| AndreeaFrummmmmm a întrebat:

Pot sa rămân gravida dacă am avut numai contacte sexuale protejate și am folosit prezervativul corect?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic in astfel de situatii formarea unei sarcini se poate aprecia si considera ca fiind aproape imposibila in situatia in care la terminarea sexului protectia folosita (prezervativul) a ramas intotdeauna intreaga/intacta. Rolul si rostul oricarei protectii este cel de a impiedica in proportie apropiata de 98-99% posibilitatea de a se forma o sarcina nedorita indiferent in ce perioada a ciclului menstrual este intretinut actul sexual. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nici într-o mie de ani.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti ramane gravida.

| Otto19 a răspuns:

Nu

| MihaiPaun5455 a răspuns:

Posibil,prezervativul are si el micile lui defecte,dar se intampla la putini oameni sa aiba ghinion, si anume sa se sparga tocmai in ultimul moment, chiar daca nu se sparge, niste reziduri mici se pot freca si pot trece mai departe spermatozoizi, acum nu stie care iti e norocul