| cocoloc a întrebat:

Pe data de 26 august am avut contact sexual cu prietenul meu. Am avut prezervativ numai ca la un moment dat, el fiind in mine s-a inmuiat si a iesit. Eu cand m-am uitat la el era fara prezervativ. Mi-a spus ca a cazut cand s-a trantit in pat, dr a tinut de el cand s-a retras. Nu a ejaculat, nu am ajuns pana acolo. Insa eu nu stiu ce sa cred, daca a tinut de prezervativ cand a iesit, sau a picat dinainte si el nu si-a dat seama. Apoi a doua zi, pe 27 august, la incepere actului sexual el a pus prezervativul intors, si-a dat seama ca e incorect ca nu il putea rula, deci prezervativul a atins doar varful penisului. Cand l-a intors cum trebuie l-a sters cu mana, ca trebuia sa tina de rezervor ca sa il poata pune plus sa il ruleze si zice el ca daca atunci ar fi ramas ceva lichid seminal, oricum a sters cu mana. Nici de data asta nu s-a produs ejacularea dt fiind ca era foare obosit. Insa nu imi pot scoate din minte cele doua faze: cand a iesit din mine si nu avea prezervativul ( desi spune ca a cazut dupa ce a iesit) si a doua faza cu prezervativul intors,
Pe 28 august ( 43 de ore de la primul contact) am luat escapelle. Nu stiu cat efect o fii avand dt fiind ca am luat-o cam tarziu. Insa am senzatie d urinare frecventa, am mancarimi al sanului drept, constipatie, obosela, dureri de cap.
Am citit pe net ca urinarea frecventa si mancarime a sanului s-ar traduce cu posibila sarcina. Au trecut 8-9 zile de la contactul sexual, am facut test de sarcina si a iesit negativ. Daca cele mai sus erau simptome de sarcina, iesea pozitiv testul, chiar facut mai devreme?
Testul de sange pentru sarcina cand se face?
Sunt foarte panicata!

9 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Urinarea frecventă poate fi semnul unei infecții urinare, spre exemplu candidoză.
Testul de sarcină se face la 3 săptămâni după contactul sexual sau la o săptămână de la întarzierea menstruației.
O zi bună!

| wolder a răspuns:

Ai grija ce faci si daca nu prea te pricepi las-o balta mai ales daca el e genul de tip imatur care nu stie sa iti poarte de grija.
Daca ai luat pastila NU esti!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Simptomele de sarcină NU apar aşa de repede : semnele de sarcină apar ( DACĂ apar ) doar din a 2-a lună de sarcină şi PRIMUL semn este întârzierea/LIPSA menstrei ( dacă nu apare "ciclu peste sarcină" ).

Din moment ce aţi folosit prezervativul şi ai mai luat şi Escapelle, atunci NU ai cum să rămâi însărcinată!

Un test de sarcină concludent se poate face la cel puţin 21 de zile DUPĂ contactul sexual.

Dar, în cazul tău, se face la 4 săptămâni DUPĂ administrarea Escapelle!

Testul pe care l-ai făcut la 8-9 zile, l-ai făcut DEGEABA!

Vezi alte detalii în răspunsurile anterioare.

Un test de sânge HCG se face tot după cel puţin 3 săptămâni de sarcină ( deci, după ce s-a "instalat" sarcina ) - vezi linkul :
http://www.synevo.ro/hcg-total/

Deci, ÎNTÂI faci 2 teste de sarcină pe bază de urină : primul în data de 25 septembrie şi următorul în 28 septembrie!
Apoi, dacă vrei confirmare de 100 %, poţi face şi un test HCG...

Mai româneşte de atât NU se poate :)

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

Daca nu a ejaculat sansele sunt minime -Este cam dubios cu inmuiatu asta laughing.Eu stiu ca apare de obicei dupa ce ejacuelzi :-p. Daca ai luat Escapelle e bine dar sa nu fie cam la distanta prea mare de durata actului sexual.O alta tampeni pe care at-i facut-o si tine mine. ODATA PUS PREZERVATIVU INVERS NU SE MAI FOLOSESTE-SE ARUNCA DIRECT.Baga la cap.aici e vb si de alte prb care pot sa apara daca are ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca testul a iesit negativ, nu cred ca ar trebui sa-ti faci atatea griji, dar daca tot esti asa nesigura, poti sa mai iei un test sa-l faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Testul de sarcina il faci la 21 de zile de la contactul sexual neprotejat din prima urina de dimineata.
Tu, la ce ai mai luat Escapelle daca nu a ejaculat in tine?
Te simti asa din cauza la pastila asta, are efecte adverse!
Vezi ca nu se administeaza numai de 2 ori maxim pe an.
Te pup!

| suntZeu a răspuns:

Trebuie sa ai mare curaj sa mai faci odata sex cu el, baiatu e chiar rupt de lume la astfel de chesti...am auzit si eu ipoteza ca sexul nu e pentru placere e pentru facut copii, spune-i prietenului tau sa nu mearga pe strategia asta

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Sau poate fi doar mancarime si poliurie inseamna de peste 9 ori pe zi ce e sub e normal. nu exista "simptome" pentru sarcina nu stiu de unde tot cititi mizerii de genul da nu au logica si nici rost.

| Angelinayo87 a răspuns:

Ce-ar fi sa consulti un ginecolog sa iti recomande pilul contraceptive? Nu sunt scumpe si te scapa de problema sarcinii. Iar el se pare ca este egoist tare, daca face joculete de astea fara cap. Gandeste-te ca nu el va suferi daca tu vei face avort! Tu vei fi cea mai afectata!