| euuuuuuuuuu a întrebat:

Pentru o seara distractiva la scoala, trebuie sa cant un cantec usor in limba romana. Plz, dati-mi si mie niste idei de melodii :-ss
Funda! love struck
Ms anticipat :*

Scz pentru categorie big grin happy

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

"Pe o mare-nspumata
Un vapor naviga,
Si cu el disperata
Coana Chirita spunea:

Vai, vai, vai ce durere!
Iete-te, bre, vaporul cum piere,
Si marinarii cum moare,
Moare si dau din picoare!"

Daca sti cintecul, si reusesti sa ii dai si un usor accent moldovenesc, va iesi ceva super! Daca nu sti cintecul, cauta sa il afli de pe undeva. E foarte fain, si cu siguranta le va place multora. Mai ales ca e si hazliu.

| adutzadragutza a răspuns:

Doi ochi caprui happy:*:X

| ktalyn178 a răspuns:

Aura Urziceanu - Toata ziua-n ascensor big grin big grin e draguta