| RAY a întrebat:

Pentru baieti urati, ai sta cu una urata? Fara vrajeala cu toti suntem frumosi

34 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Regula e asa, el urat cu una frumoasa - aia urata cu unul frumos. Am observat multi tipi sperietori de ciori cu fete destramate care umblau cu machiate sau care aratau bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Aia sunt beta-bucks, si parerea mea este ca nu au pic de demnitate! Pentru ca as putea face pariu pe orice ca baietii aia de care zici tu sunt inselati pana la refuz! Eu nu as accepta asta, doar ca sa nu stau singur! Daca mi-ar iesi si altceva din asta da, dar asa nu!

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Se zice ca le atrage chestia aia ca le amuza, le face sa rada si nu mai stiu ce, acum siguranta nu o ai alaturi de nimeni. Stai la risc cu cineva care nu stii ce face maine sau peste cativa ani. Au fost cazuri de inselat inclusiv in ziua nuntii cand a facut sex cu un invitat pe furis mireasa. Daca nu vrei batai de cap gasesti alte solutii cu femeile nu neaparat legat cu lantul de ea, sincer prefer ca ele sa se simta bine in viata dar sa nu faca chestie de inselat cand e cu unu, mai bine il anunta ca termina si merge mai departe.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratelo daca unul urat are multi bani automat are iubita frumoasa. dar in general uratii se cupleaza cu urate si normal cupluriile astea rezista pentru ca de frica singuratatii si constientei ca nimeni nu se uita la ei se complac in relatie

| Mosotti a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Foarte corect spus. Unu frumos are fete fara bani multi, le are pe bune, e atractie sincera, chiar daca are venit mediu ca si ea, nu conteaza, aia il vrea.
Neatractivii vor frumoase, sa decarteze, aia e, dar ce respect am eu pentru mine daca am ajuns sa platesc sa stau cu una, mai bine nu mai stau.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Conteaza si cum vb cu ele, ieri una mi-a raspuns usor chiar eram un necunoscut despre viata ei, mai inca o ora si era o marioneta, omul poate fii manpulat usor

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Normal ca, cont si cum vorbesti! Am zis, fizicul nu este proba si suficienta, e doar eliminatorie.

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

O ipoteza buna

| Mosotti a răspuns:

Nu as sta sub nici o forma.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Te ai uitat peste ce am postat, dovezile alea ale mele? Economia relatilor interumae, astia spum ca femeile vor bani iar noi sex si cica nu exista romantic

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Da, alea nu-s dovezi, ce zic aia ar fi o prostie pentru ca foarte multi barbati nu-s atractivi si s-a generalisat asta, ca fara bani, una nu sta cu ei. Nu este asa! Da, in ancestralitate femeile vroiau barbati vanjosi capabili de lupta cu altii, sa aduce resurse, dar asta nu are nici o treaba cu banii de azi. Orice barbat vanjos era in stare sa aduca resurse.

Normal ca nu poti sta cu un barbat fara nici un rost, fara munca, fara nimic, pana la urma acum nici femeia nu mai e acceptata asa, dar nu are legatura cu bani multi aici.
Un barbat frumusel cu sal mediu si una fumusica cu sal mediu se vor cupla pe bune si sincer, vor construi ambii tot de la zero, asa cum au facut si parintii mei si fac si multi azi.

Nu te mai lua dupa ce scriu toti aia, analizeaza natura umana, realitatea, vremurile de de mult ca doar alea dau tonul, legile atractiei alea au ramas.
Eu daca nu plac pe una normal ca as sta cu ea din interes (daca as putea, ca nu pot acum, nu-s genu). Deci ori nu am de a face cu ea decat poate ca amic, ori stau din interes, nu exista a treia varianta daca nu o plac, asa si la ele.

