| lili24l a întrebat:

Plac un baiat sin acelasi liceu cu mine. ne cunoastem, ne salutam si schimbam vorbe gen,, ce mai faci?" si cam atat. eu ma inteleg bine cu prietenul lui, el cu prietenii mei dar nu stie ca il plac. nici nu trebuie pentru ca as vrea sa-l fac pe el sa ma placa, altfel nu cred ca ar vrea o relatie. nu stiu ce se fac, cum as putea sa ma bag in seama cu el pe la liceu sau cum sa pot iesi cu el, nu neaparat doar noi, chiar si mai multi

2 răspunsuri:
| anytimeanywhere a răspuns:

Avand prieteni comuni o sa va fie usor sa va imprieteniti, intra in conversatie cu el fa-l sa se simta bine in preajma ta si fii relaxata atunci cand vorbesti cu el.Incearca sa afli ce ii place si ce nu, daca aveti puncte comune sau nu in muzica, filme, etc.
Dupa ce va intelegeti foarte bine si sunteti prieteni buni incearca sa-i dai de inteles ca vrei ceva mai mult.
Multa incredere in sine si multa bafta iti doresc! happy

| sayWhaaat a răspuns:

Asculta-ma, absolut toti baietii abia asteapta sa fie bagati in seama. Va fi placut surprins daca iti iei tu inima-n dinti happy