| chiftelutacrocanta a întrebat:

Poti iubi o persoana, iar acea persoana sa nu simta absolut nimic pentru tine? Daca eu ma gandesc acum la o persoana, si o iubesc, poate ca ea sa simta ura sau sa nu simta nimic pentru mine? Daca intre doua persoane a existat candva iubire, poate ca dupa un timp unul sa iubeasca inca pe celalalt iar celelalt sa urasca pe cel care il iubeste sau sa nu simta absolut nimic pentru el?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

E posibil.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Riscul capacităţii de a simţi.

| Kaℓi a răspuns:

Sigur ca se poate.
Asa se nasc tragediile de obicei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este posibil. Mai mult decat crezi.

| Doub a răspuns:

Nu prea ştiu ce fel de iubire poate fi aia... care nu e reciprocă.

| Florentina9210 a răspuns:

E posibil. Dragoste si Ura. Ce combinatie ''mortala''.

| Idkidk a răspuns:

Da se poate...Şi eu iubesc pe cineva, dar înainte credeam că nu simt nimic pentru mine, dar acum, mi-a spus că simte la fel smug I feel so good.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea e daca creierul tau e suficient de dezvoltat incat sa-ti permita sa faci si alt lucru in timp ce respiri sau daca toate eforturile sale sunt indreptate exclusiv catre mentinerea ta in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă eşti destul de slab încât să iubeşti pe cineva care nu simte nimic pentru tine, atunci da, se poate.

| ToKen a răspuns:

Logic ca se poate.

| Jessica007 a răspuns:

O sa iti numerotez intrebarile ca sa iti raspund in parte la ele.
1.Da,este posibil ca acea persoana sa te iubeasca daca ati impartasit anumite lucruri impreuna sau sa nu simta absolut nimic pentru tine pentru ca nu va cunoasteti.
2. Daca ati fost impreuna si o iubesti dar voit sau nevoit ai ranit-o sufleteste grav, da, poate sa te si urasca.In cazul in care nu ati fost impreuna normal ca nu are ce sa simta pentru tine.
3.Depinde de gravitatea situatiei. Daca situatia a fost de asa natura se poate ajunge si la ura din partea celui ranit in dragoste.