| adelaadelaadela a întrebat:

Poti iubi o persoana pe care nu ai vazut-o niciodata?

32 răspunsuri:
| StyLLeZoR a răspuns:

Da

| WeLoveIceCream a răspuns:

Consider ca da. Adica daca macar ati vorbit.Pentru ca altfel nu ai ce iubi la ea, dar daca ai vzt-o poti iubi mai multe lucruri. felul de a fi, atitudinea, felul in care trateaza lucrurile, etc.Succes si sper ca te.am ajutathappy

| LeontinAndrei a răspuns:

Nu. De altfel nu cred nici in dragoste la prima vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,de ce nu? daca asta simti, poate ca soarta iti ofera o sansa pe care daca o ratezi, o sa iti para rau mai tirziu.Numai bine.

| nicol20 a răspuns:

Iti spun foarte sincer ca da deoarece eu asa l-am cunoscut pe sotul meu si uite ca suntem fericiti in ciuda faptului ca relatia noastra e complicata(nu pot sa spun ca e complicata mai delicata_dar uite ca ne iubim si suntem impreuna si la bine si la greu.Dar exista si o parte negativa nu toti barbati sau femeole dupa caz sunt la fel iti dau un sfat intreaba-l tot felul de intrebari ca si la ancheta iar daca esti fetita desteapta iti dai seama ce intenti are.Iti urez mult noroc si fi cu ochi in patru ai grija te pup

| dafy a răspuns:

Buna adela
ei bine draga mea au cred ca iubirea adevarata inseamna sa cunosti presoana respectiva foarte foarte bine.sa.i cunosti fiecare parte buna si fiecare parte mai putin buna ajungand sa.i iubesti cele mare rele defecte...in cazul de care ai pomenit tu, eu nu asi numi.o iubire ci mai degraba o atractie, intr.adevar sunt persoane care au comunicat o perioada doar pe retelele de socializare apoi s.au vazut o data si au trait fericiti pana la adanci batraneti sar asata nu inseamna ca asa e in toate cazurile ci doar in cele mai rare.
cum am mai sup poti numi iubire doar atunci cand cunosti persoana respectiva in adevaratul sens al cuvantului.
intelegi ce vreau sa spun?
si inca ceva...eu am o parere prea buna despre "relatiile" pe nevazute, adica doar sa vb cu el la telefon sau p mess pentru ca asa voti vedea in el doar ceea ce vrea el sa.ti arate nu ceea ce este cu adevarat.
iti doresc din tot sufletul draga mea sa ai parte de multe bafta si de o iubire cat mai roditoare, dar a i mare grija.
succes
pupici

| alexandra2859 a răspuns:

Daa,normal.cred ca este iubire la prima vederehappy.

Răspuns utilizator avertizat
| Libelle a răspuns:

E greu sa iubesti si o persoana pe care o cunosti,si iti e aproape si la propriu si la figurat...
De multe ori se confunda atasamentul cu iubirea.Te doare lipsa unei persoane,nu cat ai fi putut tu face pentru ea sau nu ai realismul de a vedea o incompatiblitate intre voi.
Iubirea e altceva,e fericire, implinire, lupta pentru bine impreuna.
Daca crezi ca ai astea cu o persoana pe care nu ai vazut-o...esti liber sa crezi ca simti/sa simti ce vrei.Dar mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum cativa ani tias nu,pana nu ti se intampla nu sti,da draga poti eu am iubit o iluzie o amagire un vis care l-am avut co fata pe net,nu nuam cunoscut real doar comunicam pe mobil,foto si atat,am iubit-o mult de tot am si suferit de aia spun,ca viata virtuala e o pierdere de timp,daca isi gasesti pe cineva din orasul tau is de acord da nu sa ai mii de amicii imaginari si real sa ai zeo, ai grija cu cine vb, majoritatea suntem niste falsi pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea la prima vedere e ceva de care abuzeaza multi cocosi in cautare de prada noua

| FiTzOSsu a răspuns:

Daaaaaaaaaa! asa mi-s-a intamplat mie cu sotia mea ne-am cunoscut pe net adica skype mess microfon si tot asa acum suntem impreuna de 3 ani si avem si o fetita happy deci se poate bafta in relatie

| adelaadelaadela explică (pentru FiTzOSsu):

