| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am citit intrebarea unui user care suna in felul urmator: "Pentru baieti urati, ai sta cu una urata? Fara vrajeala cu toti suntem frumosi".
In afara greselilor gramaticale, am mai observat si altceva. Cum pot unii sa spuna ca toti baietii sunt frumosi? (Asta e prima intrebare). Hai sa fim seriosi acum, nu toate fetele sunt frumoase, nu toti baietii sunt frumosi... exista multi urâți/urâte pe lume.
A doua intrebare: majoritatea baietilor urati si care nu au sanse cu nicio fata tind sa gaseasca la absolut toate fetele cate un defect, de ce? Am dat de baieti urati, frumosi si numai ăia care arătau nașpa se plangeau ca toate fetele sunt panarame, ca toate sunt la fel, ca vor doar sex, in schimb de la ăia care arata bine nu auzim asta. Si o alta problema ar mai fi faptul ca ăia urati tot spera sa gaseasca ceva super frumos (sunt si exceptii de astfel de relatii dar zic in general) si daca nu gasesc incep sa zica de femei ca sunt nu stiu cum. Cred ca pe viitor i-ar ajuta si putina minte, sa nu mai fie asa frustrati si sa caute sa se faca placuti si prin alte modalitati daca aspectul lasa de dorit.

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Um pot unii sa spuna ca toti baietii sunt frumosi

se mint singuri,exista barbati frumosi,populari hot,cum sa nu existe, sa fim seriosi si fete urate, normale, frumoase

A doua intrebare: majoritatea baietilor urati si care nu au sanse cu nicio fata tind sa gaseasca la absolut toate fetele cate un defect, de ce?

ce defact sa gasesti, doar nu cunosti un om dupa o zi

. Si o alta problema ar mai fi faptul ca ăia urati tot spera sa gaseasca ceva super frumos

sa se uite la ei in primul rand

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Raspuns la a doua intrebare:

Aia urati gasesc defecte la toate fetele ca mecanism de aparare psihologic la nivel inconstient, adica sa zica "aa nu o vreau eu dar real ele m-ar place", si asa suporta mult mai bine situatia, ca daca nu le-ar vedea in mod fals defecte, ar realiza ca ei nu-s placuti si ar suferi mult.
Ei chiar vad defecte, nu-s constienti ca, creierul lor face farsa asta.

Referitor ca spera sa gaseasca ceva super frumos, e din cauza societatii care tot ii minte ca fizicul nu neaparat conteaza, sunt indoctrinati, nu isi cunosc nota fizica, tot incearca sa le vrajeasca, sa se imbrace nu stiu cum, sa se comporte cumva, si alea ii fac ca-s penibili, si dupa aia ei se mira "aaa uite ce proaste, eu am fost ok si ele...zic pe la spate ca-s penibil". Ca in fata se comporta ok la intalnire aia, apoi nu mai ia leg cu el.
Ii conidera penibili ca nu i-au placut fizic, si cand nu l-a placut deloc fizic, orice face ala pare penibil in fata ei.

Daca il placea, orice prostie zicea, ea radea, il vedea amuzant, asta e realitatea.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Mi se pare ciudat ce ai spus la inceput ca cei urati gasesc multe defecte la orice fata! Eu nu fac asa,adica de fapt am observat ca eu consider mai multe fete ca fiind atragatoare faţa de prietenii mei care arata mai bine! Adica aud des prieteni zicand "A, uite ce urata e asta!" si cand vad la cine se refera sunt socat total! In afara de o minoritate cu feţe super-asimetrice sau desfigurari faciale majore, consider mai toate fetele ca fiind atragatoare! Si cand ma uit in general la feţele oamenilor si apoi le compar cu a mea imi zic "Ba, da eu chiar sunt mai urat decat majoritatea, mai!".

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am comentat ce a zis RAY, ca exista si astfel de barbati care au acest mecanism de aparare psihologic, de aia am vorbit, n-am zis ca toti sunt asa. Vazandu-le defecte imaginare, se consoleaza ei, dar am zis, asta se intampla la nivel inconstient, ei nu stiu ca e vrajeala, ca defectele alea nu exista de fapt.

Tu vezi realitatea ca si altii care nu fac parte din categoria aia. Insa avantaj aia, ca aia-s mai bine, asa ca aia e!

| Drimmero a răspuns:

Suna a feminism intrebarea asta, ce ai cu baietii/barbatii urati?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai dreptate ce zici tu acolo si este o buna observatie. Dar... cam atat. Intrebarea ta este... ca vrei sa stii de ce?
Pentru ca ei duc lipsa de afectiune din partea fetelor si le considera pe toate la fel. Asta este situatia. Mai devreme sau mai tarziu o sa inteleaga ei mai bine cum sta treaba, cand o sa ii loveasca dragostea si o sa fie acceptati. Dar asta nu este chiar cazul tuturor. Mai sunt si baieti mai putin frumosi sa zic asa, care inteleg cum merg lucrurile.

