| xNutellista a întrebat:

Vreau un băiat care să nu-mi aducă un buchet de trandafiri când ne certăm, ci să rupă o floare de pe stradă într-o zi oarecare şi să mi-o pună în păr. Vreau un băiat care să mă gâdile, să mă ciupească, să îmi pună piedică pe stradă în glumă. Vreau un băiat cu care să pot să merg în parc doar pentru a sta pe o bancă, să meargă în parcul de distracţii şi să se dea cu mine în orice carusel, deşi lui îi este frică sau nu are chef. Un băiat care să alerge cu mine prin ploaie fără să-i fie frică că-şi murdăreşte adidaşii de firmă, care să mă ţină de mână, să mă ciufulească, să mă tragă de păr în glumă, să mă muşte. Vreau un băiat al cărui zâmbet să mă topească. Vreau un băiat care să mă strângă tare în braţe, care să se uite în ochii mei fără a-mi spune nimic, iar eu să înţeleg totul, care să aibă iniţiativă, să mă conducă atunci când am nevoie. Vreau un băiat caresă-mi dea mesaj chiar în timp ce suntem unul lângă celălalt, care să mă oprească în mijlocul trecerii de pietoni doar că să mă sărute, să danseze cu mine oricât de prost s-ar mişca, cineva care nu mă judecă după aparenţe. Vreau un băiat pupăcios şi haios, care să mă facă să plâng de la atâta râs.Un băiat care să mă ducă la gară şi să se urce cu mine într-un tren la întâmplare. Vreau un băiat care să arunce cu popcorn în mine când mergem la cinema, care să să fie pregătit să mă sperie când vizionăm un film horror. Vreau un băiat care îşi doreşte să mă cunoască, care îşi dă seama cât de complicată sunt. Vreau un băiat care să mă recucerească în fiecare zi, care să asculte o melodie şi să se gândească la mine, care apreciază un curcubeu, care se bucură când e soare. Un băiat căruia îi place mirosul primăverii, care vede dincolo de aparenţe. Vreau un băiat care se chinuie să-mi facă clătite indiferent de cât fum ar ieşi în bucătărie Vreau un băiat care să mă ţină în braţe noaptea şi să se trezească cu o jumătate de oră mai devreme doar ca să mă vadă dormind, care să mă trezească cu un sărut, care îmi zice atunci când greşesc şi mă ajută să repar ce am stricat. Vreau un băiat care să nu-mi zică "te iubesc" din prima lună doar ca să mă bage în pat, un băiat care ştie cum să mă împace atunci când sunt supărată.Un băiat care ştie că sunt sensibilă şi mă ceartă când nu am grijă de mine, iar iarna se duce acasă să-mi aducă el fular şi mănuşi ca să ieşim la săniuş. Un băiat care să oprească trecătorii şi să le zică cât de mult mă iubeşte. Vreau un băiat care să înţeleagă că nu îmi place să gătesc singură şi atunci când e acasă să mă ajute, cineva care mă consideră cea mai frumoasă de pe pământ, neţinând cont de defecte. Vreau un băiat care să îmi pregătească un ceai fierbinte atunci când sunt răcită, care să mă sărute fără să-i fie teamă că se molipseşte. Un băiat care să-mi aducă plastelină, acuarele şi cărţi de colorat şi să ne distrăm împreună. Vreau un băiat care înţelege că prietenii sunt importanţi pentru mine, că uneori simt nevoia să ies cu fetele sau cu gaşca la un suc, cineva care dă libertate atât cât să nu mă simt sufocată şi care e gelos cât să simt că ţine la mine. Vreau un băiat care să înţeleagă atunci când nu am chef să ies din casă, care să vină la mine să-mi ţină companie când e urât afară, să-mi aducă ceva bun. Vreau un băiat la care să ţin atât de mult încât să nu-mi pese ce maşină conduce sau cu ce tramvai mă duce acasă, pentru care să fiu în stare de orice, care să ştie că îl iubesc fără să îi zic în fiecare zi. Vreau un băiat care să iubească animalele, care să mă ducă vara la piscină şi să se scufunde cu mine, cineva care să mă sărute sub apă, să mă şteargă cu prosopul. Un băiat care să mă întrebe dacă vreau să fiu soţia lui şi să ne "căsătorim" neoficial. Vreau un băiat care să nu se uite după altele pe stradă când e cu mine, care să ştie când să renunţe la ceva pentru mine, care să mă ducă pe stadion la meciul cu Steaua, deşi e dinamovist sau nu e microbist, care să se bucure de bucuria mea. Vreau un băiat care să se înţeleagă bine cu prietenii mei, care să nu se laude cu ceea ce are, ci să se facă plăcut de ceilalţi prin ceea ce este.Un băiat care îmi facă cadouri cu valoare sentimentală şi nu de sute de lei, să intre într-un magazin când ne plimbăm şi să-mi cumpere o bomboană. Vreau un băiat care să mă alinte, un băiat care să meargă cu mine pe vârful unui munte doar pentru a vedea apusul, care vara la mare să se înghesuie într-un pat de o singură persoană doar ca să poată fi cât mai aproape de mine. Un băiat care să mă poată domina, dar să nu profite de asta. Vreau un băiat căruia să îi placă să călătorească, care să fie de acord să vină cu mine în cele mai trăznite locuri. Vreau un băiat care să iasă cu mine în cluburi, care să mă apere de cei care se iau de mine. Vreau un băiat care să mă oprească cu un sărut atunci când vorbesc mult şi aiurea. Vreau un băiat care să mă surprindă mereu cu ceva. Şi mai ales, vreau un băiat care să se bucure de mine şi să înţeleagă că uneori nu vreau să fiu mai mult decât un copil…

