| Minnni a întrebat:

Pe 15 august am avut ultima mea menstruatie. de atunci pana acum am intretinut 3 raporturi sexuale. toate protejate fara probleme. Pana azi nu mi-a mea venit menstruatia. am facut 2 teste de sarcina diferite. ambele cu rezultat negativ. Ce credeti ca mi se intampla?

Răspuns Câştigător
| Dienuka a răspuns:

Este posibil sa fie vorba e o dereglare a ciclului menstrual. Sunt foarte multi factori care pot produce o intarziere. Unul din ei este stresul. Fa-ti o programare la un medic ginecolog daca totusi nu iti vine. Ar fi bine sa vezi exact despre ce este vorba.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu cand ai facut testele. daca le-ai facut dupa 22 septembrie, atunci nu esti insarcinata. Daca le-ai facut inainte, repeta testul de sarcina.
Oricum, intarzierea este mare si, daca nu e sarcina, atunci te afli in fata unei probleme cel putin serioase. Trebuie sa te vada ginecologul cat mai repede pentru a gasi cauza si a intitia tratament.

| catthshshshs a răspuns:

Mergi la medic, el te poate lamuri, noi nu avem de unde sa stim ce ti se intampla.

| lyrics a răspuns:

Poate e o dereglare hormonala.

| Christina a răspuns:

Mai bine consulta un ginecolog, el te poate lamuri!

| Alëxąndŕą a răspuns:

Dece nu puteai aptine sa te ****?