Siiii, presupun ca ei zic asta (mai ales pe TPU) in speranta ca o sa vina acea fata care o sa zica ca "Eu nu sunt asa" si sa inceapa sa vorbeasca cu ea cum ca ii accepta asa. Dar nup, nu realizeaza ca de fapt asa fac mai rau, se complang.

Nu sunt chiar... probleme, pana la urma trebuie sa fie si astfel de oameni pe lume, fiecare are rostul lui. Dar indiferent de acest aspect, nu te ajuta sau pe nimeni nu ajuta sa stie asta laughing Lasa-i in lumea lor, cand o sa trebuiasca sa se schimbe, o sa se schimbe ei. Nu au incotro.

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Fiecare poate crede orice vrea, atat timp ca nu faci ceva ilegal, cand o sa ii loveasca dragostea si o sa fie acceptati = te uiti des la telenovele motane

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

M-am uitat la Transformers.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Cam asa e, si in momentul in care ei se plang unei fete ca vai ce urati sunt...mai rau isi fac. Nu e ok cum actioneaza

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Daca ar fi mai siguri pe ei, ar putea schimba multe lucruri.

Asta sau un baton de Kinder Bueno, stii cum roiesc fetele? laughing

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Un baton de kinder bueno sau...altfel de baton? rolling on the floor)))

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Baton baton. De ciocolata.

Doar la prima intalnire angel

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Mai bine un baton din ala dublu, doi frati sau cum se numea laughing)

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ala e moale. Nu stiu ce sa zic. Poate asa... ca desert.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

E moale...asa e...mai bine o inghetata de ciocolata, iubi imi da inghetata si cu..frișca pe deasupra laughing)

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da. Asa e frumos, cu ciocolata e cea mai buna cica.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Pai da, si cu frisca sau sirop pe deasupra...o bunatate

| Mosotti a răspuns:

Fara fizic se intrerupe tot! Daca fizicul nu atrage deloc, adios. Daca proba fizica e trecuta cat de cat, atunci da, conteaza si alte calitati, altfel nu mai conteaza, asta e natura noastra!
Se stie si de ce e asa, am tot explicat cand era subiectul.

Un baiat care e placut nu devine frustrat ca nu are cum, simte priviri de la fete, simte ca unele fete vor cu el, ca-l plac inainte sa vada alte calitati la el, deci e f clar.

| Sofer a răspuns:

Fața se mai renovează. Punem chit și iese ca noua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei care vorbesc urat despre femei ori sunt frustrați ca ii refuza toate, ori au avut parte numai de fete care și au bătut joc de ei și au rămas cu amintiri neplăcute. Acum cred ca toate fetele am primit mesaje de la băieți mai naspa și ne am gândit ca "asta chiar nu și da seama ca nu m as uita la el?", adevărat? Eu nu am un răspuns la astalaughing nu ii inteleglaughing de ex eu sunt conștientă cine s ar uita la mine și cine nu.
Și răspunsul meu la prima ta întrebare este: eu nu am auzit le nimeni sa spuna ca toți băieții sunt frumosi laughing asta e o minciuna gogomana. La fel și in cazul fetelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aia urati care asteapta o frumusete sunt asa din cauza naturii umane! Frumusete vrem toti, dar nu toti o putem avea!

| Jus7t a răspuns:

Bună și ție, babygirl69.

Că o relație să fie frumix, trebuie să simți și atracție pentru persoana cu care ești împreună, nu e neapărat vorba de atracție pentru corpul ei, există și sapiosexuali, deci chestia asta e subiectivă.

Ăia care arată bine le lovesc, nu se plâng că sunt multe panarame, se bucură de ele și când vine vorba de o relație serioasă își găsesc o tipă mișto, de încredere, nu o panaramă.
Dar sunt și băieți care arată bine și au fost înșelați iar apoi le consideră pe toate la fel.
Adevărul e că sunt destul de multe panarame, iar ca să vezi asta trebuie doar să...te uiți.

Totuși, întrebarea e?

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

Faza cu sapiosexualii este o minciuna! Daca ar fi fost adevarata, imi gaseam si eu pe cineva in 17 ani!

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.youtube.com/watch?v=tAVHM6MPx4M&t=1m5s

Uita te până la sfârșit, explică bine care e treaba cu căutatul.
Concentrează-te pe tine.

| Jus7t a răspuns:

Sorry, n-am fost atent.

"Cum pot unii sa spuna ca toti baietii sunt frumosi?"

Trăiesc într-o iluzie probabil, au citit chestii motivaționale pe undeva și au ajuns să le creadă.
În plus e mai ușor să privești realitate așa.

"majoritatea baietilor urati si care nu au sanse cu nicio fata tind sa gaseasca la absolut toate fetele cate un defect, de ce?"

Că nu văd bine.
Adică sunt atâtea defecte...de ce doar unul? lol
Din frustrare.