| Nutella123456789 a întrebat:

Peste putin timp iau vacanta.Si m-am gandit ca sa nu ma plictisesc sa imi gasesc si eu o activitate vreau sa invat sa fac sfoara, spagatul sau sa imi ridic piciorul deasupra capului.Problema e varsta.Credeti ca e prea tarziu ca sa ma apuc sa invat la 15 ani? Din cate am citit pe internet mai intai trebuie sa fac exercitii de incalzire a muschiilor.Cam stiu care sunt doar ca nu stiu cate minute pe zi trebuie executate si cam in cat timp o sa reusesc sa fac sfoara, spagatul sau sa imi aduc piciorul deasupra capului.Si daca fortez prea tare se poate intampla ceva in afara de intindere de muschi?

2 răspunsuri:
| liladyna a răspuns:

Buna! Poti urma un curs de taekwondo! Eu aproape invatasem sa fac acele lucruri, insa nu am mai avut timp asa ca am renuntat...este un sport super amuzant si iti ofera mobilitate!

| Lala00 a răspuns:

Scz da nu cred ca vei reusi daca fortez prea tare un picior sau mai stiu eu ce egzista sanse sa til luxezi ar trebui sa faci antrenamente de genul acesta cu un supraveghetor sau ma degraba cineva care poate dar in nici un caz singura.Ai grija sa nu te accidentezi prea tare succes la antrenamente. aaaaaaaaaaaaaaa si in fiecare zi cate putin pentru a nu te lovi asa e cel mai bine