aveai deja cateva in viata reala si nu-ti erau de ajuns, nu-i asa ca suntem de ajutor?
3. De ce nu? Tot in aceeasi oala ati fi si voi date circumstantele necesare. Deci mi-e tot una ca sunteti voi sau altele. Toate functionati dupa acelasi model si dupa cum vedeti, nu l-ati ajutat pe RAY cu nimic de fapt, doar i-ati dat mai multa frustrare de macinat la moara in final. Daca de fapt voi nici nu vedeti si nu va dati seama ce faceti in final, nici nu ma mira faptul. Actionati doar din instinct, nu e ceva de care sa fiti vinovate, nu constientizati de fapt rezultatul actiunilor voastre. Voi poate chiar aveti impresia ca ajutati.
4. Daca esti asa curioasa cati ani am, poti afla. Sunt destul de sigur ca am mai multi ca tine, dupa modul tau de gandire, din raspunsurile tale si din simplu fapt ca nici nu stii ce sa intelegi din ceea ce citesti. De citit printre randuri cred nici nu mai vorbim... deja mi-e frica sa nu ma intrebi ce-o fi aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca îmi pierd timpul și vad ca nu am cu cine. Sincer îmi pare rău că am irosit o buna parte din timpul meu scriindu-ti si dându-ti gust de vorba. Aaa și îmi mai pare foarte rău că sunteți atat de nefericit și frustrat domnule distrus... Si app dacă aveți acea respectabila vârstă, ar fi cazul sa va ocupați cu orice altceva decât sa stați pe un site de copii și sa va certați cu 2 "fetite"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea te prinde sarcasmul, e putin cam tarziu pentru asta.
Oricum, stiu ca adevarul e acru-amar. Poate e un apel de trezire pentru voi. Mai lasati-l pe RAY cu amicitiile, ca nu asta are el nevoie. Ce are el nevoie e sa iasa din "friendzone" si sa devina om implinit si sa se simta bine cu el, nu sa se uite la voi si sa va ceara aprobarea in timp ce voi ii dati ca la catei prietenie cu lingurita. Treziti-va mimozelor, lasati voi chat-urile destepte. Problema la bazza e alta, nu cine stie sa vorbeasca mai dulce. Problemele se rezolva cu solutii practice, reale, nu cu vorbe dulci, inconstienta si iluzii.

Site-ul e "de copii" fiindca asa alegeti voi sa va comportati. Problemele de pe site nu sunt doar de copii. Problemele de pe site sunt probleme de viata reala la unii si unele chiar sunt probleme de viata, probleme de sanatate. Probleme la care voi gasiti ca solutie chat-ul, atentia... atentie care tot inspre voi se rasfrange de fapt. Atentia care de fapt tot pentru voi o cereti. Nu ati intrat aici pe site-ul asta de copii sa-l ajutati pe RAY sau mai stiu eu cine, ati intrat doar pentru atentie. Dupa cum am mai spus si in alte randuri, femei: va urmariti doar propriul interes, mascat in "raspunsuri folositoare" pe TPU.

Asa ca lasa sarcasmul si fa o retrospectiva asupra ta, ca ar fi mai de folos.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne cati frustrați pe site-ul asta! laughing rolling on the floor fa ce-ți un dus rece sa va reveniți!