| Armyanka a întrebat:

Ok, deci, in opinia voastră 100% SINCERĂ, cum vi se pare o fata virgina la 24 de ani, care orice băiat pe care-l cunoaște spune ca nu e de nivelul ei, ea vrea ceva mai complex și etc? Aceasta jignește iubiții altor fete, inclusiv pe ele, numindu-i "fraieri", "urati", "cocalari" iar pe ele "panarame", "scarbe". Când vorbesti cu ea despre relația ta începe sa vorbească cu invidie, sa scuipe cu cuvinte aberante. Ea nu lucrează și nu a lucrat vreodată însă rade de munca altora, ca de ce X sau Y lucrează pe salariul minim ca săracii. Ii place sa posteze chestii despre pozitivitate pe Instagram insa ea jignește pe toți și toate din facultate care-i stau in cale și cu care n-a avut nicio tangență vreodată. Ea crede ca toata lumea (inclusiv fetele din facultate) are ceva cu ea, ea fiind destul de plinuță cred ca e complexata, deși nu e urata, crede ca toți o displac și ca, citez, "se uita urat" la ea laughing) ah, și de asemenea susține ca nu s-a masturbat niciodată, fiindcă e scarbos. rolling on the floor Se mai uita uneori după alti baieti și întreaba pe restul fetelor dacă sunt drăguți, ele răspunzând afirmativ doar ca sa nu o contrazică aiurea, dar atunci când una din fete ii arată ei un tip cu care vorbește cea dintâi, ea începe sa comenteze ca e "interlop", "urat", "fraier" laughing uneori e atat de salbatica încât ma face sa rad, mai vorbesc tipele astea despre sex, pastila de a doua zi, deh, chestii de fete, iar ea zice ca e scarbos și ca nu vrea sa audă de sex și chestii de genu. Deci voi ce ziceți? O fi din cauza frustrării? Sau sunt eu prea paranoica și asta e comportament normal? Eu una m-am saturat de comportamentul asta toxic, nu zic ca are doar puncte negative, însă pe astea ma axez acum fiindcă ma enervează la culme, eu vreau sa ma angajez și n-am sa-i spun fiindcă începe sa rada ca proasta ca de ce lucrez ca săracii pe câteva milioane, de relația mea pe care o am de 11 luni habar n-are fiindcă ultima oară când i-am zis (in prima luna de relație le-am făcut cunoștința) a început sa jignească și sa zică de el ca nu o suporta și ca, citez din nou"se uita urat" la ea rolling on the floor, iar de restul vieții mele persoanele nu i-am mai relatat absolut nimic. Ei, ce parere aveți? Pun eu prea repede la suflet sau fata asta chiar are o problema?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

E ciudațuca rău prietena ta. Măcar voi va trăiti viata cu bune și rele, ea ce face? Urmărește sa vadă punctele slabe ale celorlalți dar nu și trăiește propria viata, nu muncește, nu are curajul sa și facă un iubit nu vede partea frumoasa a vietii și a oamenilor. Pare nefericita, plina de frustrări.

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E un fel de haoleu manatias tipa aia. Grasa invidioasa

| darrio2007 a răspuns:

Are foarte multe probleme. Chiar psihice.

| GdX a răspuns:

Sufera de atentie si are ceva frustrari. Nu are treaba virginitatea cu comportamentul toxic, cel putin nu la 24 de ani. Daca lumea s-ar distanta de o asemenea persoana, acea persoana poate va realiza ce greseli face. Pana la urma, tu vezi-ti de treburile tale, ignora si evita oamenii toxici.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu pricep de ce mai ai vreo treaba cu ea. Ce te impiedica sa o ignori complet?

| RAY a răspuns:

Sa se grabeasca ca pretul scade, orice fata are valoarea ei

| mihai69 a răspuns:

E cam dusă cu pluta, dar asta e doar problema ei.
Ție chiar nu văd de ce îți pasă și, mai ales, nu pricep de ce mai stai prin preajma ei?!?
A! și da, chiar nu contează dacă e sau nu virgină. Sigur ar fi avut același comportament chiar dacă era să fi fost nimfomană. Asta vine de la felul cum a fost crescută și educată (sau... nu).

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Wow. Cam multa judecata acolo.
Nu conteaza ca e virgina. Daca zice ca nu oeice barbat este de nivelul ei, poate are dreptate, dar din moment ce zice asta, clar se vede mai presus decat ceilalti (sau celelalte).

| Mosotti a răspuns:

Ce treaba ai tu cu ea? Ignor-o si gata, da-o dracu. E bolnava la cap. Frustrata nu are de ce, daca si la ea au venit baieti dar ea i-a refuzat.
Are mari probleme, evita cat poti contactul cu ea.