Mai exista astfel de baietii? yawn;'3
Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai exista? Pai unde si cand au existat, cu exceptia emisiunilor si filmelor cretine de la TV? Acesti baieti exista unde exista si fete la fel. In nici un caz pe Pamant.

56 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Cu siguranta mai exista si astfel de baieti.Din pacate ii gasim cam greu.Fiecare dintre noi avem jumatatea pusa deoparte, si la momentul potrivit va aparea si ne va fi bine.
Ce frumos ar fi sa avem un astfel de baiat langa noilove struck.ne-am simti cu adevarat imliniti.
Insa cine stie, poate intr-o zi vom gasi si noi o astfel de persoanahappy

| Korrawi a răspuns:

Parerea mea, daca vrei sa o asculti, e sa te lasi de citit carti siropoase si vazut filme lacrimogene si sa te trezesti la realitate; poti visa in continuare la printul pe cal alb, daca te face sa te simti mai bine, dar, realistic vorbind sansele sunt foarte mici.
Si eu te-as intreba, cerinte vad ca ai pana la cer, dar tu ce oferi in schimb?

| morningstar a răspuns:

Si tu ce ai sa ii oferi daca tot vrei atatea de le el?

| Kaℓi a răspuns:

Dar tu? tu ce oferi?

| Vikky2209 a răspuns:

Exista! prietenul meu are toate calitatile astea si ma mindresc cu elwinking

| neutrino a răspuns:

Felicitari! Nu cred ca am citit pe acest site asemenea ganduri frumoase si asternute cu atata talent si venite dintr-un suflet atat de frumos. Pacat ca ai asternut si ultima propozitie. Si totusi eu iti pun o intrebare: Atunci cand te va gasi un astfel de baiat, esti in stare sa nu te trezesti si sa va bucurati impreuna de frumusetea iubirii?

| h3r a răspuns:

Nu te las să mai aștepți, e prea mult!
Eu zic să rămâi copil, când vine prințul te vei trezi singură...

| anabelisa a răspuns (pentru h3r):

Mare adevar graieste gura ta!

| Oana92 a răspuns:

:X:X:X parca as fi scris eu asta!

| Dariusuu a răspuns:

Normal că există, trebuie să-i găsești.

