| fructtt a întrebat:

Pana la ce varsta creste penisul? Daca fac sex neprotejat mi se mai mareste penisul? laughing (dupa dezvirginare gen)

11 răspunsuri:
| Galileo7 a răspuns:

Creste pana la 20 de ani important e sa îți coboare testicol ul. După dezvirginare nu creste dar din cauza frecatului se derioreaza asa ca nu da bunătate de p... Pe orice zdreanta

| Celcestietot a răspuns (pentru Galileo7):

Cum sa se deterioreze penisul dupa dezvirginare? Detaliaza putin.

| Celcestietot a răspuns:

Pana cand se termina perioada pubertatii si foarte putin dupa aceasta. Totul tine de gene, alimentatie si odihna, nu de sexul neprotejat sau alte asemenea de nascociri.

| Violleta2022 a răspuns:

Conform statisticilor medicale, penisul isi inceteaza activitatea de crestere in jurul varstei de16 ani, chiar daca tu mai poti creste in inaltime, pana la 20 de ani.
Sexul si masturbarea NU maresc penisul!
Iar sexul neprotejat este cea mai mare prostie pe care o poti face, fiindca poti lua boli mortale.

Userul galileo confunda inaltimea ta cu inaltimea penisuui, deci raspunsul lui este incorect si inutil.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca faci sex neprotejat, singurul lucru care o sa creasca este copilul pe care o sa il concepi.

| Emilian65 a răspuns:

Pana la 16-17 ani. Raspunsul la a doua intrebare este NU.

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns:

Este stabilit stiintific, medical pe baza datelor statistice precise, certe si mai ales exacte si corecte, ca varsta pana la care se va dezvolta penisul depinde de momentul in care baietii intra in faza de pubertate. A reiesit ca in cazul unei pubertati precoce, dezvoltarea completa a penisului se poate termina cu 1-2 ani inainte de varsta de 16 ani. Daca pubertatea se insaleaza la timpul potrivit adica varsta de 10-12 ani, dezvoltarea penisului se termina in jurul varstei de 16 ani cu o posibila diferenta de +/- 1 an. In cazul baietilor care se confrunta cu dezvoltare fizica intarziata deci aflati in situatia de pubertate tardiva, dezvoltarea totala si definitiva a penisului se poate amana pana catre varsta de 18 - 20 de ani, in functie de gradul lor de retard de dezvoltare.
Nu exista nicio legatura de natura celei de interdependenta intre momentul in care are loc dezvirginarea si cresterea penisului. Dezvirginarea baietilor se poate produce la fel de bine si la varsta de 10 ani cand sunt dotati cu o ''putulica'' sau la varsta de 25 de ani, adica la multi ani dupa ce penisul a ajuns la marimea sa definitiva. big grin

| Sofer a răspuns:

Nu se mărește dacă faci neprotejat.

| Galileo7 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eram ironic cu ultima parte a raspunsului meu domnisoara tocilar, dar are foarte mult sens varianta metaforica si anume: daca faci sex neprotejat cu toate infectele o sa iei ceva boala..iti traduc asa ca sa intelegi si tu ca de ti s-ar lua netu ti se duce inteligenta, pa