| Lolirot a întrebat:

Pentru toti cei care sunt intr-o relatie :1.cat de des va intalniti cu persoana iubita?
2. cat de des vorbiti la telefon cu persoana iubita?
3. vi s-a intamplat vreodata sa nu va raspunda la telefon si voi sa deveniti paranoici si sa incepeti sa va ganditi la tot felul de lucruri?

Răspuns Câştigător
| nBlade a răspuns:

O relatie nu trebuie sa-ti acapareze viata. In 1-ul rand toti avem si alte treburi: scoala,teme, facultate, servici etc. In 1-ul rand se pune interesul personal apoi interesul persoanei. Trebuie sa vezi ce trebuie sa faci pentru tine, pentru viitorul tau si dupa ce ti-ai facut treaba de abia dupa aceea ai timp si de pierdut. Mai ales la varsta voastra cand lasati tot pentru nimic, si mai apoi scrieti aici ca v-ati despartit. Invatat sa faceti o lista cu prioritati: tineti minte dragostea nu este o prioritate si nici o necesitate. Nu a murit nimeni ca nu era iubit. Dar de foame a murit lumea, de stres si probleme a murit lumea, de lipsuri a murit lumea. INVATATI CA IN SEC XXI DRAGOSTEA ESTE RELATIVA. Voi confundati sexul si placerea de a face sex cu dragostea. O sa radeti de voi peste cativa ani. Vorbesc la telefon cu partenera de cate roi simt nevoia. La fel nu trebuie sa fie nici prea exagerat ca enerveaza. Si daca nu raspunde ce? extraordinar.sunt mute cauze.ma inseala? asa si ce? foarte bine ma despart si gata. Ce atata stres? Am facultate am 2 job-uri am cu ce sa ma stresez ca lucrez si cu copii de liceu si de facultate. Pentru ce sa ma stresez? Ne despartim? Dc sa sufar? Daca ne-am despartit despartiti ramanem. Inseamna ca ceva s-a defectat. Slava Lui Dumnezeu ca ne-am despartit acum si nu mai incolo. In rest, are balta peste.

10 răspunsuri:
| Ingerash a răspuns:

1.Aproape in fiecare zi
2.In fiecare zi.
3.Da dar m-am linistit imediat pentru ca stiu ca ma iubeste mult...

| Heather2001 a răspuns:

1.aproape in fiecare zi
2. zilnic
3.da da mi-a trecut paranoialaughing

| bobby1990 a răspuns:

1. Mai rar decat imi doresc
2. Des, ca sa compenseze faptul ca nu ne vedem
3. Dap, dar inveti cu timpul sa ai incredere in persoana iubita.

| Beweird a răspuns:

De2 sau 3 ori pe saptamana...infiecarezi (macar un cefaci sau chesti din astea:d )...deocamdata mi-a raspuns la toatelaughing)

| blari a răspuns:

1 zilnic
2 de vreo 2-3 ori daca avem mesaje stam la povesti 2-3 ore
3 da si crede-ma nu are rost sa te tot gandesti poate sa nu auda telefonul, sa nu fie neaparat la ce te gandesti, poti incerca sa ai incredere il el (daca iti da motive ca iti merita increderea) si sa nu te mai gadensti ca poate e cu alta, poate nu are chef sa vorbeasca cu mine (daca ai motive ca nu e atat de fidel si nu tine la tine incearca sa fi indiferenta). Bafta!:*

| addasweet a răspuns:

1.Ne intalnim cam rar
2. Vorbim din ora in ora
3.Dap dar nu am devenit paranoica

| ooLaviii a răspuns:

1. Ne intalnim toata ziua happy
2. Poi in fiecare dimineata si seara big grin
3. S-a intamplat odata dar nu am devenit paranoica o.o happy

| dididienutza a răspuns:

1.cam rar pentru ca distanta ne cam desparte.2 nu prea mult pentru ca imi ste ciudat sa vorbesc cu el la telefon pentru ca ma emotionez si nu mai stiu ce sa ii zic.3 da sincer mi s-a intamplat si da am inceput sa devin paranoica pentru ca stiu ca nu e "cuminte". oarecum

| Dianne3066 a răspuns:

1. zilnic 2. dimineata si seara 3. Da, dar il sunam pe cel mai bun prieten al lui si il intrebam de el ( sunt o fire geloasa ) dar de obicei raspunde la telefon

| sandrita25 a răspuns:

1.O data la 2 luni
2.Din ora in ora
3.Da! Si mai ales ca face asta atunci cand suntem certati.