| AnitaAlexandra a întrebat:

Ok, sa zicem ca tocmai ai avut parte de despartirea vietii tale. Si nu conteaza ce varsta ai. Pur si simplu ai iubit, iar acum inima ti-a ramas la persoana iubita. Ai incercat sa treci peste, sa iesi cu alte persoane etc, dar nu ai reusit. Ti-e greu si credeai ca daca nu o zici cu voce tare nu o simti, dar ti-e al naibii de greu cand vezi persoana pe care o iubesti cu altcineva (deja). Ce faci in situatia asta?

3 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

Stiu despre ce vorbesti.Am ajuns la concluzia ca timpul le rezolva pe toate.E adevarat ca o despartire de o persoana la care tii este foarte grea, dar nu letala.Ai incredere in tine, ai incredere ca o sa iubesti din nou, traieste cu speranta ca totul va fi bine si nu te da batuta niciodata.Cand iti este greu apeleaza la un prieten/a bun/a si descarca-te.Nu dispera nu este totul pierdut intr'o zi vei gasi pe cineva care te merita si care te va face cu adevarat fericita si care te va merita cu adevarat.Bafta

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

N-ai ce face. timpul le rezolva pe toate.

| blueheart a răspuns:

Pentru multi poate o sa sune ca o nebunie ceea ce o sa spun acum. Iubesc. Iubesc pentru prima data cu adevarat. Nu am cautat aceasta dragoste,a venit pe neasteptate si nefiresc. Dar stiu un singur lucru. Iubirea mea este pentru totdeauna. Chiar daca se va sfarsi totul maine eu il voi iubi pana la final. Nu am de gand sa-l inlocuiesc cu nimeni pentru ca as trada iubirea ce i-o port. Ma cunosc, imi cunosc sentimentele, stiu ceea ce simt acum, stiu ceea ce voi simti si daca va iesi din viata mea. Si mai stiu ca desi voi intalni si alte persoane, nimeni nu ii poate lua locul in inima mea. Pentru mine exista o singura iubire adevarata, un singur suflet pereche si nimic nu va schimba acest lucru. Daca el va alege sa plece din viata mea nu voi incerca sa-l opresc.Va fi alegerea lui si i-o voi respecta. Daca altcineva ma va inlocui in inima lui inseamna ca acea persoana i-a oferit exact ceea ce el avea nevoie si voi fi fericita pentru el. Voi continua sa-l iubesc la fel.
Stiu.Suna a nebunie. Dar asta sunt eu si asa as face. As iubi si m-as bucura pentru cel pe care am decis sa-l iubesc pentru totdeauna chiar daca el va uita ca m-a cunoscut vreodata.