| DarkGirl a întrebat:

Pe 5 octombrie mi-a venit menstra, pe 10 octombrie de abia mai curgeau cateva picaturi, si am facut sex cu prezervativ, exista riscul sa fi ramas insarcinata? simt tot timpu ca misca ceva in burta si imi e foame mereu

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul de sarcina este extrem de mic, aproape neglijabil. Miscarile in burta sunt doar in mintea ta (nu ai cum simti un copil mai devreme de 16 saptamani de sarcina), iar foamea nu este semn de sarcina (apare si ea dar nu in primul trimestru).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te mai speria atât, ai niște spasme abdominale.
Ai făcut protejat, de unde sarcină?
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Daca ciclul tau este regulat nu ai cum ramane nici daca ai face fara prezervativ.

| bea3x a răspuns:

Doar daca nu te-a impregnat un extraterestru (ca in filmul Alien), nu sunt sanse sa fi ramas insarcinata sau sa miste ceva in burta. Daca ai avut menstruatie ai fi putut ramane insarcinata doar daca ai facut sex neprotejat in ultimele 2 saptamani, insa nu ai putea avea simptomele unei sarcini asa devreme.

| bianca a răspuns:

Stai linistita
daca ai avut contact sexual protejat nu ai cum
iar cu miscatul in burta e doar ingrijorarea talaughing
te pup:*

| sebibv a răspuns:

Monormal nu ai putea ramn gravita. Urmareste lana vitore cum iti vine si dupa cat timp iti vine mestrotia. Orcum ar fi bine sa merci la un control ginecolog.