| larisa_4192 a întrebat:

Bunakiss, am si eu nevoie de niste sfaturi de la voi pentru urmatoarea problemastraight face
Prietenul meu este cam suparat pe mine pentru ca in ultimele zile l-am cam neglijat, in sensul ca nu prea am mai iesit cu el cum ieseam de obicei, ieseam cu o prietena de-a mea.
Credeam ca nu il deranjeaza acest lucru dar azi cand ne-am intalnit(noi stam pe aceeasi strada, deci ne intalnim zilnic)abia mi-a vorbit si era asa rece cu minesad, si l-am intrebat ce s-a intamplat si s-a uitat la mine si nu a spus nimic decat mi-a zambit fortatsad. Regret mult pentru ceea ce i-am facut, pe moment nu mi-am dat seama ca il pot suparasad.
Ce as putea face ca sa numai fie suparat pe minesadsi ce as putea face sa ii demonstrez ca regret ca l-am suparat?(mai ales ca maine facem si 2 luni de cand suntem impreunalove struck)
Astept sfaturi de la voilove struck

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Dă-i atenţie multă. Spune-i sincer în faţă că n-o să se mai repete (prea des) un incident de genul, că tu îl placi/iubeşti/etc şi că ţii la el şi nu ai dori să pierzi ce este între voi doar din cauza asta. Roagă-l şi pe el să fie puţin mai înţelegător, că tu totuşi mai ai şi prieteni, amici, colegi, cu care doreşti să ieşi uneori. Dar şi tu la rândul tău acordă-i această înţelegere şi tocmai atâta atenţie câtă îţi cere happy