| carollina a întrebat:

Ce riscuri exista sa fiu insarcinata daca am facut mereu sex cu prezervativ de fiecare data si nu s-a spart? daca inainte de a rula prezervativul a pus mana pe penis apoi l-a rulat exista riscul sa fi ramas lichid preejaculator pe mana si sa ramana pe exteriorul prezervativului? de cateva zile ma simt grea in burta m-am ingrasat la burta mi-e somn si mananc intr-una, si de asta imi fac griji, pot ramane insarcinata in felul spus de mine? va rog mult nu va bateti joc, merci

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu din cauza manevrarii prezervativului cum ai descris tu se ramane insarcinata. Dar chiar si asa, nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asa ca exista oricand un mic risc de sarcina. Totusi neglijabil daca prezervativul e folosit corect si nu se rupe. Cred ca simptomele tale sunt provocate de stressul de a fi insarcinata si nu de o sarcina reala.

| elena a răspuns:

Se pare ca esti deja documentata, stii raspunsul si astepti de la noi confirmarea...
Sincer iti spun, nu stiu, nu am folosit niciodata prezervativ, am tinut doar calendarul, dar specialistii afirma ca in asemenea cazuri, poti ramane insarcinata...nu, nu, nu...

| lavynika a răspuns:

Nu stai linistita.Nu cred ca esti insarcinata. POate esti inainte de mentruatie si de asta te simti balonata. Dar daca chiar vrei sa stai f linistita fa-ti un test de sarcina. succes:*

| alexa_4015 a răspuns:

Asta cu ingrasatul e doar senzatia ta foarte putin probabil sa fi ramas dar daca tie frica fa-ti un test sau du-te la un control.succes!

| anonim_9938 a răspuns:

Rainbow de unde iei tu teste de sarcina cu 3 lei?laughing

| RainBow_2697 a răspuns:

Stai linistita. daca nu a ajuns sperma la tine in vagin nu ai cum sa ramai insarcinata.si mai ales daca ai facut cu prezervativ si te`ai protejat corect.
P. S. du`te la farmacie si i`ati un test de sarcina. e mai sigur.costa aprox 3 lei. daca nu vrei sa mergi la ginecolog.mai ales daca nu ai 18 ani trebuie sa te insoteasca unul din parinti.
Succes/:*

| RainBow_2697 a răspuns:

"Anonim", daca nu stiai iti spun eu acum, de la FARMACIE. du`te si convinge`te daca esti cu pasarica.