| Andreea_Andree_1997_1Nxh a întrebat:

Pot ramane insarcinata cu lichidul preseminal?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Lichidul peejeculator poate sa contina spermatozoizi insa doar in urma unui proces de contaminare prin amestecare cu resturi de sperma ramase in uretra in urma unei ejaculari produse cu cateva ore inainte de contactuul sexual. In alte conditii lichidul preejeculator este steril si producerea sa are un cu totul alt rol. Multa sanatate!

| peperonies a răspuns:

Da.

| Goddess23 a răspuns:

Se zice ca daca femeia e in perioada fertila exista posibilitatea de a ramane insarcinata. Procentul nu e mare dar totusi exista si acesta creste daca partenerul a mai ejaculat anterior.