| andruscastrr a întrebat:

Ok.ce ai face daca esti indragostit/indragostita de doua persoane in acelasi timp? si aici nu ma refer la un simplu "crush".

10 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Asi incerca sa ma indragostesc de o a treia si sa le uit pe cele doua!~!

| Raiiiisa a răspuns:

As alege-o pe cea mai buna, iar pe cealalta as da-o uitarii.

| Generalul a răspuns:

Intr-o situatie de genul asta e posibil sa le pierzi pe amandoua, asa ca as avea mare grija in locul tau. Cum sunt sanse mici ca ele sa accepte situatia si sa o puneti de un menage a trois, va trebui sa faci o alegere mai devreme sau mai tarziu...

| XyYx a răspuns:

Da, e o situatie dificila. Am trecut prin ceva asemanator. Imi placea de doi baieti care culmea erau si prieteni si ma tot gandeam ce sa fac, ce sa fac. Ma intorceam noaptea pe toate partile gandindu-ma la asta. Nu mai aveam somn. Unul dintre ei avea 26 de ani iar celalalt 24. La inceput mie imi placea de cel de 26 mai mult, insa nu stiam ce sa fac pentru ca incepusem sa ma atasez si de cel de 24. Asa ca am stat, am analizat mult mai bine lucrurile, cu calm, punand in balanta lucrurile pozitive si cele negative ale fiecaruia dintre cei doi.

De exemplu, celui de 26 pe care o sa il numesc A. ii placea sa mearga prin cluburi, sa se distreze, insa isi dorea o relatie serioasa si stabila. Celuilalt, pe care o sa il numesc X. nu prea ii placeau atat de mult cluburile, adica sa mearga in fiecare saptamana, ii placea sa se distreze dar nu intr-un mod exagerat.
A. avusese o relatie de lunga durata cu o fata, de aproximativ 4 ani, insa era foarte gelos, cu toate ca o iubea, nu prea o lasa sa iasa din casa machiata, sau foarte aranjata, iar atunci cand iesea, iesea doar cu el.

X. la fel avusese o relatie de 5 ani de zile, insa nu era gelos, avea incredere in persoana de langa el, si ii placea ca atunci cand iesea cu ea pe strada sa intoarca toti capul dupa ea, ceea ce A. nu suporta.

Si tot asa, am continuat sa analizez lucrurile, eu imi doream o relatie serioasa, si nu stiam pe care sa il aleg. L-am ales pe X. deoarece, in primul rand am ajuns sa il iubesc foarte mult, si in al doilea rand, in viata nu e bine sa fi atat de gelos fiindca nu faci nimic bun. Gelozia este daunatoare, nu mi-ar fi placut sa stau cu A. si sa imi impuna sa nu ma mai machiez, sa nu ma imbrac nu stiu cum.

Intelegi tu ideea? Deci ia 2 foi, si scrie pe ele numele primului, si pe cealalta numele celui de-al doilea.
Imparte-le pe din doua si scrie in dreapta lucruri pozitive si lucruri negative. Si apoi incearca sa scrii despre fiecare in parte, ce plusuri are si minusuri are, si tot asa.

Alege-l pe cel cu care crezi ca te potrivesti cel mai bine si cu care crezi ca vei putea avea o relatie solida, exact asa cum ti- o doresti tu.

Sper ca nu te-am plictisit cu povestioara mea. Iti urez multa bafta si sa faci alegerea potrivita!

| gAZAh a răspuns:

Alege-o pe a 2-a, pentru ca daca o placeai/iubeai pe prima nu ajungeai la a 2-a.

| HeiSuntNati a răspuns:

Stiu cum e, si eu sunt... Vezi care e cea mai potrivita pentru tine. Si cum se poarta acea persoana cu tine. Pe cel mai potrivit il alegi.

| nuseu a răspuns:

Gandeste-te un pic, daca il iubeai pe primul nu mai exista si al doilea, mai este si un proverb pe tema aceasta,, daca alergi dupa 2 iepuri in acelasi timp nu prinzi nici unul'' oricum alege-l pe cel care il iubesti mai mult si ai grija sa nu iti para rau

| EllaMelly a răspuns:

Pai i se poate intampla oricui dar tu trebuie sa alegi pe cel care merita mai mult si daca si unul dintre ei te place atunci e perfect.Deci sa inteleg ca nu ai nicio relatie cu niciunul dintre ei? atunci alege-l pe cel mai bun,pe cel mai respectuos,si care merita cu adevarat sa stea langa tine, incearca sa fi impreuna cu unul dintre ei, dar daca nici unul nu-ti da atentie atunci lasa-i in pace nu te ruga tu de ei, iar a doua posibilitate daca unu sau ambii iti da atentie, cum ti-am spus si mai sus alege-l pe cel mai bun.Succes!

| jagaaaa a răspuns:

Am eu o cea mai buna solutie la problema ta.
Hoootarastete odataawinking
Asta este singurul lucru logic pe care poti sa il faciwinking
Mult mnoroc!

| Marcellyno a răspuns:

Trebuie sa alegi din 2 sa ramana numai 1