Daca te uiti in n articole, o sa vezi ca toti ignora natura umana, ignora realitatea de fapt! Si se vede ca te lovesti de realitate si nu da cu ce zic ei si te vei mira "maaama, nu ma asteptam, ce sa faca aia cu golanu` ala?! Care n-are bani, cuuuum nu ia pe vecinu programator, cuminte, respectuos, inteligent? Nuuu exista, nu se poate".
Ca dovada ca multi parinti de copii se mira de asta!

| RAY explică (pentru Mosotti):

Cum pot analiza natura umana, ce carte sa cumpar?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Am explicat de n ori despre, ai si intrebat la un moment dat si ai zis "scrie despre asta mai multe", si am scris gramada cam tot ce trebuie sa stim. Analiza naturii umane se scoate din realitate, din istoria noastra, se mai studiaza ceva psihologie evolutionista.

| Sofer a răspuns:

Poate sa fie și urata la fața dacă are cur sau țâțe și slaba e tot ce contează.

| alexalx1234 a răspuns:

Stau, dar pana si alea urate au pretentii la printi pe cal alb.

| RAY explică (pentru alexalx1234):

Corect,am dat msj la urate, grase de nota 5, 6 si nu mi-au placut, ele vor de nota 10, fiecare iti poate dori ce vrea, nu este de judecat sunt si baieti care vor fotomodele dar arata de 4, 5

| alexalx1234 a răspuns (pentru RAY):

Sunt ratate. Nici macar nu recunosc ca au pretentii chiar daca ele sunt urate cu spume. Chiar azi am vazut una schiloada si machiata urat care se urca cu unul in BMW. Ipocrizie maxima.

| RAY explică (pentru alexalx1234):

Sunt inteligente dar barbati sunt prosti

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Normal ca vor de 8-9 si daca-s neatractive, nu neaparat de 10. Si e si normal ca si baieti de 4-5 vor femei de 8-9, creierul nostru este acelasi si daca suntem urati sau frumosi, nu tine cont de cum aratam, si daca pui creieru intr-un borcan si atat, tot o femeie de 8-9 vrei desi tu n-ai nici macar cap.

Din pacate asa este, preferintele nu-s corelate cu nota noastra fizica. Deci e perfect normal dupa cum suntem programti, ca normal pozitiv nu e, in mod normal ar trebui sa fie corelata preferinta cu nota noastra, ca sa ne potrivim si sa fie bine pentru toti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Nu ar avea niciun farmec!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta si plus ca daca eu urat cum sunt m-as cupla cu una urata, copiii probabil ar iesi si mai urati! Nu as avea o problema in a avea copii urati, daca n-as stii ca pot fi tratati mizerabil de societate, din ceva ce nu e vina lor ci a mea!

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Nu sunt frumos frate de ce ma minti, da exista si fete urate frumoase sdi as sta cu ele

| Mortimer2020 a răspuns:

Toți baieti sunt urâți, fetele sunt sexul frumos.

| RAY explică (pentru Mortimer2020):

Vrajeala

| RKBlue a răspuns (pentru Mortimer2020):

Te-as contrazice.
1)Sunt o gramada de fete urate.
2)Sunt mai multi baieti faini.

| RAY explică (pentru RKBlue):

Normal ca sunt, a spune toti suntem frumosi, ce sens ar mai avea cuvantul asta, sunt persoane care sunt mai frumoase

| RKBlue a răspuns (pentru RAY):

Stiu.
Cineva(cred ca o profesoara de romana-care era si diriginta noastra)
ne-a spus ca atunci cand zici ca toti oamenii sunt frumosi, e ceva figurat.
Adica, nu suntem toti frumosi.Dar, fiecare dintre noi are ceva special, ori la minte pri la trup care ii atrage pe altii.
Multi nu-si pun in valoare acele parti.
Uita-te numai.Sunt fete cu sani mari care si-i micsoreaza(nu vorbesc de cazurile in care acestia provoaca dureri sau inconveniente ci cele in care ii micsoreaza din motive pur estetice)
Alte fete isi maresc sanii.
Multi oameni(nu numai fete) daca au pielea inchisa vor sa si-o deschida la culoare.Multi oameni cu pielea deschisa vor sa se bronzeze cat mai mult.
Societatea le spune oamenilor slabi ca sunt prea slabi, are treaba cu ei.Tot societatea le spune oamenilor mai grasi ca sunt prea grasi(chiar si in cazurile in care nu e aproape nici o problema) si are treaba cu ei.
Niciodata nu poti castiga.
Dar, observi un tipar.Imperfectiunea unuia e dorinta altuia, in general.Trebuie practic sa iti pui totul in valoare si sa nu incerci sa pari disperat/a sau pesimist/a.
Nu suntem toti frumosi dar frumusetea sta in ochii privitorului, in 98% din cazuri.Trebuie doar sa gasesti persoana potrivita. Uneori pot fi mai multe, alteori una singura.Pana la urma, tot o gasesti.

