| MaiaGeorgy a întrebat:

Peste cateva luni fac 17 ani ..si ma simt complexata pentru ca la varsta asta sunt inca virgina...multe din prietenele si colegele de clasa deja si-au inceput-o chiar si de la 14 ani..si problema mea cea mare e timiditatea, pana la varsta asta avand doar 3 relatii, si alea scurte...deci mi-e foarte greu sa ma deschid in fata baietilor, mai ales in fata celor pentru care am sentimente..si acum nu stiu, dar nu vreau sa imi fac o relatie si sa imi incep viata sexuala doar asa, pentru ca si ceilalti au facut-o..si totusi, ma simt atat de complexata fiind virgina la varsta asta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei!happy
Nu ai pentru ce sa te simti complexata, crede-ma. Adica o fata cuminte si la locul ei, care nu are in cap numai sex si baieti, este foarte normal. Adica, ce? Crezi ca colegele tale daca si-au inceput viata sexuala la varsta de 14 ani au facut bine? Sau si-au facut bine? Raspunsul este nu! Nu te grabi cu acest lucru, nu-ti grabi copilaria!
Sunt aproape in aceeasi situatie ca tine, sunt la fel de timida! Dar cand intalnesti baiatul potrivit, vei simti cu adevarat acest lucru! Si chiar daca esti cu vreun baiat, nu incerca sa faci sex cu el inca din prima sau a doua luna cu el..pentru ca nici nu il cunosti plus de asta poti sa ai sentimente si el sa te lase balta! Nu te grabii, toate vin la timpul lor. Sunt sigura ca vei intalni un baiat la fel de rusinos si totodata simpatic ca tine cu care te vei intelege de minune. Baga la cap, sfat: nu-ti grabi copilaria, toate vin la timpul lor, cu cat e mai tarziu cu atat mai bine!:*
Celelalte fete care se lausa cu acest lucru nu e nimic de capul lor si nu vor creste in ochii nimanui! Mai degraba privirile vor fi atrase spre o fata cuminte si la locul ei!happy

36 răspunsuri:
| MaiaGeorgy explică:

Si nu stiu ma gandesc ca nu o sa dau niciodata de acel cineva pe care sa-l iubesc si sa ma iubeasca la randul lui..pt ca de cand ma stiu n-am avut noroc in dragoste, si am fugit de multe relatii din cauza timiditatii mele, si a faptului ca nu sunt destul de buna sa fiu intr-o relatie cu acel baiat, sau ca o s-o dau in bara..si de asta am avut putine relatii si alea scurte..si acu nu stiu dar am impresia ca acel cineva nu va fi niciodata...nustiu,dar indepartez baietii cu timiditatea mea..si complexul asta devine aiurea, si n-as vrea sa-mi incep viata sexuala doar de dragu de a fi in rand cu celalti..si totusi spiritul de turma isi spune cuvantul.

| MaiaGeorgy explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri happy si da, nu vreau sa-mi pierd virginitatea doar asa ca sa fiu ca ceilalti ..doar ca na, e oarecum incomod sa fiu printre putinele fete virgine din clasa.

| mikamihaela a răspuns:

Daca colegele tale se arunca in cap, doar nu te arunci si tu in cap dupa ele, nu i asa!

| Mirela2522 a răspuns:

Nu este nimic ciudata in a fii virgina la varsta. Poti astepta pana cand vei fi pregatita pentru ca nimeni nu te grabeste.