| julz a întrebat:

De cand ma stiu sunt mai timida de fel, dar am momente si in care sunt tupeista, etc.
In momentul in care cineva imi spune ceva si ma deranjeaza primul lucru care imi vine sa-l fac e sa plang.
Iar in general am momente in care intru in "depresii", ma simt singura, simt ca nimeni nu ma poate ajuta, ca nimeni nu ma vrea. Si cand sunt foarte nervoasa din cauza cuiva incep sa urlu si sa plang...
Ce se intampla cu mine? Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Homye18 a răspuns:

Buna, stai linistita ca oricine are zile mai proaste. Eu unul ti-as recomanda uramtoarele:

1. Numai pune orice la "suflet" (vb aia) adica in anumite momente in viata trebuie "sa ti se mai si rupa" de altii sau de comentarii inutile facute la adresa ta;

2. Incearca cand ai nervi in loc sa plangi si sa urli eu ti-as recomanda sa faci ceva relaxant. De exemplu eu cand am nervi lucrez la machete de carton big grin.

Sa ai cateodata depresii nu este ceva iesit din comun ( parerea mea).

| Draagos a răspuns:

Nu prea e normal sa urlii si sa plangi cand cineva te incomodeaza,s-au iti da o replica de te deranjeaza, Adica in viata asta vei primi multe palme, trebuie sa fii tare.Viata uneori e mai dura decat credem, acum unii se manifesta plangand, unii dand cu pumnii in pereti laughing Trebuie sa te abtii sa ridici capu' sus happy Bafta

| Lazaurus a răspuns:

Fa misto de tine insuti din cand in cand, le ia din farmec lor

| julz explică:

Sunt o persoana pe care multa lume o admira (aspectul fizic, vestimentar). si n-o spun doar asa. se observa chestiile astea si ma fac sa ma simt bine, insa de multe ori nici asta nu ma ajuta si tot ma simt inferioara si singura.si am impresia ca majoritatea stau cu mine pentru felul in care arat si ma fac remarcata, pentru situatia financiara, etc.