| sincron44 a întrebat:

PENTRU FETE -Daca aveti timp si rabdare va rog sa cititi.
Am un text pentru voi, eu ma aseman foarte mult cu cel descris dar nu reusesc sa imi gasesc o fata asa cum imi place mie, romantica, amuzanta, desteapta, sociabila, draguta.

Vreau, un baiat... care sa ma gadile, sa ma ciupeasca, sa mi puna piedica pe strada si sa radem impreuna de asta, care sa stie si sa poarte o conversatie pe teme filozofice, un baiat care sa abereze, dar sa fie si scurt si la obicet cand e nevoie. Cineva... cu care pot sa ma duc in parc si cu care sa ma simt in largul meu atunci cand mergem vara la o terasa de fite care sa stie sa glumeasca atunci cand trebuie si care sa stie sa fie serios atunci cand se impune. Cineva care sa ma tina strans de mana care sa ma cifuleasca sa ma traga de par sa ma muste, un baiat care sa ma stranga tare in brate, unde sa uit de tot. Un baiat, care sa gaseasca creierul unei fete mai interesant decat sanii ei, care sa-mi zica ca sunt frumoasa atunci cand sunt nemachiata si imbracata in trening, nu o persoana care imi zice : "azi esti buna". Cineva care stie ca interpretez orice cuvant, si care nu-mi bate apropouri. Vreau un baiat care stie ca mi place ciocolata, care stie ca mi place sa ma maimutaresc, care ma intelege ca uneori sunt un copil retardat si alteori imi doresc sa port o discutie care sa mi starneasca interesul. Vreau pe cineva care sa NU-mi zica "te iubesc" din prima luna. doar ca sa ma bage in pat. un baiat care stie cum sa ma ia cand sunt suparata. Cineva care intelege ca am un orgoliu prostesc si ma supar din orice. Un baiat care stie ca pentru mine nu conteaza cuvintele, ci gesturile mici, chestiile nebunesti, care in ziua de azi nu mai conteaza pentru nimeni. Un baiat care sa ma opreasca in mijlocul trecerii de pietoni doar pentru ca vrea sa ma sarute. Un baiat care sa danseze cu mine, oricat de prost s-ar misca. O persoana care sa-mi dea mesaj in timp ce suntem chiar unul langa celalalt. Cineva care sa ma sarute pe obraz. O persoana care intelege ca prietenii sunt foarte importani pentru mine, cineva care intelege cand simt nevoia sa ies cu gasca la suc, sau cu fetele. Cineva care da libertate cat sa nu ma simt sufocata si care e gelos atat cat sa simt ca tine la mine. Cineva care nu ma judeca dupa aparente. dupa prieteni sau dupa marca gentii mele, cineva care nu ma judeca dupa spusele altora ci dupa felul in care ma descopera el. Un baiat care isi doreste sa ma cunoasca.care isi da seama cat de complicata, ce fenomen anormal sunt. Un baiat complex. cu simtul umorului, cu imaginatie, realist dar si romantic. cu picioarele pe pamant dar si visator, si mai ales o persoana cu foarte multa imaginatie si spontan. O persoana care sa-mi starneasca interesul sa-l cunosc, o persoana care ma recucereste in fiecare zi. care uraste rutina si lucrurile comune. Un baiat care sa ma tina in brate noaptea si care sa se trezeasca cu jumatate de ora mai devreme. doar ca sa ma priveasca cum dorm. Cineva care sa asculte o melodie.si sa se gandeasca la mine. care se bucura cand e soare. O persoana cu care sa ma opresc in mijlocul intersectiei pe tocuri si sa impingem la Dacia lui, si sa radem ca prostii, o persoana care intelege ca lucruile materiale se duc destul de repede. O persoana care ma atraga atat de mult incat sa nu-mi pese ce masina conduce. sau cu ce ma duce acasa. O persoana cu care sa ma simt in largul meu. si care sa simt ca ma apreciaza pentru felul in care gandesc si pentru nebuniile pe care le fac.si care ma fac pe mine sa ma simt vie. Vreau un baiat care azi doar in basme exista

Cam asta e. Unde sunteti fetelor?

