| dianainsta01 a întrebat:

Ok, prieteni, sunt intr-o mica incertitudine. prin primavara am iesit in oras cu o prietena de-a mea. in localul respetiv a venit si un baiat pe care ea il placea destul de mult pe atunci, dar cu care nu vorbise niciodata. cand a trecut la un moment dat pe langa noi baiatul, m-am uitat la el instinctiv sa vad si eu cine e si cum arata. atunci s-a uitat si el l-a mine si a venit si a zis ""buna, eu sunt x" si dupa a plecat afara si n-am mai vorbit. ziua urmatoare i-am dat cerere pe Facebook asa ca mi s-a parut fun. nu am mai vorbit, doar imi apreciaza postarile si a comentat de 2 ori la melodii. mi s-apare dintr-o data foarte foarte simpatic, referitor la aspect, la felul de a se imbraca si pentru ca e foarte independent si deschis la minte, dar de asemenea este si foarte extroverit(cum eu nu sunt) si vorbeste mult cu o siguranta de sine care mie mi se pare intimidanta. am iesit intamplator intr-un grup in care e si el, si fiind prima data acolo prietena mea mi-a spus ca se uita lung la mine, dar m-a ignorat.si dea asta nu stiu in ce sens se uita(eu arem cu spatele) intr-o seara am iesit recent intr-un local in care era si el, si in timp ce prietenul lui ii vorbea ceva la ureche (noi find la o distanta de vreo 4 m) s-a uitat la mine ciudat, malefic cumva zambind usor si cu fata in jos, dar era beat cu siguranta, dar e posibil sa fi zambit din cauza a ceea ce ii zicea prietenul lui la ureche. nu prea stiu daca merita sa ma bag in seama, poate sa si flirtez cu el, pentru ca nu sunt sigura daca ma are in vizor sa zicem sau e doar in mintea mea, si nu vreau sa fiu trista dupa...ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

E doar în mintea ta.
Dacă te plăcea, la ce extrovertit ne-ai spus că e, se băga în seamă cu tine deja.

| SasNetRomania a răspuns:

Aruncal, e baietel generatia "faceb0u" fara creier.

| Figaro69 a răspuns:

Ai rabdare in cazul asta, daca nu, fa tu primul pas si spune-i ce simti pentru el.

| Minulina123 a răspuns:

Din cate ai zis tu mi-am dat seama de faptul ca acel baiat e genul de baiat care crede ca poate sa aiba orice fata. Mi se pare un tip neserios care cauta doar aventuri. Tu pari o fata ok, cu capul pe umeri dar el nu mi se pare asa. Te-as sfatui sa o lasi balta cu el, nu merita sa iti faci sperante doar pentru ca e un tip foarte misto si posibil ca e si arogant laughing

| Anonim973 a răspuns:

Eu zic ca la cat de "tupeist", ziceai ca e, vinea sa iti spuna asta deja. Dar la cum l-ai descris, mi se pare doar un baiat increzut si neserios, propun sa mai astepti, daca face tot asa, nu are rost. Imi pari o fata cu capul pe umeri, deci nu are rost sa te distrugi cu un asemenea om, sunt si altii pe pamant.