| ionelaionelusa16 a întrebat:

Poate cineva sa-mi explice care-i diferenta dintre sex si dragoste?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„ex" e persoana de care nu mai suntem legați, iar „dragoste" poți să-i spui eventual persoanei pe care actualmente o iubești.
====
Later, după corectare: pentru băieți nu e nicio diferență; fetele trebuie însă convinse că fac ceva frumos, deci ele fac mai ușor dragoste decât sex.

| neutrino a răspuns:

Ne placem sa credem ca animalele fac sex, iar oamenii "fac " dragoste!

| sofisis a răspuns:

Din punct de vedere tehnic, adica ce se intampla in pat, nu e nici o diferenta. Multi or sa abereze ca daca e romantic, daca e tandru, daca e cu lumanarele, daca e cu preludiu, bla bla, faci dragoste, nu sex. Fals. Poti face toate astea si cu cineva de care nu esti legat afectiv cum poti foarte bine sa faci sex sapbatic si dur cu persoana iubita. Deci tehnic e fix acelasi lucru.
Multi atribuie ideea de dragoste persoanei pe care o iubesc. Faci dragoste cu persoana iubita...eu personal nu am folosit niciodata expresia asta pentru ca mie tot partide de sex mi se par, indiferent de dinamica lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Tu esti rea bre de aia zici ca faci sex. Numai alea "de treaba " fac dragoste laughing

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt rea, sunt REAlista.

| gemeni6226 a răspuns:

Daca faci sex cu cineva nu te doare daca pleaca si nu se mai intoarce caci a fost de parca ai fi mancat o prajitura buna, lasa ca sunt si alte prajituri bune si o sa gasesc maine alta.Dar a face dragoste inseamna sa tii atit de mult la persoana respectiva incat nu mai vrei sa plece din viata ta si nu te mai consolezi ca maine o sa gasesti alta prajitura pentru ca sti ca nici o alta prajitura nu iti va cadea la fel de bine ca asta, si numai prajitura asta vrei sa maninci toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic faci acelasi rahat, dar "cica" sex se face cu orice fata / baiat si dragoste se face doar cu persoana iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu e vreo diferență.