| anonim_4396 a întrebat:

Poate un barbat sa-ti faca complimente chiar si daca nu e interesat de tine?

Cui nu-i plac telenovelele sa nu citeasca. polologhia.

Caz oarecum clasic.
M-am intalnit cu un coleg de clasa la o cafea...coleg care ii purtam sambetele de cativa ani.dar niciodata nu avusesem prilejul sa iesim..Tot eu l-am zgandarit sa iesim..Eu i-am gasit fb-ul...eu i-am dat mesaje..desi nu aveam intentia de a ma invita undeva ci mai mult de a socializa..Pana la urma el m-a invitat la o cafea.L-am refuzat..desi inistase de 5x..La cateva zile m-a sunat din nou..insa datorita unor prb tehnice la telefonul meu a crezut ca i-am blocat numarul. Dupa 2 sapt l-am contactat eu din nou..si am iesit in cele din urma.

Intalnirea a fost ciudata deoarece fusesem colegi..si era oarecum stanjenitor..La un moment dat mi-a facu un compliment gen ""arati bine... daca nu stiai ca arati bine..iti spun eu"" Toata intalnirea nu ne-am privit in ochi si am vorbit despre orice numai despre chestii romantice nu.A fost mai mult o intalnire amicala..in nici un caz romantica..Singura chestie romantica sa zic asa.a fost acel compliment..Cand ne-am despartit.mi=-a spus ceva de genu. poate mai iesim asa la o cafea...Ori a spus=o de complezenta.ori a spus-o gen.te sun peste 2 sapt..si poate iesim.

Ma intreb oare de ce a iesit cu mine..Nu prea sunt genu care sa cred in amicitia dintre barbati si femei..desi pare un caz de genu.
Faptul ca nu m-a sunat a doua zi..adica azi..demonstreaza ca a fost o intalnire amicala.
Ma oftic...mi=am dorit ani de zile sa ies cu el.e evident ca i se pare ca sunt atractiva.dar nu ma vede ca pe-o femeie.
In nici un caz nu si-ar dori o relatie pentru ca e genu de barbat realizat in jurul caruia roiesc femeile..caci arata ca in reviste.O aventura..la fel ar iesi din discutie..caci ar afla toata clasa..si ne-am face ambii de kaka..Atunci...de ce a iesit cu mine.
A fost doar o intalnire amicala?

Regret..ca am iesit cu fostul coleg..Nici macar nu era interesat romantic de mine si a ramas si cu o parere proasta despre mine..gen o disperata care l-a cautat pe Facebook.
Dragostea ne face idioti..clar.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred asta, dar tu cum tu nu ai aratat semne de disponibilitate

| Ela2342 a răspuns (pentru nimportequi):

Se pare ca a fost doar o intalnire amicala...caci colegul in cauza nu m-a mai contactat.
Am interpretat gresit semnalele transmise de-alungul anilor..si am confundat politetea cu atractia.
Nu..nu suntem la facultate..ne apropiem de 30..am fost colegi de generala..insa varsta nu are legatura cu dragostea, tot te tampeste orice varsta ai avea.

Un baiat daca vrea sa te mai vada te contacteaza...nu asteapta dupa tine.
Habar nu am pana la urma de ce a iesit cu mine, poate sa se laude cu realizarile lui. poate se plicisea in momentul ala..si erau ocupate restul gagicutelor..cine stie.

Intalnirea in cauza a fost doar o lectie de viata...si anume..niciodata.dar absolut niciodata sa nu cauti si sa nu abordezi tu ca fata un baiat..caci nu faci decat sa cazi in penibil..si sa=i scada respectul pentru tine.SI cum oamenii isi doresc ce nu pot avea.iar pe tine te poate avea in orice secunda...isi pierde orice interes--asta daca l-a avut vreodata.

Răspuns utilizator avertizat
| Ela2342 a răspuns (pentru nimportequi):

Tu vrei sa zici ca de cand ai inceput sa te intalnesti cu fete nu ai avut nici o perioada in care sa fi fost singur? In fiecare zi din viata ta ai fost cu cineva?
Nu ai parasit pe nimeni...si nimeni nu te-a parasit?
Felicitari..atunci robot...pentru ca oamenii normali..se indragostesc..se plictisesc...se despart. tind spre mai mult, si niciodata nu se multumesc cu putin.

Răspuns utilizator avertizat
| Ela2342 a răspuns (pentru nimportequi):

Casatoria e spalarea creierului de catre societate sa ne tina in lant ca pe animale..Suntem un fel de "pets"... legati prin obligatiile care n=i le-am facut in urma reproducerii."legale"
Eu sunt o fiinta libera nu subjugata...dar asta nu inseamna ca nu-mi pasa de gura lumii..Traim totusi intr-o societate.

Răspuns utilizator avertizat