| Layyla a întrebat:

Oare este normal ca sotul sa te ignore... sa nu iti mai acorde atentie? Lucreaza, am inteles asta si eu lucrez, si eu am momente in care plang de oboseala, dar nu tip la el cum face el cu mine?!
Simt ca este precum un strain, ma simt singura, in casnicie

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A intervenit rutina in casnicie. Este ceva inerent.

| Sofer a răspuns:

Are pe altcineva sau asta e rutina și plictiseala zilnica.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Un raspuns exhaustiv este foarte greu de dat, deoarece cauzele sunt multiple.
Eu mi-as pune intrebarea: ce fac eu gresit, ce fac sau nu fac eu pentru ca sa nu ma ignore? Aceasta intrebare necesita un complex de raspunsuri.

| S8N a răspuns:

Tu cum te comporti cu el?

Când îi spui să facă ceva și el nu vrea, insiști și îl țâcănești până lasă de la el, sau îi respecți deciziile? Faceți sex atât de mult încât și-ar dori el?
Dacă raspunsul la una sau amândouă dintre aceste întrebări este "Da, îl țâcăn până face ce vreau eu și nu îi respect deciziile" și/sau "Nu facem sex decât de câteva ori pe lună și el și-ar dori mai mult", atunci să îți fie clar că el probabil nu se simte respectat în relație și nu vrea să îți acorde atenție extra dacă tu nu îi faci nici lui pe plac.

Dacă consideri că relația decurge perfect, aveți sex de e mulțumit și îi respecți deciziile, atunci poți să vorbești cu el despre asta, dar cel mai probabil e ocupat pe bune.

| Daz01 a răspuns:

Dar tu îi oferi lui atenție? Dacă lucrezi știi că uneori nu-ți ies lucrurile cum vrei, poate ai un șef obositor sau poate colegii sunt obositori, de conflicte cu colegii au auzit? Dacă tu nu discuți cu el nu ai de unde să știi ce-l macină sau ce are. Catalogarea "nu-mi acordă atenție" este foarte la îndemână.

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Ai auzit vreodata de plictiseala?

| Quertty25 a răspuns:

Buna. te ajut eu. doar sa vorbim in privat. oke?happy