| ioana17bebe a întrebat:

Pe ce se bazeaza o relatie sau casnicie fericita?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Bazele constau în respect reciproc, sinceritate, loialitate, fidelitate, încredere, sprinj în situații critice, înțelegere, împărtășirea sentimentelor de iubire, unitate în tot ce faceți (nu unul în căruță și altul în telecuță), etc.
Pa, pa.

10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Sinceritate, corectitudine si devotament.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incredere, respect reciproc, fidelitate, loialitate, sinceritate...

auran
| auran a răspuns:

Respect, numai ca din divesi factori care pot aparea, aceste resprect se pierde si apare neincrederea, minciuna,...

| Dara a răspuns:

Dragoste, comunicare, respect, incredere si intelegere.

| LoveForShania a răspuns:

O relatie fericita se bazeaza cel mai mult pe respect.De asemenea, trebuie sa aveti unul pentru celalalt si: sinceritate, incredere, ajutor (daca unul dintre voi are nevoie de sprijin celalalt trebuie sa il ajute)! Si sa va iubiti sau macar sa aveti sentimente de simpatie unul pentru celalalt! Sa fiti ''one for other'' -unul pentru celalalt!

| petronela_4784 a răspuns:

Buna intrebarea ta Ioana! Eu consider ca cel mai mult conteaza de partenerii...sunt cateva "conditii" de indeplinit pentru a avea o relatie sau casnicie perfecta: sa fii respectat, sa ai incredere in partenerul tau, sa se comunice deschis, sa fie intelegere, sprijin, ajutor material sau psihic...sa fie alaturi unul de altul atunci cand intervine ceva sau cineva! Poate e surprinzator pentru unii ca nu am zis nimic de iubire, dar eu consider ca un pic mai putina iubire si mai multa intelegere! Ce se intampla atunci cand doi se iubesc dar nu se inteleg? Pentru ce mai e buna iubirea in aceste cazuri? In schimb, cand exista intelegere exista si armonie in cuplu! Atunci cand te intelegi bine cu persoana iubita simti ca ii esti potrivit ei!

| madonica a răspuns:

Casnicia este ca o floare trebuie udata, ingrijitasi iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe foarte multa intelegere si iubire in primul rand

| goodpitzi a răspuns:

Inafara de incredere si respect care se presupune ca vin automat, capacitatea de toleranta a defectelor este baza!

| angea a răspuns:

Bune.In primul rand consta in respect si incredere.Sinceritatea e si ea foarte importanat ca si loialitatea.Si intotdeauna iubirea voastra sa fie mai presus de prietenii, fam etc.Pa pa