| Dianitta a întrebat:

Pentru toata lumea ar exista o prima dragoste. Se spune ca ea nu se uita niciodata si ca practic suntem "programati" sa iubim o singura data. Ce parere aveti? Asa este? Astept raspunsuri in special de la persoanele care nu au ramas cu prima lor iubire si poate mai suspina dupa eahee hee ( Funda )

Răspuns Câştigător
| Andreea3219 a răspuns:

Da iti dau dreptate, prima dragoste nu se uita nicionadata. Majoritatea persoanelor spun ca uita dragostea fostului cand ajung in bratele altuia, dar nu este asa, prima dragoste ramane undeva in adancul sufletului. Cel putin aceasta este parerea mea, am testat pe propia-mi piele. Se poate trece peste suferinta si altele daca faci un pas in fata, alaturi de alt iubit, insa sentimentul de iubire inca il mai pastrezi. pup:*

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca uiti nici un om pe care l-ai iubit. Nu mai sunt cu prima mea iubire, desi a durat aproape 4 ani (si vreo doi sa trec mai departe). De fapt, iubesc a treia oara in viata mea (probabil si ultima oara). Nu cred ca suntem programati sa iubim o singura data, fiindca eu sunt dovada ca putem iubi de mai multe ori. Si, desi e greu de comparat, cred ca acum iubesc mai mult decat atunci. Nu mai adevarat, doar mai mult. Fiindca abia acum simt ca sunt la iubirea vietii mele, cel pentru care m-am nascut.

| lAuRitAs a răspuns:

Nu e adevarat... oh go on

| andreeaaa1 a răspuns:

BUna! Nu sunt in masura sa raspund a intrebarea asta, dar poate am trecut prin asta.Am fost cu un baiat, primul meu prieten vreo 2 luni jumate si nu cred ca exista iubire la varsta asta si in atat de putin timp, dar exista acel sentiment puternic de copil care nu dispare mai ales pentru prima "iubire", depinde cat tii la ea.In cazul meu am tinut foarte mult si acel fluturas in stomac care il aveam de fiecare data cand il vedeam s-a transformat intr-o puternica "dragoste de copil". Poate nu zic bine dar asta este parerea mea. M-am departit de el acum 2 luni si ceva, si orice as face si as incerca nu pot sa uit.Si acum plang, si acum ma gandesc... dar nu mai are rost si stiu ca s-a terminat, dar eu sunt optimista si nu se stie niciodata cand persoana iubita sua prima dragoste se va intoarce la noi.
ASta e parerea mea.
BYe!

| alexa007 a răspuns:

Da pot zice ca nu am uitat prima iubire si cand zic iubire nu ma refer la prima relatie pe care am avut-o cu un baiat si la prima relatie in care am pus suflet si l-am iubit foarte mult pe acel baiat...nu pot uita clipele frumoase petrecute cu el, dar totul s-a incheiat...am ramas doar amici, asta a fost sa fie, nu pot schimba nimic, este prea tarziu, dar de atunci nu am mai tinut la nici-un baiat, toate relatiile mele au fost destul de scurte.

| SiminaSalvadore a răspuns:

Eu am avut prima dragoste la varsta de 6 ani(l-am pupat si pe gura)si inca ma gandesc la el

| KapaeR a răspuns:

Poi intr-adevar, prima dragoste nu se uita niciodata. Daca a fost doar o dragoste platonica si este neconsumata, nu vei uita prima persoana de care te indragostesti niciodata. Nu pot explica exact de ce, dar nu se poate uita. Chiar daca, poate nu mai ai neaparat sentimente pentru acea persoana, totusi nu o poti uitahappy. Pwp:*

| Dariutza22 a răspuns:

Nu cred in vorbele astea.eu am fost cu mai multi baieti.si unele relatii chiar l-am uitat.