| anonim_4396 a întrebat:

Poti ramane gravida chiar daca nu ai ajuns la orgasm? vreau un rasp cat mai repede posibil

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Orgasmul femeii nu are absolut nici o legatura cu sarcina. Sansa de a ramane insarcinata este egala daca nu ai orgasm sau ai.
Daca barbatul nu a avut orgasm si nu a ejaculat, sansa se reduce, dar nu e zero.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! Orgasmul este o posibilitate superba de a trai si simti plenar, sexulitatea! - nu o obligatie!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, poti. Orgasmul nu are legatura cu sarcina... Ajuta uneori, dar nu inseamna ca daca nu ai avut orgasm nu poti ramane insarcinata!

auran
| auran a răspuns:

Orgasmul nu are nici o legatura cu inotaceii partenerului
da poti!

| Ben. a răspuns:

Da

| cotzobel a răspuns:

Ce legatura are orgasmul? poti ramane insarcinata daca a ejaculat in tine, daca nu v.ati protejat. data viitoare protejati.va

| beba a răspuns:

Sigur ca nu. Tu cand ai orgasm, scapi cate un strigat si spermatozoizii se sperie si mor instantaneuhee hee

| Irina a răspuns:

Inainte sa faci pasul asta de ce nu te-ai informat sa vezi care sunt riscurile? Ce legatura are orgasmul cu sarcina?

| ioana_5498 a răspuns:

Multe femei nu au orgams concomitent cu partenerul, dar asta nu ne impiedica sa ramanem insarcinate daca partenerul ejaculeza. foloseste o metoda contraceptiva: prezervative, foite, pastile, etc. Du-te la un medic, el i-ti va da ce este mai potrivit pentru tine.

| maya_4030 a răspuns:

Tu nu ai auzit de femei violate care au ramas insarcinate? crezi ca ele au avut orgasm? Ce are sula cu prefectura?

| zuly a răspuns:

Aoleu!:O nu cumva ti-ai inceput cam devreme viata sexuala?raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca poti, se vede ca nu era momentul sa iti incepi viata sexuala pentru ca nu esti informata, nu stii nimic despre actul sexual, despre cum apar copii etc.
1 pachet de prezervative bune este in jur de 5 lei si contine 3 prezervative cu aroma de ex. Miros frumos si se pun repede, deci nu inteleg de ce nu te-ai protejat?
Daca partenerul a ejaculat normal ca poti ramane insarcinata... spermatozoizii au intrat in vagin, cum am mai spus pe site si este cunoscut de toata lumea, e nevoie de un singur inotator pentru a fecunda un ovul => bebe
Ce sa iti mai zic de boli cu transmitere sexuala...
Link ajutator:
http://www.util21.ro/......exuala.htm

| ramona_1763 a răspuns:

Daaaaaa... poti! pe ce lume traiesti?