| adinaalina90 a întrebat:

Posibila sarcina?

Act sexual "cu risc" (fara prezervativ): 5 iunie.
Test de sarcina: sure-check
Ciclul a venit regulat pana in aceasta luna (are 3 zile intarziere).
Teste de sarcina: multe, in jur de 7, dar nu au fost facute de dim (pe prospect spune ca pot fi facute in oricand).
Ultiul test facut: Saptamana trecuta. Toate testele au fost negative.

Ce parere aveti? Ma gandesc ca este imposibil sa fi ramas insarcinata in contactul respectiv (5 iunie) au trecut circa 4 luni de atuncea, testele de sarcina facute in timpul acesta ar fi trebuit sa arate macar unu din el pozitiv daca as fi ramas insarcinata.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Si de ce te ingrijorezi atat?
Crezi ca pana acum nu ai fi inteles si fara testul de sarcina daca esti insarcinata sau nu?
Ciclul ti-a venit normal,modificari in organismul tau nu ai,testele sunt toate negative, de ce nu reusesti sa scapi de obsesia asta? Nu-ti dai seama ca e imposibil?
Exista femei si fete care ajung sa aiba toate simptomele graviditatii, fara sa fie insarcinate.Fie de frica sa nu fii ramas, fie din cauza ca-si doresc exagerat de mult un copil, se numeste sarcina falsa.Cauta pe net,nu e cazul tau,dar ajuta.
Un medic ginecolog ar putea sa te linisteasca complet!
Incearca si asta,pentru ca,in rest, le-ai incercat pe toate.
Nu esti insarcinata, linisteste-te!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, ai o dereglare hormonala. daca intarzierea ajunge la 10 zile, va trebui sa mergi la un consult ginecologic pentru a depista cauza.

| inlovewiththerainbow a răspuns:

Poate întîrzia din cauza stresului, regim alimentar incorect, e un proces natural.niciodată fix )

use condoms, take care :*

| DubluV a răspuns:

Dată cu venirea ciclului, e deja imposibil să mai rămîi însărcinată tocmai de la acel act sexual. Spermatozoizii nu trăiesc luni întregi. Și odată cu lipsa lor, nu poate avea fecundația ovulului. Calmează-te. E imposibil să fi rămas de la acel act sexual însărcinată.