| DarkStyle a întrebat:

Am avut contact sexual cu o fata. M-am terminat in prezervativ, l-am dat jos si am pus altul ( si am vrut sa continui cu urmatorul numar). Pe cand sa introduc penisul in vagin, a iesit din erectie, cu prezervativul pe el. Nu am pus mana pe penis, nici pe prezervativ, l-am lasat sa revina in starea de erectie. Dupa ce a revenit starea de erectie am continuat cu al doilea numar. Prezervativul nu s-a rulat chiar pana la baza penisului, ramanand cam 2 cm neprotejati. Este posibil sa fi curs ceva, se poate sa ramana insarcinata? Contactul sexual l-am avut in 25 martie, iar dupa 40 de ore a luat pastila ellaone.Ciclul ii vine de 2 ori in 15 si de doua ori in 20. In lunile februarie si martie a venit in 15. In luna aprilie a venit in 20, iar in mai trebuia sa vina tot in 20, dar a intarziat pana in 25. In data de 24 mai a facut un test de sarcina si a iesit negativ. Sa il refaca? Multumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face intotdeauna DUPA 21 de zile de la ultim partida de sex, nu inainte, pentru ca va arata negativ, chiar daca este insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca actul sexual amintit a fost intretinut in data de 25 MARTIE si testul de sarcina a fost efectuat in data de 24 MAI, adica dupa trecerea a 60 de zile si rezultatul obtinut a fost NEGATIV, este cat se poate de sigur ca in uruna testata NU exista hormonul hCG, care este produs DOAR de catre o sarcina INSTALATA. In concluzie refacerea testului ar fi cu totul inutila fiindca in situatia prezentata, NU poate sa existeo sarcina nici macar ipotetica, avand in vedere ca a fost folosita si acea pastila nenorocita EllaOne. Multa sanatate!

| Dishka a răspuns:

Ciclul menstrual e normal sa întârzie, niciodată nu vine pe aceeasi data, intrebarea mea este, după cat timp de la contactul sexual a facut testul?

| DarkStyle explică (pentru Dishka):

Contactul sexual in 25 martie iar testul in 24 mai.

| Dishka a răspuns (pentru DarkStyle):

Ar fi trebuit trebuit să aibă simptome, de vomă nu stiu, dar nu cred ca este, daca in aceste luni i-a venit menstruatia si testul a iesit negativ atunci totul e ok