| anonim_4396 a întrebat:

Poate un barbat sa-ti faca complimente chiar si daca nu e interesat de tine?

Cui nu-i plac telenovelele sa nu citeasca. polologhia.

Caz oarecum clasic.
M-am intalnit cu un coleg de clasa la o cafea...coleg care ii purtam sambetele de cativa ani.dar niciodata nu avusesem prilejul sa iesim..Tot eu l-am zgandarit sa iesim..Eu i-am gasit fb-ul...eu i-am dat mesaje..desi nu aveam intentia de a ma invita undeva ci mai mult de a socializa..Pana la urma el m-a invitat la o cafea.L-am refuzat..desi inistase de 5x..La cateva zile m-a sunat din nou..insa datorita unor prb tehnice la telefonul meu a crezut ca i-am blocat numarul. Dupa 2 sapt l-am contactat eu din nou..si am iesit in cele din urma.

Intalnirea a fost ciudata deoarece fusesem colegi..si era oarecum stanjenitor..La un moment dat mi-a facu un compliment gen ""arati bine... daca nu stiai ca arati bine..iti spun eu"" Toata intalnirea nu ne-am privit in ochi si am vorbit despre orice numai despre chestii romantice nu.A fost mai mult o intalnire amicala..in nici un caz romantica..Singura chestie romantica sa zic asa.a fost acel compliment..Cand ne-am despartit.mi=-a spus ceva de genu. poate mai iesim asa la o cafea...Ori a spus=o de complezenta.ori a spus-o gen.te sun peste 2 sapt..si poate iesim.

Ma intreb oare de ce a iesit cu mine..Nu prea sunt genu care sa cred in amicitia dintre barbati si femei..desi pare un caz de genu.
Faptul ca nu m-a sunat a doua zi..adica azi..demonstreaza ca a fost o intalnire amicala.
Ma oftic...mi=am dorit ani de zile sa ies cu el.e evident ca i se pare ca sunt atractiva.dar nu ma vede ca pe-o femeie.
In nici un caz nu si-ar dori o relatie pentru ca e genu de barbat realizat in jurul caruia roiesc femeile..caci arata ca in reviste.O aventura..la fel ar iesi din discutie..caci ar afla toata clasa..si ne-am face ambii de kaka..Atunci...de ce a iesit cu mine.
A fost doar o intalnire amicala?

Regret..ca am iesit cu fostul coleg..Nici macar nu era interesat romantic de mine si a ramas si cu o parere proasta despre mine..gen o disperata care l-a cautat pe Facebook.
Dragostea ne face idioti..clar.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred asta, dar tu cum tu nu ai aratat semne de disponibilitate