Răspuns Câştigător
| Adryanna_1259 a răspuns:

Suntem aici... laughing dar sincer un baiat ca asta nu cred ca exista in toata lumea... ar fi prea perfect sau cel mult ar tine-o asa la inceput dar dupa aceea totul o sa devina o rutina si obositor pentru el si nu o sa mai fie la fel fiindca perfectiunea nu exista desi e frumos sa visezi la fat-frumos din basme si iti zic, fete sunt, doar deschide bine ochi si o sa le veziwinking

11 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Da, barbat ce exista momentan in visurile multor fete.
Ceri, dar in schimb ce vei da? Nu-i nevoie numai sa il gasesti pe acel barbat, este nevoie de mult mai mult. Iti va placea de acea persoana chiar si daca va avea numai jumatate din lucrurile spuse. Lucruri de genul, comportamentul pe care persoana iubita il adora, se invata in timp. Lucrurile trebuie luate pas cu pas, oricat de mici ar fi ele. Nu este nevoie numai de o persoana, ci in iubire mereu de 2!
Era o vorba "ca sa fii iubit, fii demn de iubire ". Hai, asigura-te de asta mai intai. Daca ar fi sa scriu eu lista cu ce "caut" la "acel" baiat, sunt sigura ca nu s-ar apropia nimeni de mine. Dar s-ar gasi unul care sa incerce.

| Ingerash a răspuns:

Eu cam asa gandesc...

| morena a răspuns:

Sigur il vei gasi! Exact acolo sa il cauti, unde ai zis chiar tu, la sfarsitul textului descris de tine:in basme!happy

| Izma a răspuns:

Trebuie sa ma mai nasc inca de 984739 ori ca sa. existe un baiat ca astahee hee

| Alynutzaaa a răspuns:

E un text foarte frumos si sincer orice fata si-ar dori sa aiba asemenea prieten insa tot ce trebuie sa faci este sa dai dovada de acele lucruri scrise mai sus! De asemenea fetelor nu le place sa fie presate, le trebuie timp si rabdare sa cunoasca un baiat!

Iti pot da un sfat insa incearca sa iti faci inainte de a avea o iubita, o prietena sau chiar mai multi prieteni! Cu ajutorul lor nu numai ca vei ajunge mai usor sa cunosti lume noua, vei deveni intr-un fel mai popular si vei avea ocazia sa intalnesti mai multe pesroane de care intr-un final te poti indragosti!

Sa ai grija doar sa nu pari ceea ce nu esti in fata unei fete! Asta nu`i va placea, sa incepi sa te lauzi cu ceea ce nu e adevarat!

Pentru a implini tot ceea ce scrie mai sus e nevoie sa fi si cel mai bun prieten al iubitei tale!

Succes!

| Papusik_4304 a răspuns:

Auuuuuuuuuu:X:X oricum nu cred ca exista. toate astea le vedem in persoana iubita la inceput dar cu timpul lucrurile se schimba pakat. da mai sunt persoane din astea cu aceste calitaty dar srt mai rar si unde cauty tu sigur nu gasestywinking. cu timpul ai sa gasesty pe cineva cu care sa impartasesty aceste lucrury love struck trebuie doar sa ai incredere si sa nu renunti niciodata la ce vrei tu cu adevaratwinking. fundita?

| cataaa a răspuns:

Geniala descrierea asta. Sincer, eu cred ca exista si felul asta de baiat. Imi place sa cred ca am unul chiar langa mine. Am citit povestioara ta si m.am regasit in unele propozitii. Bafta

| iiMellyx3 a răspuns:

Eu sunt aici dar esti prea visatoarea dar ai sperante mai cauta pe net mult succesbig grin:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca esti ink virgina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincron ati dau un sfat asta e o porcarie nu exista in tot universul un asa baiat eu am cateva calitati din cate ai zis tu dar nu pe toate as fi perfect si nici nu mi-as dori sa am mai multe calitati sau mai putine imi place asa cum sunt

| sincron44 explică:

Mdaaa... pentru cine nu a inteles, si sunteti, sunt baiatwinking
Asa cum am spus la inceput ma aseman cu CEL descris... rolling eyes