| anonim_4396 a întrebat:

Poti ramane insarcinata a treia zi dupa menstruatie?

Răspuns Câştigător
| onlyme_3202 a răspuns:

Sigur ca da. Eu am emotii si pentru prima zi dupa menstruatie. Si eu is in risc, dar eu is casatorita. happy

48 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

A treia zi dupa ce ti-a venit menstruatia, riscul e foarte mic (dar nu zero). A treia zi dupa ce ti-a incetat menstruatia riscul este mare.

| psiholoaga a răspuns:

Poti ramane insarcinata oricand. Sunt sanse mai mici, dar ele exista. Asa ca, indiferent de perioada calendaristica, foloseste o metoda de contraceptie.

eileen
| eileen a răspuns:

Risc minim, dar este totusi un risc de care trebuie sa tii cont.

| otypa a răspuns:

Existe sanse... dar putine

| lilia_2632 a răspuns:

Nu poţi. cîteva zile înainte de ciclu şi după ciclu nu rămîi, darpoţi rămîne în perioada din mijloc, consultă calendarul împreună cu specialistul în domeniu.pa!

| leluc a răspuns:

Putin probabil, dar daca nu iti doresti sa ramai insarcinata, iti recomand protectie mereu.

| yoanna73 a răspuns:

Nu. din prima zi de ciclu numeri 10 zile. sigure

| blabla a răspuns:

Slabe sanse!

| bobik91 a răspuns:

Sunteti toti ft destepti laughing in timpul menstruatiei e imposibil sa ramai insarcinata chiar daca partenerul lasa in tine si 2-3 zile dupa menstruatie. asta este perioada 100% sigura ca nu ramai chiar daca ejaculeaza in tine cu galeata. pentru ca prin menstruatie elimini faimosul ovul si din moment ce il elimini si nu mai exista material din ce mama dracului sa ramai insarcinatA? nu mai vorbiti fratilor daca habar nu aveti. in timpul menstruatiei si 2 zile dupa nu ai cum sa ramai pentru ca nu ai din ce

| doctoritsa a răspuns:

Daca ai contact sexual da, poti ramane gravida oricand, chiar si la menstruatie. Asta daca nu utilizezi o metoda contraceptiva. Zilele din ciclul menstrual se numara incepand din prima zi de menstruatie (prima zi de sangerare). Metoda calendarului, metoda naturala de contraceptie, cu grad redus de protectie (mai ales la tinere), arata ca perioada dintre zilele 1-8 (10) este mai putin propice pentru sarcina. Dar, perioada fertila (cea in care poti ramane insarcinata) se calculeaza personalizat, in functie de durata ciclului menstrual. Nu uita niciodata sa te protejezi! Daca nu o faci tu, cine sa o faca? Daca nu acum, cand? De ce sa te expui riscurilor, cand poti sa ai parte si de placere si de protectie? In problema sexului, cine risca nu castiga!

| stefybx a răspuns:

De obicei ramai insarcinata dupa a zecea zi de la menstruaatie dupa renumitul calendar, dar se mai intampla si devieri si ca sa fii mai sigura cumpara un test de sarcina si afli imediat daca ai ramas sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate, nu trebuie sa te iei dupa calendar. pe mine menstruatia ma tinea 4 zile si am ramas insarcinata dupa urmatoarele 4 zile.depinde si de organism.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cate stiu nu poti ramane insarcinata. Dar am si eu o intrebare pentru toti sau toate cititoarele poti ramane insarcinata daca ai chisturi ovariane? Eu incerc de mai bine de un an si nu am ramas.Sotul meu nu e in fiecare zi langa mine are serviciul la mare distanta si vine o data pe saptamana se poate ca atunci cand facem sex sa nu fiu in aceea perioada a fertilitatii? Va multumesc si astept raspunsul cat mai urgent va rog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti ramine insarcinata a treia zi dupa menstruatie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ramai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceiasi problema dar nu stiu ce sa fac am loat un test si degeaba negativ. acum m-ai astept 14 zile asa cum scrie la carte sa vedeam poate o sa am un bebe eu nu ma supar cine poate sa ma ajute sa ma contacteze pe mss id este gabyfurios@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu
deoarece nu este eliberat ovulul

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu stiu ce sa mai spun de 7 ani imi doresc un copil si nu am ramas insarcinata toate metodele am incercat si n-am reusit ce sa mai fac... zicetim si voi va rog

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti ramane insarcinata in timpul menstruatiei si la prima zi dupa daca partenerul nu a ejaculat afara?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa ramii insarcinata dupa a 4 zile de ciclu daca baiatul da drumu in tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astept raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o nelamurire, tocmai de aceia va cer si parerea celor care stiu sau care au trecut prin asta...nu sunt lamurita daca in perioada a 17-18 si 19 a zi de dupa menstruatie poti ramne insarcinata? tin sa precizez ca am iau duphaston de aproape 5 luni de zile pentru ca imi doresc un bebe...va multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Forse

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o intrebare. poti ramane insarcinata dupa a2a zi dupa ce ti se termina ciclu?