| anonim_4396 a întrebat:

Ok, deci nu stiu daca e categoria potrivita dar incerc aici! Sa spun mai pe scurt am cunoscut o fata de care eu pot sa va spun ca is indragostit nebuneste si as putea zice dar nu 100% undeva pe la 90% ca si ea dupa mine, am tot incercat si i-am zis sa umblam impreuna, dar ea tot refuza in schimb de fiecare data cand iesim cu prietenii ne tinem la brat, ne sarutam pe ascuns si tot asa si drept sa spun ne intelegem perfect. Insa eu nu inteleg ce o opreste din a face asa zisul "pas mare" si a incepe o relatie? Intr-un fel m-am saturat sa fie tot asa si cu toate astea subconstientul meu spune rabdare, da dar pana cand? Daca ma puteti cu niste sfaturi idei, rasp. la intrebarea mea! Dau fundita si apreciez cel mai sincer rasp!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Va trebui sa afli motivul!
Poate se teme de parinti,poate undeva are pe altcineva,poate nu are varsta potrivita,poate se joaca doar "de-a dragostea",poate e timida,poate te fierbe intentionat,poate nimic din toate astea!
Trebuie sa afli,discuta cu ea si insista,la modul frumos.
Inteleg ca te-a innebunit cu comportamentul ei,dar ia in considerare variantele care ti le-am enumerat si exploreaza-le pe rand,fara sa te dezamagesti din prima.
Si,daca vezi ca e si ea indragostita cum spui,tine aproape,insista, orice motiv ar avea s-ar putea topi ca prima zapada la soare, in fata ochilor si a sarutului tau!
Succes!

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Poate vrea dar nu e asa curajoasa sa recunoasca, pune punctu pe .i..si spune-i ori asa,ori asa si vezi cum reactioneaza,exista posibilitatea sa nu vrea mai mult, se multumeste cu, cat are