| babydolldeea a întrebat:

Pentru fete, vi s-a intamplat vreodata sa faceti dragoste protejat cu prezervativ dar totusi sa aveti parte de o surpriza neplacuta ( sa afli ca esti insarcinata) dar fara ca prezervativul sa se rupa?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, mie nu. Si, desi exista risc, nu am intalnit niciodata o fata care sa spuna ca este insarcinata desi folosise corect prezervativul. Cele mai multe, intrebate atent, il folosisera aiurea (de obicei continuasera actul sexual cateva secunde sau minute dupa ejaculare, desi este interzis).

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un accident prin prisma proastei manevrări a prezervativului!
Singura metodă contraceptivă de 100% este abstinența sexuală.
Pa, pa.

| thereforyou a răspuns:

@SperanteSpulberate
De unde stii tu instructiunea de pe hartia din cutia cu prezervative?
Nu cred ca intrebarea asta le este adresata virginelor.

| SperanteSpulberate a răspuns:

Nu, mie una nu mi s-a intamplat asa ceva(pentru ca inca sunt virgina) Nu exsista asa ceva! Adica este risc cum a zis si Brigaela, dar daca folosesti corect prezervativul dupa instruciunea scrisa pe hartia cu care o cumperi atunci nu se intampla!
Bafta si Craciun Fericit!

| manolache_1097 a răspuns:

Brigaela era chior cel care te-a **** sau nifoman, nu exista asa ceva perzevativul este cea mai sigura metoda de contraceptie