| EdgarAllan a răspuns (pentru RKBlue):

Tu ai dat exemple aici din lucruri ce se pot schimba prin proceduri estetice. Dar daca persoana respectiva e paralizata si are muschii atrofiati? Crezi ca imperfectiunea asta o sa fie dorinta cuiva? Ma indoiesc. Si poate persoana asta are ca parte frumoasa modul de gandire, dar niciodata nu o sa atraga din punct de vedere fizic pe cineva si o sa aiba parte doar de relatii de prietenie pentru ca atat timp cat nu exista atractie fizica nici nu poate fi vorba de iubire, in cel mai bun caz platonica sau de prietenie.

| RKBlue a răspuns (pentru EdgarAllan):

De ce iti place sa duci lucrurile la extrem?
1)Nu vorbeam de oameni in astfel de cazuri. Daca tot zicem de oameni paralizati, atunci nu si de cei in coma?
De ce nu si de cei surdo-muti si orbi(cazuri rare, dar exista).
De ce nu si de cei cu arsuri pe mai mult de 2 treimi din suprafata corpului? De ce nu si de un om de 300 de kg? De ce nu si de un batranel de 103 ani?
Credeam ca e clar si din exemplele date(se pare ca nu) ca e vorba de oameni aflati in anumiti parametrii ai "normalitatii"
Nu cazuri rare de boli sau probleme.

| Mosotti a răspuns (pentru RKBlue):

E invers, femeile cam 75 % arata mediu okey, barbatii cam 30 %. De aia vezi o fata cat de cat misto cu unu neatractiv slabanog si asa, ca nu are de unde alege altul, vrea si ea o familie, un copil si aia e, dar gandul ei si sufletu tot la un frumusel ar fi oricand.

De ce 20 barbati vor sa f pe majoritatea din femei?! Te-ai gandit?
Pune tu 50 de femei sa zica "vreau f", sa vezi ca la fiecare vin 20 cand o vad. Ptr ca majoritatea femeilor atrag cat de cat.
Dar invers nu, pentru ca din 50 barbati mai putini arata atractiv.
Ca la aia atractivi vin tot 20 de femei.

| EdgarAllan a răspuns (pentru RKBlue):

Pentru ca tot ceea ce ai spus tu e legat strict de preferinte. Preferinte care se pot atinge. Si atat timp cat exista astfel de persoane, paralizate, cu arsuri sau cu diferite handicapuri nu inteleg de ce trebuie sa ii excluzi si sa faci diferente. Spui ca imperfectiunea unuia este dorinta altuia. Am auzit multe persoane care au un nas mic si frumos de exemplu, ca vor un nas mare si stramb. Nu am dus nimic la extrem, doar ca privesc imaginea intreaga, nu doar partea care imi place mie. Nu vreau sa iti dau impresia ca vreau sa ma contrazic cu tine, poate pare ca am un stil de scris agresiv, dar nu e deloc asa. Doar ca nu imi place cand cineva da exemple doar pro atat timp cat exista si contra. Si faptul ca nu le dai importanta celor contra, asta nu le face sa dispara.

| RKBlue a răspuns (pentru Mosotti):