Eu am impresia ca ea e proasta, ea e cocalara, ea se masturbeaza si nu se place pe ea de fapt, si proiecteaza catre altii nemultumirile ei. Adica ea de fapt e asa cum zice de altii.
Se numeste proiectie in psihologie, la nivel inconstient da vina pe altii ca altfe n-ar suporta daca s-ar vedea pe ea asa cum este.

| cristimihailov a răspuns:

Cred ca toate.
Intrebarea ar fi: de ce mai discuti cu ea?
Las-o in suferinta ei si gata.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Romania e o țară frumoasă dar păcat că e lucuita.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Si cine e ea ca sa trebuiasca sa ii dai socoteli?

| Endoryus a răspuns:

Ca are probleme grave la bostan. Si ea, si cele din jurul eiwinking
Adica serios, e sora ta? Mama ta? Clar e un animal salbatic care raspunde doar la ceva asemanator. Daca eram in locul tau ii ziceam " nu mai comenta de viata mea sau iubitul ca iti iei una peste ochi". Clar la una ca ea vorba buna e de prisos. Dar repet, la cum este ea, clar asa sunt si cei care roiesc in jurul ei.

| Armyanka explică (pentru Endoryus):

Pai treaba e ca nu roiește nimeni in jurul ei pentru ca toate avem viata noastră laughing multe fete au încheiat prietenia cu ea și încă le poarta ura, zici ca are 4 ani

| Endoryus a răspuns (pentru Armyanka):

Daca toate nu o mai bagati in seama atunci nu inteleg de ce te mai doare de ea ca sa pui aici o intrebare. Las-o in lumea ei. Clar are probleme si merita sa moara singura. Imi aduce aminte de cineva de aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrurile pe care ea le denumeste scarboase nu sunt neaparat scarboase, dar sunt intime. Cred ca asta e doar felul ei de a incheia o discutie. Nici mie nu imi face placere sa vorbesc despre chestii intime cu oricine.
Cat despre faptul ca e virgina la 24 de ani, nici eu, nici tu sau alte persoane nu suntem in masura sa comentam. De fapt nici nu ar trebui sa stim daca ea mai este sau nu virgina, pana la urma e vorba de viata ei privata si noi doar ne-am baga nasul unde nu ne fierbe oala.

| Mogiojojo a răspuns:

Hei, si eu sunt tipologia asta dar in ultimul timp am inceput sa fiu mai putin critica, sa inteleg problemele oamenilor pentru ca acum stiu cum e sa ai probleme mari.
Problema ei vine din instabilitate emotionala, nu intelege ce simte, e imatura si cam agitata.

| Mogiojojo a răspuns:

Deci ea e o 'Sophie' ca sa intelegem mai bine. Vrea job banos, vrea un print, prietene pe seama ei, etc.
Nu stiu de unde vin problemele astea doar daca ii s-au facut toate poftele cand era mica e posibil sa fi devenit asa mai ales daca e bogata sau daca nu unul dintre parinti a fost prea protector.

| Catalin77945 a răspuns:

E cu capul cred, ma rog dar just ignore her, adica daca nu ii dai atentie doar nu face mai rau

| MaryMaria333 a răspuns:

Ea pur si simplu e frustrată, cine stie ce o bântuie, nu o baga in seama. Si daca nu e tentată să facă sex mie personal nu mi se pare nici o rușine, ea poate vrea sa se pastreze asa pentru viitorul iubit. Fiecare isi pierde virginitatea cand vrea, nu scrie nici unde termenul limita. Trebuie să fi bătut în cap ca sa râzi de asemenea chestii....de fapt e o decizie personală. Mie una nu mi se pare prea dragut statutul ei, inca virgina, dar daca asa a ales e liberă sa faca ce vrea.

| GopnikulBogdan a răspuns:

O poți ignora că e tulă :/
Ca să nu te molipsești și tu de prostie. Succes.

| Jade20 a răspuns:

In privinta asta, virginitatea n-are treaba cu caracterul ei infect. Cel mai probabil ar fi fost la fel si daca nu mai era.
Din ce relatezi pare sa aiba o sumedenie de frustrari si complexe exagerate si nefondate. Sunt destule tipe mai plinute care nu sunt moartea cu coasa la caracter si atitudine.
Ea e doar foarte, foarte imatura, salbaticita si needucata ceea ce este extrem de aiurea la varsta ei. Daca nu face nimic sa se schimbe o sa ramana singura multi ani de acum inainte.
Cat despre tine, de ce iti petreci timpup pe langa ea daca tot nu o placi?

| Armyanka explică (pentru Jade20):

Corect. Pai cum sa spun eu. momentan am rărit plimbările cu fata asta din simplul fapt ca ma enervează imaturitatea ei. Când am cunoscut-o (acum aproape 2 ani) părea o fata Ok, dar na. și-a dat arama pe fata. am văzut de la început ca e cam critica dar nu am luat in seama. Râdea de mine ca mergeam la facultate laughing. chestii de genu. Dar am incercat sa vad și prin defectele astea, pur și simplu nu le-am luat in seama fiindcă are și părți bune și mi-a placut partea asta mai "buna" a ei. Ma ajuta când am nevoie, îmi explica la unele materii, chestii de genul care au mai compensat și m-au ajutat sa trec peste partea ei proasta fiindcă 100% și eu am defectele mele, dar ea deja exagerează.și tocmai de-aia am încetat sa mai ies cu ea cum o făceam înainte. am trecut prin multe chestii care m-au maturizat pe parcurs și ma obosesc bârfele ei și nonsensurile. ma vad cu ea foarte rar și povestesc decât esențialul, dar viata mea privată deloc deloc. Și da, și sunt și eu de parere ca o sa ramana singurică din cauza caracterului... pacat de ea, eu mereu încerc sa vad și partea buna a oamenilor... ar fi o fata buna dacă nu ar fi asa sălbatică și imatura dar ei nu ii place sa ii explice omul ce e bine și ce nu, fiindcă se enervează exact ca un țânc de 5 ani gen "îmi iau jucăriile și plec"