Azi dacă vrei să ieși cu cineva trebuie să împarți like-uri pe facebook.

| HueyFreeman a răspuns:

Cati ani ai? Ca pana in 10 ani parca mai merg fitele de printesa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista, doar sa nu uiti ceea ce doresti cand o sa-l intalnesti. poate nu va avea forma dorita, dar va fi ceea ce ai nevoie.

| e1xtz a răspuns:

Tuu..am citit primele 5 randuri...cred ca mai mult decat suficient.dar tu tot vrei, dar ce oferi? habar nu ai cred..in fine...sa visam e mocca..inca

| Raiiiisa a răspuns:

Draguta mea, esti foarte visatoare si crezi ca lumea asta e toata roz.Te-ai gandit vreodata cum ar fi sa ai un astfel de baiat langa tine? Fiecrae relatie mia are nevoie si de joculete, glume dar crede-ma ca te-ai simti chiar sufocata si stii cum suntem noi, ne saturam de prea mult bine.
Sa stii ca sunt multi baietii care nici macar nu cumpara acel buchet de trandafiri, d'apoi sa-ti mai rupa o floare dupa strada.Conteaza gestul.Adica sa vezi ca primesti un buchet de trandafiri nu doar cand te certi si nu doar la aniversari,ce atunci cand nu te astepti,cred ca ai fi fericita si nu te-ai mai gandi la o floare din coltul strazi.
Si un baiat daca ti-ar oferi toate astea,ar avea si el pretentiile lui,sa fie rasplatit pe masura si sa primeasca cam acelasi lucru.
Esti cam nehotarata, dupa ce faci o insiruire de dorinte, spui si ce nu ai vrea sa faca el, sa te inteleaga cand nu ia chef sa iesi cu el, sa te inteleaga ca ai nevoie de prietene si de distractie sa nu fie gelos.Eii pai crezi ca exista asa pampalai? Nici macar nu s-a nascut!laughing
Stii in viata niciodata nu ne multumim de ceea ce ni se ofera si ne dorim tot timpul ceva in plus.Nu ne stim bucura si nu ne dam seama ca multi ar da orice sa aiba cat avem noi, si tot nemultumiti suntem.Plus ca dupa ce pierdem o persoana, abia atunci realizam cat a contat de fapt si nu ne-am mai dori nici trandafiri nici iesiri, nici bani, si ne-am dori sa mai fie macar 2 minute langa noi.
O sa te dezamagesc, spunandu-ti ca lumea s-a schimbat radical si nimeni nu o sa mai ofere asa ceva, pentru ca nimeni nu stie sa aprecieze si niciuna nu este multumita cu ce are.
Eu zic sa te multumesti cu ce ai, pentru ca conteaza foarte mult sa ai o persoana care sa te iubeasca langa tine si acestea sunt doar niste amanunte fara care, crede-ma ca poti trai.

| RetardedRacoons a răspuns:

Vreau o fata care sa inghita fara sa strambe din nas, mai exista asemenea fete?
http://forum.retardedracoons.com

| sensualus a răspuns:

Daca el tau eseul asta, mai bine trimite-l la hollywoodlaughing

| Ycu a răspuns:

Tu ai pretentie ca el sa fie numai cu tine si sa te inteleaga atunci cand tu nu ai chef de el si vrei sa stai cu prietenii, right? Vorba baiatului, un pahar de apa ceva?

| StefaniaM a răspuns:

Sigur exista, dar trebuie sa asteptam (de ce, nimeni nu a aflat, inca)

| e7d7n7 a răspuns:

Da.
Eu de exemplu!
Doar că ăştia care suntem aşa nu ne uităm la din astea ca tine care pun întrebări de căcat.

| h3r a răspuns (pentru e7d7n7):

