| Marianalex11 a întrebat:

Partenera mea poate ramane insarcinata daca am ejaculat pe fundul ei? Sperma a ajuns si in anus dar nu stiu daca si in vagin.

ESTE VIRGINA

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Stii ce spun versurile poeziei "Drumu-i lung" de Tudor Arghezii?
"Drumu-i lung din Jii incoace
Si cuptorul nu mai coace.
Cata-i calea, catu-i drum,
Nu e vatra, nu e fum"
Asa e si pentru spermatozoizi: ca sa ajunga in trompe unde se fecundeaza ovulul, e cale prea lunga ca sa poata sa-l strabata. Asta in cazul in care sperma s-a scurs intre "dunele" vaginului.
Nu, nu este posibil.
Si inca ceva: fata trebuie sa fie in perioada fertila.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde unde a avut loc actul sexual, daca fata era in perioada fertila si daca au fost mai multe partide consecutive de sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sperma in momentul in care este ejaculat si iese din uretra, in contact cu aerul devine vascoasa, gelatinoasa, foarte lipicioasa si aderenta, stare in care se mentine 10-15 minute si doar pe urma incepe sa devina fluida si lichida. In concluzie cel putin d.p.d.v. teoretic dar si practic in majoritatea cazurilor, este imposibil ca sperma care a fost ejaculata pe fundul partenerei, sa se scurga de acolo printre bucile/fesele ei, incat sa ajunga in anus sau si mai si ....in zona vulvei. Si de acolo dintre labii sa mai si patrunda in vagin. Multa sanatate!

| alina2k18 a răspuns:

Ajuns in anus daca ai facut anal neprotejat, altfel ajungea doar daca she's the gaping queen laughing lol
NU poate ramane gestanta in condiile asteawinking dupa umila mea parerewinking

| HazelEyes77 a răspuns:

Sanse extrem de mici spre nule sa fii ramas gravida in conditiile astea.