| AyU a întrebat:

Ok...hmm am si eu o problema si am nevoie de sfaturi rapid. Mai nou ma cert cu mama excesiv si ma calca pe nervi si imi aga de vina cu privire la notele mele. Can ii spun ca vreau sa ies cu prietenele mele cele mai bune zice ca acesta e un pretext sa ma intalnesc cu altcineva. Din cauza asta ma tine inchisa in casa nonstop si ma lasa foarte rar in ors si is trista pentru ca din cauza asta imi vad rar iubitul. Ei bine asta e problema mare. El va pleca la sfarsitul verii in America de tot si pana atunci vreau sa profit la maxim te timpul petrecut impreuna. Dar am si examenele de intrat la liceu in vara si mama ma streseaza cu asta. Cum sa procedez va rog ca is disperata. Si din cauza mamaei si certurilor si din cauza ca il vad foarte dez pe iubi meu si in curand va pleca straight facestraight face HELP

Răspuns Câştigător
| Kalyn a răspuns:

Toti patim la fel cand suntem adolescenti, e din cauza ca parintii observa ca noi crestem si au impresia ca ne pierd. nu fii secretoasa fata de ea pentru ca vei inrautatii situatia incearca sa-i pov cate ceva despre pr tale pr tai...si nu va fi nevoie sa te mai ascunziwinking

12 răspunsuri:
| Laviy a răspuns:

Da, si eu ma certam destul de des cu mama dar de la un timp ma inteleg foarte bine cu ea si pot vorbi orice cu ea. Si eu mai pe la inceputul relatiei cu pr meu minteam ca ies pe afara cu colege si de fapt ieseam cu el. Dar intr-o zi l-am adus pe acasa sa il cunoasca si mama si a zis ca pare un baiat de treaba. iti recomand sa fi sincera cu mama ta. Cum s-a mai spus ii este frica sa nu te piarda, de fapt nu ii place pentru ca simte ca acum esti independenta si nu mai ai nevoie de ea. Fi sincera si spune-i ce simti si totul va fi mai binehappy

| AyU explică:

Prin note proaste nu ma refer la 4 si 5 pe linie. Am luat numa un 4 la fizica si 5 la mate da in rest am note de 9 si 10

| AyU explică:

1. Ba Da laughing
2. laughing ia-l si p fratitu ca cu el te scot tonguelaughing
3. Eram la matusa tuh Vaca laughing
4. laughing ma gandesc la vara tongue
5. Mda...doamne ajuta ca nu o cunosti laughing
6...Laso Moarta.
Ne vdm maine big hug

| AyU explică:

Acu nu mai exista numa CO si promit sa ma pun cu laba pe carte big grin

luciana
| luciana a răspuns:

Ovidiu, iti multumesc pentru ca ai raspuns asa cum de altfel as fi incercat si eu, dar tu ai citat si adus aceste cugetari frumoase, din care cred cu tarie ca aceasta tanara- n dilema, sigur va invata ceva si i-o doresc din suflet! Tuturor gandurile mele de frumos si de reusita si fiind a treia zi de Pasti, va urez toate cele bune si Lumina din suflet sa nu va parasesca nicicand! Lucien.

| TheSpecialOne a răspuns:

Lasa-l in colo ca cu el nu ai nici un viitor la 15 ani cat ai acum. Tu invata ca daca nu intri la ceva liceu calumea ti-ai stricat viitorul dar daca il pierzi pe baiatul acela nu e mare branza...

| Ovidiu_3146 a răspuns:

Buna, probabil esti inca imatura.1. Incearca sa nu te certi niciodata cu mama sau tatal tau chiar si frati surori. 2. Parintii iti vor vrea mereu binele si de cele mai multe ori este bine sa le urmezi sfaturile. Uite niste zicale " Prieten adevarat este cel care te sfatuieste spre bine, nu acela care iti lauda nebuniile!" " Stiu ca nu stiu cat stiu, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu.
" citestele cu atentie si invatale. 3. parintii stiu in ce hal am ajuns sa traim si-ti vor binele, indrumandu-te sa inveti pentru a te descurca mai usor in viata. Apropo. invata acum cat esti in clasele mici, daca intrerupi vreodata scoala, o sa-ti para foarte rau, si ai sa-ti aduci aminte de acest post. Scoala este necesara in viata omului. Bafta

| Piuliță a răspuns:

Pai incerca sa faci ce-ti spun ea si dupa asta cere-i voie.si daca ai notele mici incearca sa le maresti...big grin mult noroc

| micutadhampir a răspuns:

Invata bine, ia note mari, ca sa vada ca esti resnponsabila. Fa si ceva ordine in casa, ajut-o la mancare, ii dovedesti ca ao crescut si poate isi schimba gandirea.

| Narcissa a răspuns:

1.Nu m`am dat la pretinuto
2. Ai uitat ca si eu is best friend a ta si nu ma scoti in oras vacaalaughing:*
3.De obicei cand te intreb cf rasp ca is la nsuh cine in vizitalaughing
4. Nu tii capu deloc la sk...laughing
5. Sincer.mie mi`e frica de maicatalaughing doamne faza ca notele...cat ma deprimai cand veneai plangand si ziceai ca teo certat de la note straight face
6. Explica`i la maicata ca nu poti fii tot timpul cu nasul in carti. Ca ai nevoie de libertatea ta, de iesiri in oras. Roag`o sa inteleaga asta. Si uh ar cam trebui sa te gandesti mai mult la scoala pentru ca in iunie aii exanemu ala si trebuie sa inveti pentru ca am auzit ca va baga camere at. si nu poti copia. Zii la maicata sa te inteleaga si pe tine si ca nu poti fi perfecta, pentru ca stii.nimeni nu e.
am pierdut numaratoarea laughing
orik.ne vedem maine ayuu! mys ya! kiss :*:*>:d

| Narcissa a răspuns:

Dha tu vaca.da a cui e vina? iti zic eu: CO, FO, FP, PT rolling on the floor
stiu si eu am un 4 la mate si un 5 la fizica da la mama nu-i zic laughing
vb pe mess ca trebuie sa-ti zick ce am mai fac laughinglaughing

| vasilyck a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbeti cu mama ta cat de sincer poti! explica-i ca vei face tot posibilul sa inveti si spune-i ca ai un prieten, dar care la vara va pleca definitiv si vrei sa petreci ceva mai mult timp cu el! incearca sa o faci sa inteleaga ca faci tot posibilul sa inveti cat mai mult si cat mai bine! succes!