Înseamnă că nu ești.

| e7d7n7 a răspuns (pentru h3r):

Păi ce, a specificat în întrebare : "Să mă accepte aşa proastă cum sunt!"?

| xNutellista explică (pentru e7d7n7):

Eşti foarte ' modest ' rolling on the floor) oh go onj, nu pun întrebări de căcat, doar vreau să văd dacă mai există băieţii aşa, nici măcar nu mă cunoşti în real să vezi cum sunt, până atunci nu mai judeca o carte după copertă!

| h3r a răspuns (pentru e7d7n7):

Mai contează?
Ea vrea s-o iubești!
Tu iubește-o!

| e7d7n7 a răspuns (pentru h3r):

Deah. Câte 2 ore pe noapte.

| h3r a răspuns (pentru e7d7n7):

Eww!

| e7d7n7 a răspuns (pentru h3r):

Eeeeeeeee,păi vrea cam multe, nu merit şi eu răsplata?

| h3r a răspuns (pentru e7d7n7):

Ai văzut că nu ești "așa"?!
Sigur că meriți...dar nu o astfel de răsplată...

| e7d7n7 a răspuns (pentru h3r):

E nu. De unde stii tu?

| h3r a răspuns (pentru e7d7n7):

Că aștepți răsplată!
Hai sa nu mai vorbim, mai bine de noi!

| e7d7n7 a răspuns (pentru h3r):

Neah.

| Behindyou a răspuns (pentru e7d7n7):

Bai, kulule, adevarul e ca nici fetele nu prea vor altceva, infata de schimbarea stasului pe facebook, de la "singura" la "intr-o relatie".

| Alexaaxc a răspuns (pentru e7d7n7):

Esti crud, pentru ca ii distrugi fanteziile romantice iti scadem 10 puncte.

| madalinamadu a răspuns:

Awww ce emotionant, mai facut sa zambesc.Si ca sa iti raspund la intrebare DA, mai exista, am o astfel de persoana alaturi de mine zi de zi, mi-ai descris perfect iubitul.:x

| Loreddana a răspuns:

Asa. Am notat. Altceva ce mai vrei? Un pahar cu apa... ceva?

| Ankutzaaa a răspuns:

Vise,draga vise!laughing

| Firetears a răspuns:

Exista...
Dar nu trebuie sa iti pierzi timpul cautand sau sperand ca el e baiatul perfect! Trebuie sa te gandesti si la ce vrea el! happy
Adica degeaba te iubeste el pe tine, si-ar da si viata pentru tine, daca tu nu simti la fel pentru el. happy
Tu doar traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima si zambeste, chiar daca lucrurile merg si mai rau, nu uita, maine s-ar putea sa fii stirba! laughing
Glumesc, dar bucura-te mereu, chiar din simplul fapt ca traiesti! happy
Nu stii cand si cine apare sa iti coloreze peisajul!batting eyelashes
Bafta!

| Turdeanul a răspuns:

Pai exista laughing dar nu ii gasesti

| xNutellista explică (pentru Turdeanul):

O.o cred ca sunt pe alta planeta acei baietii blushing de aceea nu ii gasesc laughing

| Behindyou a răspuns:

Si nu, astfel de baieti nu exista. E simplu. Chiar nu exista.
Vrei prea multe si n-o sa gasesti niciodata ce cauti. Daca ti-ai mai reduce din pretentii, poate ca ai gasi pe cineva.
Da` la stadiul in care esti, nu poti.

| anabelisa a răspuns (pentru Behindyou):

Vezi? Ai aceeasi parere pe care si-au exprimat-o si ceilalti utilizatori.
In ceea ce priveste comentariul tau, pot sa spun ca visele sunt bune, atata timp cat nu ne indepartam de realitate.
Nu alerg dupa bunuri materiale, pentru ca am tot ce imi doresc, mai mult decat imi este necesar.
Cred doar ca este important sa fim realisti si sa nu visam imposibilul.