Bravo voua super tare! dar nu cred ca vreau sa ajung chiar acolo cu baiatu asta de pe messlaughing

| adelaadelaadela explică (pentru Libelle):

Adevarat! asa ma gandeam si eu...:*

| adelaadelaadela explică (pentru AdSs):

laughing scurt si la subiect. imi placewinking

| adelaadelaadela explică (pentru alexandra2859):

Dragoste la prima vedere, iubire la prima vedere nu prea se poate, sa iubesti inseamna sa fii dispus sa mori pentru persoana respectiva, cand te indragostesti poate e doar atracie fizica. Oricum de la dragoste se ajunge la iubire.

Răspuns utilizator avertizat
| Dia007 a răspuns:

Omul e in asa fel facut incat sa iubeasca. Multi ar putea-o numi si "a insela", dar asta e sufletul omului, iubim, indiferent de persoana cu care suntem, putem iubi atatia!
A iubi nu tine de cum arata, de cum zambeste, de cum ii este de mladios glasul, conteaza sa fie acel ceva care unit face un intreg, un tot unitar care sclipeste si ofera un sentiment de vis si chiar ca traiesti cu adevarat doar pentru ca simti.
Da, poti iubi mai mult de o persoana si OH, DA, poti iubi si o persoana pe care nu ai vazut-o vreodata in viata ta. Jumatatea nu ti-o gasesti doar fata in fata la o cafeluta in oras sau la un suc. E nevoie doar de cateva cuvinte, "o monstra" a ceea ce este si cine este cel cu care vorbesti (fie in scris, fie la telefon) ca sa simti acel sentiment inaltator de dragoste.
Iubeste!
Dia

| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

Bună!
Eu spun că da. Și mie mi s-a întâmplat happy.

| Sweet00gum a răspuns:

Poti iubi ceea ce crezi tu ca e acea persoana, pentru ca o persoana o cunosti doar face-to-face. E altfel cand o ai in fata ta, cand ii esti aproape.

Poti fi doar atrasa de o persoana pe care nu ai vazut-o niciodata si sa iti doresti mult de tot sa o cunosti si in realitatehappy

| butt3rfly16 a răspuns:

Da,deoarece ajungi sa iubesti felul de a fi, de a vorbi, de a se exprima respectivei persoane.Sunt destule lucruri pe care nu le poti descoperi la cineva si de aceea ajungi de cele mai multe ori ajungi sa te indragostesti de acea persoana doar pentru ca stii ca e acolo si se gandeste la tine, ca iti este alaturi si te sustine in ceea ce faci. Iubirea se poate naste in orice moment iar trairile ei sunt din cele mai frumoase si puternice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am indragostit de o persoana pe care nu o vazusem. Pur si simplu vorbeam pe mess si nu stiam cum arata dar ii adoram felul lui de a fi, cum vorbea. Si uite asa m-am indragostit de el sau mai bine zis de caracterul lui si a fost o relatie de un an foarte frumoasa, ce e drept eram cam copila atunci, a 7 a dar mi-a placut. Ma calmau discutiile cu el.

| Elis07 a răspuns:

Da. Daca tu simti ca-l iubesti, nu conteaza ca nu v-ati vazut niciodata.

| justagirl1 a răspuns:

Da! ajungi sa iubesti sufletul acelui om...mi s-a intamplat 1 data si mie...

| LNK a răspuns (pentru alexandra2859):

Cum poate fi iubire la prima vedere cand nici macar nu ai vazut persoana respectiva?

| alexandra2859 a răspuns (pentru LNK):

Da ai dreptate nu am vazut eu bine intrebarea, am crezut ca scrie daca poate iubi o persoana care nu o cunoaste.Sorry greseala mea.

| lorrena97 a răspuns:

Depinde...

| adelaadelaadela explică (pentru anonim_4396):

Cocosi?laughing

| adelaadelaadela explică (pentru alexandra2859):

Poate dragoste la prima vedere, dragostea si iubirea sunt lucruri diferite. Ca sa ajungi sa iubesti o persoana... e cale lunga, inseamna sa fii dispusa sa iti dai si viata pentru acea persoana...

| Roxana2312 a răspuns:

Datongue