| Marbella188 a întrebat:

De la orgasm, daca nu te-a penetrat si nici atins cu penisul poti ramane gravida?
Si de ce dupa ce ma masturbeaza si ma termin am asa cand ma sterg pe hartie un fel de lichid care e mai spre galbui inchis/maro?

Răspuns Câştigător
| тecнιннιlα a răspuns:

Nu poti ramane gravida decat daca sexul este cu penetrare in vagin si cu terminare (am auzit ca si cu lichidul de dinainte de terminare -la baieti- mai sunt sanse uneori). Si atunci se poate intampla chiar si prima oara sau dupa luni, ani, depinde de la om la om. In rest poti respira linistita. Daca se intampla penetrarea si terminare poti lua pastila de a doua zi ajuta dar nimic nu e sigur 100%. Cel mai sigur e prezervativul cred.

Daca ai secretia inchisa la culoare s-ar putea sa ai o infectie. Poate sa aiba si miros urat. Fa-ti o programare la ginecolog te rog.
Dupa ce te masturbezi si te termini e normal sa ai secretie dar nu cred ca ar trebui sa fie asa. Uneori secretia maronia poate indica un sange vechi.

Nu vreau sa te sperii sau sa te indic in eroare, nu ma pricep foarte bine. Pe scurt insarcinata nu poti ramane, iar acea culoare nu consider ca este bine.

Numai bine, incearca sa te linistesti. happy

6 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

O astfel de întrebare nici nu merită luată în seamă. Parcă ai mai pus n-spe întrebări aici despre sex. N-ai înţeles nimic?

| Justme1997 a răspuns:

Nu, logic că nu. Nu ai cum să ramai gravidă fara sex. Lichidul acela așa maro, nu sună prea ok doar dacă trebuie să îți vină ciclul. Ar trebui să fie ceva albicios

| Marbella188 explică (pentru Justme1997):

Mai am 2 saptamani aproape.e ceva albicios asa si cleios..ca sa zic dar avea o tenta de maro

| Marbella188 explică (pentru Justme1997):

Oare nu e posibil cum a bagat degetele? Eu m-am mai *** doar o singura data. poate de asta?

| Bernardus a răspuns:

Este imposibil, mamiferele nu se pot autoreproduce

| lusyniuu a răspuns:

Măi normal ca nu rămâi insarcinata. pentru ca nu s-a intamplat actul sexul. si este normal sa iti iasa acel lichid. functioneaza si ca lubrifiant ..acum culoarea nu este tocmai normala ..si scuze dar dupa cat de puține chestii stii poate nu esti la varsta la care sa faci chestii din astea cu un băiat. (cum ar fi daca ai sub 15.16 ani )