| Behindyou a răspuns (pentru anabelisa):

Bide, dar tu ai zis ca visatorii pierd cel mai mult. Si nu e asa. Daca nu ai vise, nu ai de ce sa lupti. Practic, traiesti fara rost.

| anabelisa a răspuns (pentru Behindyou):

Din punctul meu de vedere, una este sa visezi ceva despre care esti constient ca nu se poate realiza, si alta sa lansezi in viitor diferite dorinte pe care le vei putea indeplini.

| Behindyou a răspuns:

Eu vreau pe cineva care sa renunte la o iesire cu mine pentru a ajura un prieten...pana la urma, asta inseamna loialitate.

| Girly111 a răspuns:

Vrei cam multe, nu crezi? Se vede ca nu vrei sa fi mai mult decat un copil.

| CEl8oo a răspuns:

Mda eu sint baiet..Asa baieti sint foarte rari multe lucruri pe care le-ai zis eu i le fac prietenei mele

| Bybi a răspuns:

Poate nu o să găsești pe cineva care să se potrivească în totalitate în descrierea ta, dar cu siguranță este un băiat care să îți satisfacă 90% din dorințele pe care le ai, așa că cele 10% vor fi uitate de tine și îl vei accepta așa cum e. Ai răbdare doar. E cineva și pentru tine. happy

| anabelisa a răspuns (pentru Bybi):

Nu esti realista! Pacat ca va pierdeti vremea visand,in loc sa contribuiti cu ceva bun la evolutia omenirii.
Astfel de oameni(desi stiu ca o sa jignesc multe persoane,dar imi asum riscul), o sa traiasca toata viata doar cu vise si nimic mai mult.
In timpurile noastre, visele nu mai au nicio insemnatate, trebuie sa fim practici pentru a supravietui, de aceea cred ca persoanele de acest gen(visatoare) au de pierdut cel mai mult in viata!

| anabelisa a răspuns (pentru Bybi):

Imi cer scuze, dar s-a creat o confuzie!
Raspunsul meu era adresat celei care a pus intrebarea!

| h3r a răspuns (pentru anabelisa):

Răspunsul tău către tânăra domniță...
Subscriu!
Chiar dacă nu ar trebui să-i spunem asta.

| Behindyou a răspuns (pentru anabelisa):

Ba nu.
Au castigat cel mai mult.
Tu ce crezi cae viata, fara suparare? O alergare disperata dupa bani si lucruri?!
Nu, nu asta e. Daca asta ar fi, n-ar mai avea nici un rost. Ce sens are sa traiesti, doar alergand dupa ceea ce tu consideri placere? Atata timp cat poti sa visezi, viata are sens,. Dupa ce n-o mai faci, pur si simplu nu mai are nici un rost.

Si acum, te intreb eu pe tine...
Care crezi ca-i rostul vietii?

| iarin a răspuns:

Buna draga meahappy! O sa fiu putin ironica big grin. Vezi ca vrei cam multi baieti unul nu iti e suficient? laughing) Lasand gluma la o parte o sa-ti spun ca e dificil sa gasesti un baiat ca "EL" pentru ca educatia nu mai e aceeasi si multe altele. Daca vrei un baiat de genul nu-ti alege un pusti fara minte care vrea doar S*X. Eu ii multumesc lui Dumnezeu ca am gasit un baiat asa cum il descrii tu mai sus pe tipul "perfect". Diferenta intre mine si el e de 5 ani. Nu cauta un baiat perfect d.p.d.v fizic ca nu o sa ai de castigat, fa-l tu frumos. Iubitul meu era mai putin frumos, dar eu am vazut frumusetea lui interioara si acum toate fetele isi "rup" gatul dupa el, iar el are ochi doar pentru mine. Eu sunt universul lui si invers. E mult de povestit dar nu cauta un Fat-Frumos ca o sa dar de un necioplit. Bafta scumpo:*!