"De ce 20 barbati vor sa f pe majoritatea din femei?! Te-ai gandit?"
1.Fiindca traim intr-o societate scarboasa in care de mici suntem invatati chestii sexiste.
2. Ceea ce vezi la televizor, parinti, prieteni si asa zisele "modele"
Li se pare ca trebuie sa fie disperati sa aiba o iubita sau ca trebuie sa aiba standarde joase.
"E invers, femeile cam 75 % arata mediu okey, barbatii cam 30 %."
Locuim in tari diferite?
Nu de alta, dar cand fetele isi dau machiajul jos, maxim 50% mai arata cat de cat bine.Restul sunt normale.
Baietii doar 30%? Ma rog.
Oricum, discutiile astea sunt cam inutile.Fiecare vede ce vrea si cum vrea,iar pentru un barbati,in majoritatea cazurilor,ceilalti barbati nu vor arata bine sau ii va considera pe majoritatea urati.
Stii care e diferenta intre barbati si femei?
Femeile mai urate sau carora nu le place cum arata nu zic:"sunt urata!" sau "fetele sunt urate" sau "baietii sunt mai frumosi" sau alte cret"nitati de genul.
Dar baietii urati sau carora,iarasi,nu le place cum arata incep:" sunt urat","fetele sunt perfecte","sexul frumos","baietii sunt urati".
Doar mie mi se pare ceva ciudat?
Normal ca fetele nu sunt atrase de astfel de ratati.Da,nu-mi place sa zic lucruri urate despre oameni in general, dar cand incepi sa te plangi asa ori esti un ratat, ori un disperat, ori chiar ai probleme cu modul in care te privesti.
Daca te ingrijesti, folosesti produse potrivite si ai grija de corpul tau, 80% din oameni(indiferent de sex) vor fi cel putin acceptabili.
Dar cum inca e mentalitatea cu "baga in tine", parul sub 1cm e fain,nu te rade nici cand ai padure pe tot corpul,burta de bere nu-i rea, dusul o data pe saptamana, injuratul ca ultimul tractorist si purtatul de haine fara nici un pic de gandire cand le alegi, ce ai vrea sa vada fetele.
Ori te straduiesti, ori nu. Femeile care atrag barbatii sunt cele care se si ingrijesc.Nu Maria din varful dealului care nu stie ce e ala deodorant si tocmai o fost la porci.
Ci Daniela,tot din varful dealului,care foloseste deodorant,mananca cat de cat sanatos, face si sport(macar uneori) vorbete frumos, are grija de tenul si dintii ei, se aranjeaza.
Cel mai mult conteaza cum te prezinti, macar pe la inceput.
Si de aspect poti trece in multe cazuri, daca cunosti personalitatea.
Aaa, si.Barbatii umbla mai mult dupa aspect decat fetele.Ele macar incearca sa cunoasca baiatul chiar daca nu le atrage(in multe cazuri). Baitul, de cele mai multe ori, nu va avea treaba cu cea de care nu ii prea place si se va duce sa faca pe ratatul in fara uneia de care-i place.

| Mosotti a răspuns (pentru RKBlue):

Lasa modelele caci am zis, omul se mai autoeduca, isi formeaza si singur tiparul cand vede ce e bine, ce e rau in jur, citeste, vede cazuri, nu conteaza ce ti s-a zis sau ce ai vazut nu stiu cand, nu neaparat.

Normal ca trebuie sa ne si ingrijim, asta este foarte clar.
Eu am zis ca 75 % din femei nemachiate arata cat de cat, procentul e aproximativ insa, nu am zis machiate, alea pana in 30 ani zic.

De aspect nu poti trece, e proba genetica eliminatorie insa nu si suficienta, am zis, daca proba fizica se trece, e musai sa ai si din celelalte calitati, cum te ingrijesti, vorbesti, prezinti, gandesti.
Daca inconstientul omului nu valideaza fizic deloc pe celalalt, nu mai conteaza altele.

| Dog4234 a răspuns:

Eu sincer da. Am niște prieteni care îmi vorbeau de o fată. Ziceau că e urâtă, altora le era scârbă să se uite la ea. Și parțial i-am crezut. Când am văzut-o pe fata aceia cu ochii mei, m-am îndrăgostit de ea. Nu știu dacă sentimentul e reciproc. În viziunea mea e cea mai frumoasă ființă pe care am văzut-o. Deci da. Și nimeni nu e urât. Fiecare om e frumos în felul său. Nu frumos, nu urât! Oamenii sunt cele mai periculoase ființe de pe planetă. De ce?
Pentru că gândesc! Sunt oameni frumoși și oameni mai puțin frumoși. Nu le ziceți urâți că nu cred că astora șmecheri v-ar plăcea să fiți în locul lor.