| Z6 a întrebat:

Oare poti iubi o persoana, chiar daca ai inselat-o?happy

12 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Eu sincer nu cred ca daca iubesti intr-adevar pe cineva, il inseli, e imposibil, aia nu e iubire daca inseli, gandeste-te si tu...

| OOOLEOOO a răspuns:

Da! Iubirea are multe fete si modalitati de a se manifesta.

| bObby123 a răspuns:

Da!

| RAY a răspuns:

Da,pentru ca una e sexul alta e iubirea, adica dorinta sexuala biologic mostentita de la parinti si iubirea din prezent nemostentita desigur

| neutrino a răspuns:

O poti iubi si inainte si dupa. Ea sa accepte!

| AndyLavy a răspuns:

Eu sunt de parere ca nu. Daca iubesti persoana respectiva nu ai de ce sa o inseli.

| Keith a răspuns:

Ma rog asta nu mi s-a intamplat niciodata,dar DA poti iubi persoana iubita chiar daca ai inselat-o, pur si simplu ai fost tentat/a de experiente noi, vorba barbatului insurat, chiar daca imi insel sotia cu amanta tot acasa la sotie ma intorc, eu sunt de 3 ani cu iubitul meu dar niciodata nu m-am gandit sa il insel vreodata pentru ca il iubesc prea mult si stiu ca si el ma iubeste la fel de mult si nu merita sa ii fac asta.

| ORDKEO a răspuns:

DA

| llljk a răspuns:

Te simţi vinovat, şi nu mai ai aceleaşi sentimente pentru acea persoană.

Nu o mai iubeşti cu adevărat fiindcă tocmai ai înselat-o.

Dacă ai greşit în acest lucru, îţi asumi greşeala şi îi poţi explica ce ai făcut, nu e uşor dar trebuie să te eliberezi cumva de această vină. Dacă persoana tine la tine va înţelege şi te va accepta si va fi tot bine.

| Roxx123 a răspuns:

Da! o poti iubi, chiar daca inseli persoana respectiva, asta nu inseamna ca nu o iubesti, ci ca ai fost tentat(a) de alte experiente, sau ca pur si simpolu simti ca partenerul nu iti ofera prea multa atentie!
Asa ca DA!:*

| pisicutzatha12 a răspuns:

Eu cred ca da, daca ai iubito din dragoste si inca mai ti la ea/el... sper ca ti-am fost de ajutor

| Hippy166 a răspuns:

Da,iubirea nu consta doar in careva relatii sexuale, important e sa iubesti cu adevarat doar o persoana