| CInEmAx a întrebat:

Pareri despre Gay\leby\travestiti\transexuali? Fundawinking

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Ceea ce ni se arata la televizor, pe canapea la Maruta sau pe canapea la Oprah, adica invitatii aia cu pene-n fund care sfarsesc emisiunile incercand sa cante, nu-s neaparat un etalonul pentru gay/lesby etc.
Am cativa cunoscuti care au ales stilul asta de viata. Oameni la locul lor, foarte atenti tocmai sa nu iasa in evidenta cu aceasta latura a lor.
Dar exista altii care nu au ales: in copilarie, in gasca de pe strada mea, era o fetita ciudata.Se imbraca in pantaloni, se tundea ca baietii, mergea cu pasi mari si grei ca baietii, scuipa ca baietii, cand a mai crescut fuma cu baietii si incerca sa-si ascunda sanii sub veste si geci largi. Avea niste parinti modesti, depasiti complet de comportamentul ei.Au certat-o, au batut-o dar ea s-a purtat ca un baiat. Undeva, psihic, ea chiar se nascuse baiat.Cred.Nu deranja pe nimeni dar nu corespundea standardului majoritatii care dorea ca fetita sa-si poarte rochita.Cat de greu i-o fi venit sa-si ia corpul in serios intr-o perioada cum este cea a liceului? Dar cat de greu i-o fi fost sa isi inceapa viata cand atatea prejudecati din jur incercau sa dea cu ea de pamant? De ce? Era loc suficient pe strada noastra. Avea umor, era politicoasa.
N-am concluzii la treaba asta. Dar am rezerve cand vine vorba sa blamez astfel de persoane.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am o parere generala buna. Ce face fiecare in intimitatea sa, este strict problema lui. Fiecare are dreptul sa iubeasca (sa fie atras), pe (de) cine doreste. Nu cred, ca un om trebuie judecat in functie de preferintele lui sexuale, ci in functie de caracter, personalitate, calitatile lui individuale.
Putin mai multa toleranta, bunavointa, gandire deschisa, lipsita de prejudecati nu strica niciodata.
Numai bine!

| Азбука a răspuns:

Tu unde te incadrezi, la ce categorie? Ca sa stim sa dam bine cu parerea despre... tine laughing

| haiZI a răspuns:

Exista un motiv intemeiat pentru care exista si femeie si barbat.
Am o parere foarte proasta despre cei cu orientare sexuala anormala. Dar mai rau de atat nu se poate.

| Tiberius a răspuns:

Moarte la gay. Sieg heil

| Bianca_2742 a răspuns:

Treaba lor nimic impotriva fiecare face ce vrea cu viata lui.

| miky06 a răspuns:

Cred ca fiecare om simnte ce vrea sa aiba alaturi de el si de aceea cred ca nu trebuie nimeni judecat dupa sexualitatea lor ci dupa carcterul omului eu una nu am nimic cu nimeni deci fiecare dupa cum i dicteaza inima si pantaloni

| AlessiaWtf a răspuns:

Treaba lor, viata lor, au dreptul sa faca ce vor. Oamenii nu ar trebui sa-i priveasca altfel.

| Termopile a răspuns:

Pentru aceste tipologii de oameni am un singur cuvânt de spus pe care o să îl scriu cu litere mari că să se înțeleagă CENZURĂ. Ești Gay/Lesby atunci MARE, MARE grijă la modul în care îți CENZUREZI GESTURILE, ești un cuplu gay fără tineri de mână, îmbrățișări, săruturi, etc. În casa voastră puteți face ce vreți să vă pupați, să vă țineți de mână, să vă îmbrățișați, să vă spuneți complimente, să faceți s*x dacă vreți orice, dar în public CENZURĂ. Sper că m-am făcut înțeles cum trebuie.

| weep2312 a răspuns:

Eu nu am nimic cu ei, chiar daca nu aprob sexualitatea lor.Pe lume ar trebui sa fie doar barbat cu femeie, nu barbat cu barbat sau femeie cu femeie, ori schimbari de sex.Sunt baiat si din cele 4 exemple doar,, leby,,(lesby poate) e mai folositoare

| pustoaica_4133 a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea...nimeni nu are dreptul sa se bage in viata lor