| DoarEuuuuuuuuuuuu a întrebat:

Postez aceasta intrebare, deoarece mi se pare un subiect care poate sa fie dezbatut in mii de feluri.stiu ca in principiu raspunsul e la noi si ca depinde de la caz la caz, dar totusi sunt foarte curioasa de experientele voastre de pana acum.
credeti ca impacarea cu fostul/a poate sa fie benefica sau din contra? credeti in faptul in ca ciorba reincalzita poate avea un gust mai bun?
as dori sa aflu povestea voastra daca ati trecut prin asa cevahappy

4 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Ciorba de perisoare e mai buna a doua zi... Isi lasa carnea gustul. Si sarmalele sunt mai bune a doua zi.
Nu ti s-a intamplat sa mananci o ciorba abia cand era pe sfarsite, dupa cateva zile, si sa fie mult mai savuroasa?

| Nelamuritul a răspuns:

Cum ai zis u depinde, dar la mine am fostun esec si acum regret si ca am fost cu aia de prima ata.

| Miki280 a răspuns:

Eu stiam ca "ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust". Si da, depinde foarte mult de situatie, de motivul separarii. Da am trecut si eu prin asta si nu mi s-a parut o idee buna. Cred, ca e ok daca nu trece foarte mult timp, dar daca cele 2 persoane sunt despartite doar o zi - doua, cred ca relatia merita o a 2 sansa.

| Adeluuuu a răspuns:

Pai...si eu am trcut prin asta...am regretat..mai bine ramaneam cum a picat, dar eu am vrut sa ii mai dau o sansa, si dupa 5 zile ne-am despartit.Acum suntem doar prieteni, adica vorbim destul de deschis unul fata de celalalt.